Достигнућа

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

Датум: 21. Maj 2018 23:44 Категорија: Достигнућа

У недељу 20. маја одржано је Републичко такмичење из географије у Новом Саду. Представник наше школе била је ученица 8-2 разреда Милена Младеновић са својом наставницом Аном Аиро. Милена је освојила 80 поена и похвалницу. Честитке ученици и наставници!

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ

Датум: 03. Maj 2018 23:01 Категорија: Достигнућа

У недељу, 29.04.2018, у ОШ „Ђура Јакшић“ у Параћину, одржано је Окружно такмичење из српског језика и језичке културе. Ученице Теодора Савић 6/1, Марија Миленковић 7/1 и Анђела Пљеваљчић 7/1, предвођене наставницом српског језика Јеленом Гавриловић Миликић, представљале су нашу школу и показале висок ниво знања. Ученица Марија Миленковић 7/1 освојила је 3. место (16 бодова од 20).

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ РЕЦИТАТОРА

Датум: 03. Maj 2018 22:50 Категорија: Достигнућа

У петак, 27.04.2018, у Културном центру у Јагодини одржано је Окружно такмичење рецитатора „Песниче народа мог“. Нашу школу, у категорији ученика 5-8. разреда, представио је Никола Костић, ученик 8/1 из Мајура. Овај млади, талентовани рецитатор казивао је стихове песме „ Објашњење“ Мирослава Антића и својом јединственом интерпретацијом побрао многобројне симпатије публике и самог жирија.

Окружно такмичење из географије

Датум: 29. April 2018 09:02 Категорија: Достигнућа

28. априла у ОШ „Љубуша Урошевић“ у Рибару одржано је Окружно такмичење из географије. На такмичењу су учествовала два ученика наше школе : Милена Младеновић 8/2 и Лазар Рошковић 7/1. Милена је освојила прво место и пласман на Републичко такмичење које ће бити одржано 25. маја у Новом Саду. Лазар је освојио треће место. Честитамо ученицима на резултатима!

!

ТАКМИЧЕЊЕ РЕЦИТАТОРА - ОПШТИНСКИ НИВО

Датум: 18. April 2018 01:32 Категорија: Достигнућа

У уторак 17.04.2018. године у сали Културног центра у Јагодини одржана је 50. јубиларна смотра рецитатора „ Песниче народа мог“. У такмичењу за узраст 5-8. разреда нашу школу представљали су, предвођени наставницом српског језика Јеленом Гавриловић Миликић, Марија Миленковић 7/1 ( „Полетна песма“ Драгана Константиновић ) која је освојила треће место и Никола Костић 8/1  ( „Објашњење“ Мирослав Антић ) који је освојио друго место и пласман на Окружно такмичење рецитатора.
    У такмичењу за узраст 1-4. разреда нашу школу представљали су, под вођством учитељица Мирјане Мијушковић и Весне Рупник, Михајло Крстић 2/1 („Телевизор“ Никола Стојановић ) и Сара Андрић 4/1  ( „Неке важније ствари“ Виолета Јовић ). Ови ученици достојанствено су представили своју школу и стекли драгоцено искуство за следећа такмичења.
    Троје првопласираних такмичара на сваком узрасту Културни центар, традиционално, наградио је вредним књигама и дипломама.

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА – ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ

Датум: 15. April 2018 19:49 Категорија: Достигнућа

У недељу, 15.04.2018. године, одржано је Окружно такмичење ( Књижевна олимпијада) у ОШ „ Бошко Ђуричић“ у Јагодини. Нашу школу представљала је ученица Марија Миленковић 7/1 (наставница Јелена Гавриловић Миликић) која је освојила друго место (17 поена). Овај велики успех резултат је вредног и преданог рада и требало би да другим ученицима послужи као пример и мотивација.

Општинско такмичење из српског језика и језичке културе

Датум: 25. Mart 2018 14:46 Категорија: Достигнућа

У суботу 24.03.2018. године у ОШ „Рада Миљковић“ у Јагодини одржано је Општинско такмичење из српског језика и језичке културе. Нашу школу представљало је пет ученица које је предводила наставница српског  језика Јелена Гавриловић Миликић. Ученице су оствариле следеће резултате:

*Теодора Савић 6/1 (18 поена) освојила је 2. место и пласман на Окружно такмичење
*Анђела Пљеваљчић 7/1 (16 поена) освојила је 3. место и пласман на Окружно такмичење
*Марија Миленковић 7/1 (16 поена) освојила је 3. место и пласман на Окружно такмичење

* Катарина Мијалковић 8/1 (11 поена)
*Милена Милошевић 8/1 (5 поена)

Ученице Теодора Савић 6/1, Анђела Пљеваљчић 7/1 и Марија Миленковић 7/1 показале су изузетно знање и доказале да се само вредним радом могу постићи велики успеси. Ове три ученице представљаће нашу школу 28.04.2018. на Окружном такмичењу из српског језика и језичке културе.

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ РЕЦИТАТОРА

Датум: 23. Mart 2018 01:01 Категорија: Достигнућа

У четвртак 22.03.2018. године у библиотеци ОШ „Радислав Никчевић“ у Мајуру у 12.00 часова одржано је Школско такмичење рецитатора.

СРПСКИ ЈЕЗИК - КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

Датум: 18. Mart 2018 18:06 Категорија: Достигнућа

10.03.2018. године у ОШ „ Бошко Ђуричић“ у Јагодини одржана је Књижевна олимпијада – општински ниво.
Ученица 7/1 Марија Миленковић учествовала је на Општинском такмичењу, освојила је 3. место и пласман на Окружно такмичење.
Вест се објављује након што је Друштво за српски језик и  књижевност Србије објавило коначну листу такмичара који су се пласирали на наредни ниво такмичења.

Истраживачки рад – српски језик

Датум: 06. Mart 2018 23:56 Категорија: Достигнућа

Наставни план српског језика подразумева да се ученици упознају и са читањем легенди, табела, дијаграма, графикона, као и са представљањем различитих података на један од тих начина. Како би се ученици оспособили да самостално изразе различите врсте података на један од понуђених начина, наставница српског језика Јелена Гавриловић Миликић предложила је ученицима да спроведу истраживање на слободне теме и да резултате истог представе једним од понуђених начина.