Окружно такмичење из математике

Окружно такмичење из математике одржано је у суботу, 16. 3. 2024. у ОШ ,,Ђура Јакшић" у Параћину. Нашу школу представљали су Алекса Јовановић, ученик трећег разреда и Лука Пљеваљчић, ученик осмог разреда. Похвале ученицима на уложеном труду и залагању!
14-март Међународни дан математике и дан броја пи

Међународни дан математике покренут је и подржан од Међународне математичке уније и УНЕСКО-а и циљеви су му промоција математике и њених лепота. За датум обележавања празника узет је 14. март. Ученици математичке секције у Колару, заједно са наставницом математике Маријом Ристић, обележили су овај празник пригодном презентацијом и израдом паноа којим су на једноставан начин подсетили на значај математике и логичког мишљења у свакодневном животу.
Математичко такмичење "Мислиша"

Данас се у нашој школи одржава математичко такмичење "Мислиша". Циљ овог такмичења је популарисање математике, подстицање интересовања што већег броја ученика за математику, мотивисање ученика да математику уче са задовољством кроз решавање лепих и занимљивих задатака, развијање логичко-комбинаторних способности ученика, ширење математичке културе код младих, подстицање ученика на дубље усвајање садржаја школске математике и мотивисање за учешће на другим такмичењима. Свим ученицима желимо пуно успеха у решавању задатака!
Представљање Средње Пољопривредно-ветеринарске школе ученицима 8. разреда

У оквиру програма професионалне оријентације, средње школе упознају ученике осмог разреда са условима за упис, начином остваривања образовно-васпитног рада и са могућностима које се нуде након завршетка школе. Дана, 11.3.2024. године наше ученике осмог разреда посетили су представници Средње Пољопривредно-ветеринарске школе у Рековцу.
Приредба у Колару - обележање 8. марта

Мајка, најлепша бајка

У нашој школи, поводом 8. марта, Дана жена, одржана је приредба под слогном ,,Мајка, најлепша бајка." Ученици млађих разреда са својим учитељицама обележили су овај датум и показали својим мамама и свом женском роду колики је њихов значај у нашем животу.
Осмомартовски поклони

Слатки поклони за 8. март (теглице пуне слаткиша и цветићи од корпица за мафине) - рад ђака другог и четвртог разреда из Главинаца, уз малу помоћ учитељице Бојане Цоцић.
Приредба у Главинцима

Данашњи празник, Дан жена, ђаци у Главинцима су обележили пригодним програмом за маме, баке, тетке... У припреми програма учествовале су учитељице Сања Ивковић Јевтић и Бојана Цоцић.
Угледни час "НАТО агресија на на СРЈ"

У петак, 1.3.2024. године одржавањем угледног часа "НАТО агресија на СРЈ" обележено је 25 година од почетка напада НАТО-а на СРЈ. Наставници су коришћењем мултиперспективног приступа у настави приближили ученицима тему. У реализацији часа је учествовало 7 наставника (Стефан Сретеновић, координатор угледног часа, Јелена Гавриловић Миликић, Тамара Ивановић, Марија Алексић, Марија Милосављевић, Ивана Цоцић, Мила Нешић и остварена је корелација седам предмета (историје, српског језика и књижевности, енглеског језика, физике, математике, биологије и информатике и рачунарства). Током евалуације часа, присутни ученици су оценили час највећом оценом.
Зимски сусрети учитеља

У организацији Друштва учитеља,данас , 02.03.2024.године, одржано је још једно дружење са учитељима. Семинар који су наше учитељице похађале носи назив ,,Мале тајне наставника за подстицање успешности ученика."