ТЕМАТСКИ ДАН ЛИКОВНЕ КУЛТУРЕ И ФИЗИЧКОГ ВАСПИТАЊА

Датум: 11. Januar 2018 15:12 Категорија: Новости

У среду 10. јануара сви ученици школе у Колару су учествовали у заједничкој активности израде и украшавања новогодишње јелке од материјала за рециклажу. Активност су осмислили, организовали и реализовали наставници ликовне културе Александра Рацић и наставник физичког васпитања Топлица Андрејић. У рад су били укључени сви ученици од 5 до 8-ог  разреда, а сама активност је имала неколико фаза. Ученици су прво различитим нијансама зелене боје бојили амбалажу тј. кутије за одлагање јаја и картоне. Затим су лепили картон и амбалажу и формирали облик новогодишње јелке и на крају је сви заједно окитили. Атмосфера је била позитивна, ученици креативни и расположени за рад. Ова активност је била пример успешног тимског рада и сарадње међу ученицима.
„ОНАЈ КО СЕ НАУЧИО РАДИТИ У ГРУПИ - ТАЈ СЕ ПРИПРЕМИО ЗА ЖИВОТ“.

Промоција књиге „ Урнебесна физика“

Датум: 12. Decembar 2017 19:17 Категорија: Новости

У среду, 06.12.2017, у пријатном амбијенту Народне библиотеке „Радислав Никчевић“ у Јагодини,
одржана је промоција књиге „Урнебесна физика“ чији су аутори Светислав Пауновић,
Бранко Стевановић и Игор Коларов.

ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС "ЈАРА ЛАБУД"

Датум: 04. Decembar 2017 10:50 Категорија: Достигнућа

У петак, 01.12.2017, у Народној библиотеци " Радислав Никчевић" у Јагодини, одржано је литерарно такмичење ученика основних школа посвећено легендарном јагодинском песнику Јари Лабуду.

ТРКА ЗА СРЕЋНИЈЕ ДЕТИЊСТВО

Датум: 07. Oktobar 2017 10:45 Категорија: Новости

„Трка за срећније детињство“ је једна од традиционалних, најмасовнијих и најшире прихваћених реакреативно-хуманитарних активности Црвеног крста намењена подмладку и омладини. Ова активност има за циљ да међу младима у основним и средњим школама подстакне хуманост, промовише здраве стилове живота и пропагира волонтерски рад.
Црвени крст са календаром активности Црвеног крста Србије организује ову акцију у првој недељи октобра месеца. Млади волонтери наше организације обавештавају ученике основних и средњих школа о трци, начину учествовања и циљу саме манифестације.
Сама трка има пре свега хуманитарни карактер, а не такмичарски значај. Дужина стазе коју млади треба да претрче разликује се у зависности од узраста.
Масовним учешћем у трци деца и млади показују своје опредељење ка здравом начину живота и највишим хуманим вредностима. Слоган трке је „ИМАМО ЦИЉ – ДОЂИ НА СТАРТ“.
У петак 6. октобра одржана је трка у школи у Колару. Сви ученици су учествовали, чак ни киша која је падала није могла да поквари добро расположење. Резултати су следећи:

5. разред
1.место Анђела Стојадиновић