Достигнућа

Окружно такмичење из математике

Датум: 18. Mart 2024 07:07 Категорија: Достигнућа

Окружно такмичење из математике одржано је у суботу, 16. 3. 2024. у ОШ ,,Ђура Јакшић" у Параћину. Нашу школу представљали су Алекса Јовановић, ученик трећег разреда и Лука Пљеваљчић, ученик осмог разреда. Похвале ученицима на уложеном труду и залагању!
клик на слику!

Прочитај

ТиТ: Треће место за Виктора

Датум: 15. Mart 2024 13:45 Категорија: Достигнућа

Ученик петог разреда наше школе Виктор Стефановић освојио је треће место на општинском такмичењу из Технике и технологије, вештине "Бродомоделарство" и пласирао се на окружно такмичење, које ће бити одржано у априлу.

Браво, Викторе!

Прочитај

Анастасија трећа у Србији : "Игра и другарство на крилима поштовања и уважавања"

Датум: 15. Mart 2024 10:59 Категорија: Достигнућа

Ученица седмог разреда наше школе Анастасија Милановић освојила је треће место на ликовном конкурсу Министарства просвете "Игра и другарство на крилима поштовања и уважавања".

Ова ученица је у четвртак, 14. марта, у друштву једног родитеља и наставнице ликовног, присуствовала свечаној додели признања у Основној школи "Свети Сава" у Београду.

Одабраних 25 радова нашло се на календару Министарства просвете за 2024. годину.

Поносни смо на Анастасију!

Прочитај

Два пласмана на Окружно из српског језика

Датум: 27. Februar 2024 13:34 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу из српског језика и језичке културе, одржаном 25. фебруара, учествовале су три ученице наше школе: Петра Вучић из одељења 8-2, Елеонора Стојановић из 8-1 и Теодора Крстић из 6-1. Петра је на овом такмичењу заузела друго место са освојених 17 од укупно 20 бодова, а  Елеонора треће са 15 бодова. Тиме су се директно пласирале на Окружно такмичење и учиниле поноснима своје наставнице српског језика, али и целу нашу школу, коју су на овом такмичењу представљале.

Прочитај

Општинско такмичење из физике

Датум: 26. Februar 2024 21:34 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу из физике, одржаном 24.2.2024. године, ученици наше школе постигли су следеће резултате: Михајло Kрстић 2. место, Лука Пљеваљчић 3. место, Елеонора Стојановић похвала и Елена Миленковић похвала. И ове године смо били једина сеоска школа која је учествовала на такмичењу.

Прочитај

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ЗНАЊУ СТРАНИХ ЈЕЗИКА

Датум: 24. Februar 2024 07:00 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из страних језика одржало се 4. и 5. фебруара у ОШ ,, Милан Мијалковић“. Из енглеског језика такмичиле су се ученице 7. разреда – Мартина Милошевић 7-1 и Јана Илић 7-2 и показале одлично знање. Такође су учествовали и ученици 8. разреда Елеонора Стојановић 8-1 и Михајло Миљковић 8-1 који су показали одлично знање, а Михајло Крстић 8-1 освојио је 3. место и пласман на окружно такмичење. Из француског језика такмичила се ученица Елеонора Стојановић 8-1 и показала одлично знање. Наставнице енглеског и француског језика Тамара Ивановић и Биљана Ђокић су врло поносне на све такмичаре и желе им успех на даљим такмичењима.

Прочитај

Општинско такмичење из математике

Датум: 14. Februar 2024 18:24 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу из математике, одржаног у суботу, 10.2.2024. године, наши ученици трећег и четвртог разреда били су учесници. На жалост нису освојили даљи  пласман али су поносно представили своју школу.

Прочитај

"Zero waste" спортске игре младих: Нашим "Муњама" 1. место!

Датум: 12. Februar 2024 13:24 Категорија: Достигнућа

Највећа манифестација аматерског спорта за младе у Европи одржана је и у Јагодини, 8. фебруара, у спортској хали ЈАССА. Дечаци и девојчице из основних школа у Јагодини учествовали су у едукативно-спортском догађају "Zero waste - Буди део игре - Чувајмо нашу планету". Екипа наше школе, која је носила назив "Муње", освојила је прво место у овом надметању.

У такмичењу су учествовале екипе: Шампиони, Муње, Јагоде, ОШ "17.октобар", ОШБЂ, Вукови с Мораве и Чиста река Смарт. На полигону спретности најбоље се показала нашa екипа "Муње", те су на овој манифестацији заслужено освојили прво место.

Прочитај

Датум: 11. Februar 2024 18:16 Категорија: Достигнућа

На данашњем општинском такмичењу ученица наше школе Теодора Крстић 6/1 освојила је трећу награду, ученик Лука Пљеваљчић 8/1 освојио је похвалу, док је ученик Андреја Вучић 5/2 остао без освојене награде, али је лепо представио школу.