Достигнућа

23. кадетско првенство Јагодине у шаху

Датум: 23. Decembar 2019 09:40 Категорија: Достигнућа

22. децембра одржано је 23. кадетско првенство Јагодине у шаху. Наши ученици су постигли следеће резултате:

Николина Радосављевић 8/1 - 3. место
Антонела Младеновић  6/1 - 3. место
Сара Антић 6/1 - 3. место
Матија Радосављевић 6/1 - 4.место

Фотографија корисника ОШ

Наградни конкурс ,,Јара Лабуд"

Датум: 22. Decembar 2019 10:52 Категорија: Достигнућа

У среду, 11.12.2019. године, одржано је општинско литерарно такмичење посвећено Јари Лабуду. У препуној сали Народне библиотеке ,,Радислав Никчевић" у Јагодини, у конкуренцији 21-ог рада основношколског узраста, рад ученице Анђеле Соколовић 8/1 (наставница Јелена Гавриловић Миликић)  ,,Прича једне школске клупе" освојио је 1. место. Жири је у образложењу похвалио композицију рада, јасност реченица и прилагођеност рада узрасту ученика.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Датум: 13. Decembar 2019 21:33 Категорија: Достигнућа

7. децембра 2019. године одржано је Општинско такмичење из математике. Наши ученици су постигли следеће резултате:

Елеонора Стојановић 4/1 - 2. место
Михајло Крстић 4/1  -  3. место
Урош Костић 4/1  и Лука Пљеваљчић 4/1  – похвале
Андрија Пантић 6/2 – похвала

Фотографија корисника ОШ

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У ПЛИВАЊУ

Датум: 23. Novembar 2019 20:18 Категорија: Достигнућа

Окружно такмичење у пливању одржано је 19.11.2019. године. Наше ученице Теодора и Елеонора освојиле су прво и друго место.

Фотографија корисника ОШ "Радислав Никчевић"

КРЕНИ И ТИ У „СУНЧАНЕ АВАНТУРЕ“

Датум: 15. Jun 2019 11:33 Категорија: Достигнућа

На такмичењу организованом у оквиру едукативне кампање „ЗАШТИТА ЗА СВЕ“  учествовала је и ОШ „Радислав Никчевић“ Мајур, издвојено одељење у Главинцима.  У Хали спортова „Ранко Жеравица“  на Новом Београду, ученици ове школе са учитељицама Ружицом Стојановић Ђорђевић и Данијелом Петковић,  такмичили су се у знању о одговорном понашању на сунцу  са још четири одељења основних школа из Србије. Прилику да се такмиче на овом занимљивом турниру имало је око 100 основаца, захваљујући својим учитељицама, чије су  наставне методе на тему заштите од сунца изабране као најбоље на конкурсу „Два лица сунца“.  Такмичење у Хали спортова организовано је по принципу популарних игара без граница. Ученици из свих пет школа показали су изузетно знање о ефектима сунца на здравље и кожу и потребним мерама заштите.  У томе су имали помоћ другара, родитеља и пријатеља, који су их бодрили са трибина.
               Едукативна кампања „Заштита за све“ за циљ има учење деце и информисање родитеља и просветних радника о одговорном понашању на сунцу. Кампању спроводе Еуцерин Србија и Фонд Б92, уз подршку Министарства здравља и Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА - РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ

Датум: 16. Maj 2019 22:30 Категорија: Достигнућа

На Републичком такмичењу из књижевности - Књижевна олимпијада за ученике ОШ, одржаном 11. 05. 2019. у Сремским Карловцима, учествовала је ученица 7/1 Теодора Савић (наставница Јелена Гавриловић Миликић).
 Тиме је настављен низ успеха које ученици наше школе годинама уназад постижу на овом такмичењу.

Општинско такмичење рецитатора ,,Песниче народа мог”

Датум: 16. April 2019 22:30 Категорија: Достигнућа

На 51. Општинској смотри рецитатора ,,Песниче народа мог” одржаној 16.04.2019. у Културном центру у Јагодини, ученица 8/1 Марија Миленковић (наставница Јелена Гавриловић Миликић) казивала је песму ,,Забрањено је” Пабла Неруде и освојила похвалу. На овом такмичењу учешће су имале и ученице Бојана Ивановић 8/1 ( наставница Јелена Гавриловић Миликић), Елеонора Стојановић 3/1(учитељица Мирјана Мијушковић) и Мила Обрадовић 1/1(учитељица Весна Рупник).

Бронза сија у нашој школи

Датум: 09. April 2019 19:43 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из технике и технологије - "Шта знаш о саобраћају" одржано је у недељу 07.04.2019. у ОШ "Милан Мијалковић".
Наша екипа, која је била у следећем саставу саставу:
Јулија Маринковић  (пети разред)
Виктор Станковић (пети разред)
Исидора Гајић  (шести разред)
Јован Зафировић (шести разред)
Викторија Маринковић  (шести разред)
Лазар Јевремовић  (шести разред)
Стефан Рајковић  (шести разред),
ОСВОЈИЛА ЈЕ ТРЕЋЕ МЕСТО.
Наши ученици су показали да су прави тим, поред изузетне спрестности.
Лепо дружење и тимски дух!
Екипу је предводила наставница Андријана Стефановић.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У ПОЗНАВАЊУ ФРАНЦУСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 08. April 2019 21:28 Категорија: Достигнућа

У организацији Француске секције Поморавља, уз подршку ШУ Јагодине, у суботу 30. марта је у Основној школи  „Ђура Јакшић“ у Ћуприји одржано прво окружно такмичење у познавању француског језика за ученике 6. разреда. Нашу школу су представљале Викторија Маринковић и Милена Костић ученице 6-1 разреда.

Фотографија корисника ОШ "Радислав Никчевић"Фотографија корисника ОШ "Радислав Никчевић"

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 07. April 2019 13:42 Категорија: Достигнућа

На Oкружном такмичењу из српског језика и језичке културе одржаном 6.4.2019. године у ОШ "Деспот Стефан Високи" у Деспотовцу ученица Теодора Савић 7/1 ( наставница Јелена Гавриловић Миликић) освојила је 3. место (15 бодова).

Srodna slika