Фото галерија

Школски календар

Презентовање наученог градива са семинара

Запослени у ОШ "Радислав Никчевић", присуствовали су презентовању градива наученог са семинара "Мултимедијални садржаји у функцији образовања". Обуку је савладала Андријана Стефановић, проф.техничког и информатичког образовања, а презентовању је помогла Душица Дојчиновић, проф.информатике и и рачунарства. Учесници су кроз рад стекли нова знања у области мултимедијалних садржаја, на овај начин су добили 2 бода у установи. Датум:02.02.2017.године Место: информатички кабинет у Мајуру
Свети Сава, школска слава

Ученици наше школе, подручно одељење у Колару, представили су се на најлепши начин обележавањем школске славе у Дому културе, 27. јануара 2017 .године. Дом културе био је пун, учесници припремљени одлично, а приредба ефектна. Приредбу је као водитељ отврила, најавила Миљана Младеновић, ученица 7/2. Упечатљив траг оставили су глумци Јован Гајић, Филип Гајић, Анђела Милановић, Никола Сентић, Лука Сандић и увек насмејана петакиња Марија Младеновић. Ту су и наши мали ђаци, који су помоћ за припремање приредбе добили од учитељица Бојане и Љиљане, а они најмлађи од васпитачице. Васка Петровић, уз подршку Марије Тодоровић, Сенка Томић направили су заједно са ученицима предивну приредбу. А ту је и петак ЖељкоЈевремовић, који је уз хармонику дао додатан сјај овом дивном дану.Хвала и наставнику ликовне културе који је рестаурирао икону Светог Саве. Припредба је урађена по сценарију вероучитеља Младена Ристановића. Срећна слава Свети Сава!
СРЕЋНА НОВА 2017. ГОДИНА

Пример добре праксе

Практична примена – приказ припреме за час У среду 27.12.2016.године, у ОШ „17. октобар“, одржана је презентација-приказ припреме за час, за наставнике географије у Општини Јагодина. Презентацију је реализовала колегиница Ружица Џелетовић, наставник географије и педагошки саветник. Колегиница је кроз презентацију анализирала писану припрему за часове географије у 7-ом и 5-ом разреду. Анализирала је све етапе у припремању за час, на садржајан и јасан начин представила своје припреме и детаљно одговорила на свако питање колега. Циљ је да се кроз тематско планирање и постепену трансформацију часова развија нови модел организације наставе, који подразумева повезивање садржаја различитих предмета кроз кооперативни рад наставника. Заједнички закључак свих присутних је: да је потребно више оваквих окупљања, са различитим темама, у циљу размене искустава и унапређивања образовања и васпитања.
Час у природи-ТиО

РЕЦИКЛАЖА ЛИМЕНКИ И ЗАШТИТА ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

У среду 14. децембра у матичној школи у Мајуру, одржано је предавање и презентација о рециклажи лименки и заштити животне средине. Наша школа се прикључила пројекту који се састоји од дистрибуције образовних материјала (брошура, постера, филмова..) али и кутија и џакова за прикупљање лименки. Тренер програма ЛИМЕНКА ПО ЛИМЕНКА,Бојана Лаловић, одржала је предавање о рециклажи лименки, а ученици осмог разреда презентацију о заштити животне средине. Recan Fondacija за рециклажу лименки сваке године припрема и награде за најуспешније школе и ученике. Циљ едукације је : да рецилклажа постане навика, да се спречи бацање рециклажног материјала и смање депоније, проширивање знања о свим аспектима заштите животне средине, сарадња школе са другим институцијама и организацијама.
Dan primirja u Prvom svetskom ratu

Nežni, bledoljubičasti cvet sa imenom kraljice Natalije kojim se u Srbiji obeležava Dan primirja u Prvom svetskom ratu, poznat je po svojoj neverovatnoj izdržljivosti i pod nadimkom "cvet feniks". Čak i kad se potpuno osuši, Natalijina ramonda može ponovo da oživi kada je zalijemo. Natalijina ramonda uvedena je kao simbol kojim obeležavamo Dan primirja odlukom Vlade Srbije 2012. godine, a simbolika je višestruka. Ovaj cvet se može naročito naći na planini Nidže čiji je vrh Kajmakčalan poprište slavne bitke u Prvom svetskom ratu, a pozadina značke je zeleno-crna, što su boje Albanske spomenice. Na likovnoj sekciji učenici osmog razreda nacrtali su cvet Natalijina ramonda I na ovaj simboličan način dali doprinos obeležavanju ovog datuma.
Посета Епископа Шумадијског Господина Јована Главинцима

Oktobarske nagrade grada Jagodine

17. oktobra, povodom Dana grada, u SO Jagodine, tradicionalno su uručene Oktobarske nagrade najboljim učenicima osnovnih i srednjih škola. Katarina Savić, bivša učenica OŠ "Radislav Nikčevic", nagradjena je za izuzetne rezultate na takmičenjima iz srpskog jezika i književnosti ( od opštinskog do republičkog nivoa) i kao djak generacije školske 2015/2016.