Достигнућа

Најбољи наставници српског језика

Датум: 24. Januar 2019 11:47 Категорија: Достигнућа

Друштво за српски језик и књижевност ( организатор такмичења из Српског језика и језичке културе и Књижевне олимпијаде) одлучило је да награди најбоље наставнике српског језика из Србије. Критеријум су освојена прва три места на републичким такмичењима ( 3 и више пута) за период од школске 2012/2013. до школске 2017/2018. године. На списку најбољих наставника који учествују у такмичењу за награде је и наставница српског језика у нашој школи Јелена Гавриловић Миликић.
Честитамо наставници на овом великом успеху!
Више о томе можете погледати овде.

Награда за "Дигитални час"

Датум: 27. Decembar 2018 21:24 Категорија: Достигнућа

Седму годину за редом Министарство трговине, туризма и телекомуникација спровело је наградни конкурс за наставнике основних школа „Дигитални час“, чији је циљ подстицање употребе информационих технологија као наставних средстава.
„Ви сте главни носиоци реформе образовања“, рекла је државни секретар Татјана Матић награђеним наставницима.
На конкурсу „Дигитални час 2018/2019“, од 375 пријављених радова, 51 је награђен: 17 у области математике, рачунарства, информатике и техничког образовања; 17 у области друштвених наука, уметности и спорта, и 17 радова у области природних наука.

Честитамо колегеници Ружици Стојановић Ђорђевић за освојено треће место!

Фотографија корисника Četa Mala Ali Odabrana

Одржано литерарно такмичење "Јара Лабуд"

Датум: 07. Decembar 2018 00:07 Категорија: Достигнућа

У препуној читаоници Народне библиотеке " Радислав Никчевић", 05.12.2018. одржано је финално вече традиционалног литерарног такмичења посвећеног чувеном јагодинском професору књижевности Јари Лабуду. Литерарна секција из Мајура којом руководи наставница срспког језика и књижевности Јелена Гавриловић Миликић и ове године је, у духу изузетне сарадње секције с Народном библиотеком, узела учешће у овој манифестацији.  Ученица Анђела Пљеваљчић 8/1 представила се прозним радом " То је био распуст", а ученица Анђела Соколовић 7/1 прозним радом " Старица из Београда". Богатство њиховог литерарног талента је потврђено и великом подршком публике. Ученица Анђела Соколовић освојила је 3. место у конкуренцији основношколског узраста.

Школа за 21.век

Датум: 05. Novembar 2018 22:33 Категорија: Достигнућа

Дана 8.10.2018.године одржана је презентација наученог на семинару Школа за 21.век.
Наставница Андријана Стефановић препоручила је одређене садржаје на интернету.

Успех пројекта наше школе

Датум: 21. Oktobar 2018 11:06 Категорија: Достигнућа

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

Датум: 21. Maj 2018 23:44 Категорија: Достигнућа

У недељу 20. маја одржано је Републичко такмичење из географије у Новом Саду. Представник наше школе била је ученица 8-2 разреда Милена Младеновић са својом наставницом Аном Аиро. Милена је освојила 80 поена и похвалницу. Честитке ученици и наставници!

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ

Датум: 03. Maj 2018 23:01 Категорија: Достигнућа

У недељу, 29.04.2018, у ОШ „Ђура Јакшић“ у Параћину, одржано је Окружно такмичење из српског језика и језичке културе. Ученице Теодора Савић 6/1, Марија Миленковић 7/1 и Анђела Пљеваљчић 7/1, предвођене наставницом српског језика Јеленом Гавриловић Миликић, представљале су нашу школу и показале висок ниво знања. Ученица Марија Миленковић 7/1 освојила је 3. место (16 бодова од 20).

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ РЕЦИТАТОРА

Датум: 03. Maj 2018 22:50 Категорија: Достигнућа

У петак, 27.04.2018, у Културном центру у Јагодини одржано је Окружно такмичење рецитатора „Песниче народа мог“. Нашу школу, у категорији ученика 5-8. разреда, представио је Никола Костић, ученик 8/1 из Мајура. Овај млади, талентовани рецитатор казивао је стихове песме „ Објашњење“ Мирослава Антића и својом јединственом интерпретацијом побрао многобројне симпатије публике и самог жирија.

Окружно такмичење из географије

Датум: 29. April 2018 09:02 Категорија: Достигнућа

28. априла у ОШ „Љубуша Урошевић“ у Рибару одржано је Окружно такмичење из географије. На такмичењу су учествовала два ученика наше школе : Милена Младеновић 8/2 и Лазар Рошковић 7/1. Милена је освојила прво место и пласман на Републичко такмичење које ће бити одржано 25. маја у Новом Саду. Лазар је освојио треће место. Честитамо ученицима на резултатима!

!

ТАКМИЧЕЊЕ РЕЦИТАТОРА - ОПШТИНСКИ НИВО

Датум: 18. April 2018 01:32 Категорија: Достигнућа

У уторак 17.04.2018. године у сали Културног центра у Јагодини одржана је 50. јубиларна смотра рецитатора „ Песниче народа мог“. У такмичењу за узраст 5-8. разреда нашу школу представљали су, предвођени наставницом српског језика Јеленом Гавриловић Миликић, Марија Миленковић 7/1 ( „Полетна песма“ Драгана Константиновић ) која је освојила треће место и Никола Костић 8/1  ( „Објашњење“ Мирослав Антић ) који је освојио друго место и пласман на Окружно такмичење рецитатора.
    У такмичењу за узраст 1-4. разреда нашу школу представљали су, под вођством учитељица Мирјане Мијушковић и Весне Рупник, Михајло Крстић 2/1 („Телевизор“ Никола Стојановић ) и Сара Андрић 4/1  ( „Неке важније ствари“ Виолета Јовић ). Ови ученици достојанствено су представили своју школу и стекли драгоцено искуство за следећа такмичења.
    Троје првопласираних такмичара на сваком узрасту Културни центар, традиционално, наградио је вредним књигама и дипломама.