ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ РЕЦИТАТОРА

27.03.2024, у библиотеци матичне школе у Мајуру, одржано је Школско такмичење рецитатора. На такмичењу су учествовали ученици у две категорије – од 1. до 4. разреда и од 5. до 8. разреда. Рецитаторе је оцењивао трочлани жири у саставу Маја Мићовић, професор разредне наставе, Александра Живковић, наставница српског језика и књижевности и Јелена Гавриловић Миликић, наставница српског језика и књижевности, који је донео следећу одлуку: -категорија од 1. до 4 разреда 1.место Алекса Јовановић 3/2 2.место Дуња Јовановић 4/2 3. место Огњен Радисављевић 3/3; -категорија од 5. до 8. разреда 1.место Лана Ракић 7/1 2.место Сара Станковић 7/1 3.место Теодора Крстић 6/1. Ученици који су заузели треће место освајају похвалу, а двоје првопласираних ученика из обе категорије представљаће нашу школу на Општинском такмичењу рецитатора ,,Песниче народа мог“ 10.04.2024. Похално је и окрепљујуће што велики број ученика и даље негује љубав према поезији и рецитовању и што учитељи и наставници с пуно ентузијазма и даље воде рецитаторску секцију у нашој школи.