Такмичења

Такмичења у 2018/19. години

Општинска

Књижевна олимпијада 


У недељу, 03.03.2019. године, у ОШ ,,17. октобар” у Јагодини, одржано је такмичење Књижевна олимпијада - општински ниво. На овом такмичењу учествовале су ученице 7/1 Теодора Савић, Зорана Николић и Анђела Соколовић и ученица 8/1 Марија Миленковић предвођене наставницом српског језика Јеленом Гавриловић Миликић.
Ученица Теодора Савић 7/1 освојила је прво место, а ученица Зорана Николић 7/1 друго место; обе ученице пласирале су се на Окружно такмичење које ће се одржати 30.03.2019. године у ОШ ,,17.октобар” у Јагодини.

Математика

На општинском такмичењу из математике одржаном 2. марта остварени су следећи резултати: Андрија Пантић V/2 3. награда, Невена Младеновић VII/2 похвала, Зорана Николић VII/1 похвала, Анђела Пљевaљчић VIII/1 похвала. На такмичењу су учествовали и Матија Радосављевић V/1 и Огњен Стаменковић VIII/1.

Страни језици

У ОШ "Милан Мијалковић" у Јагодини 23. 02. 2109. године одржано је општинско такмичење из енглеског језика. Наше ученике,  Анђелу Пљеваљчић 8-1 и Огњена Стаменковића 8-1, предводила је наставница енглеског језика Тамара Ивановић. Ученици су заузели 6. и 8. место, без пласмана на окружно такмичење.
Наредног дана, 24.02.2019. одржано је и општинско такмичење из француског језика, на коме је наше ученике предводила наставница француског језика, Биљана Ђокић. Ученице Анђела Пљеваљчић 8-1 и Марија Миленковић  8-1 заузеле су 3. место, а учешће је узела и ученица Тијана Станковић 8-1, али ни једна од њих се није пласирала на даљи ниво такмичења.

Историја
 

На општинском такмичењу из историје одржаном 9. марта 2018. у ОШ "17.октобар", ученици наше школе остварили су следећи резултат:
 

5. разред

Немања Костић 30 поена, 4. место
Теодора Стојановић 17 поена, 10. место
Марко Ковачевић 13 поена, 20. место

6. разред 
Вељко Петровић 22 поена, 10. место
Алекса Милошевић 21 поен, 11. место
Петра Гајић 8 поена, 23. место

7. разред
Теодора Савић 28 поена, 2. место
Анђела Стаменковић 17 бодова, 5. место
Николина Радосављевић 16 бодова, 6. место

8. разред
Александра Јовановић 32 поена, III пласман и пролазак на окружно такмичење
Лазар Рошковић 26 поена, 8. место
Огњен Стаменковић 14 поена, 10. место

 

Извештај о реализованим такмичењима 2017/18.
 
У току школске године наши ученици су учествовали и постигли разултате
на разним општинским и регионалним такмичењима:
 
1.      Општинско такмичење из српског језика и језичке културе:
 
Теодора Савић 6-1 Друго место пласман на окружно
Марија Миленковић 7-1 Треће место пласман на окружно
Анђела Пљеваљчић 7-1 Треће место пласман на окружно
Милена Милошевић 8-1 учешће
Катарина Мијалковић 8-1 учешће
 
2.      Општинско такмичење рецитатора:
 
Михајло Крстић 2-1 учешће
Сара Антић 4-1 учешће
Марија Миленковић 7-1 Треће место
Никола Костић 8-1 Друго место пласман на окружно
 
3.      Књижевна олимпијада:
 
Марија Миленковић 7-1 Треће место општинско, друго место окружно
 
4.      Литерарни конкурс „Јара Лабуд“
 
Анђела Соколовић 6-1 Треће место
 
5.      Општинско такмичење из математике:
 
Зорана Николић 6-1 Друго место, Треће место окружно
Теодора Савић 6-1 – похвала
Анђела Пљеваљчић 7-1 Друго место
Огњен Стаменковић 7-1 Треће место
Немања Костић 4-1 Треће место
Матија Радосављевић 4-1 – похвала
Андрија Пантић 4-4 Друго место пласман на окружно
Давид Николић 3-1 – Треће место
Симона Милановић 3-1 – учешће
Емилија Златковић 3-1 – учешће
 
6.      Такмичење „Мислиша“ и „Кенгур без граница“
 
7.      Општинско такмичење из страних језика:
 
Енглески језик: Мирјана Младеновић 8-2 – учешће
Француски језик: Милена Милошевић 8-1 – Треће место
                                  Јелена Ђорђевић 8-1 – учешће
                                 Мирјана Младеновић 8-2 – учешће
 
8.      Франкофонија:
 
Сара Рацић 7-1 учешће
Марија Миленковић 7-1 учешће
Анђела Пљеваљчић 7-1 учешће
Милена Милићевић 7-1 учешће
Мирјана Младеновић 8-2 Прво место
Милица Кларић 3-1 учешће
Емилија Златковић 3-1 учешће
Мартина Петровић 3-1 учешће
Сара Палочевић 3-1 учешће
Анђела Трајковић 3-1 учешће
Андријана Стојановић 3-1 учешће
Сара Антић 4-1 учешће
Јулија Маринковић 4-1 учешће
 
9.      Општинско такмичење из географије:
 
Лазар Рошковић 7-1 – Друго место пласман на окружно
Милена Младеновић 8-2 – Друго место пласман на окружно, учешће на републичком
 
 
10.    Општинско такмичење из историје:
 
Вељко Петровић 5-1 учешће
Алекса Милошевић 5-2 учешће
Теодора Савић 6-1 Прво место пласман на окружно
Анђела Стаменковић 6-1 учешће
Лазар Рошковић 7-1 учешће
Анђела Младеновић 7-1 учешће
Андријана Станковић 8-1 учешће
 
11.    Општинско такмичење из биологије:
 
Зорана Николић 6-1 учешће
Невена Младеновић 6-2 учешће
Анђела Стаменковић 6-1 учешће
Александра Јовановић 7-1 учешће
Марија Миленковић 7-1 учешће
Милена Милићевић 7-1 учешће
 
12.    Општинско такмичење из физике:
 
Невена Младеновић – похвала
 
13.    Општинско такмичење из веронауке:
 
Квиз: Вељко Петровић 5-1 Прво место
          Зорана Николић 6-1 Прво место
         Марија Миленковић 7-1 Прво место
         Милена Милошевић 8-1 Прво место
Рецитал: Милена Милићевић 7-1 Учешће
Појање: Јулија Маринковић Учешће
               Сара Антић Учешће
               Милица Кларић Учешће
               Емилија Златковић Учешће
 
 
 
14.    Државно такмичење у стрељаштву:
 
Дамјан Миладиновић 8-1 Треће место
Општинско и окружно такмичење Прво место
 
15.    Општинско такмичење у клизању:
 
Андреа Симић 1-2 учешће
Виктор Станковић 4-1 учешће
Емилија Златковић 3-1 учешће
Марко Николић 5-1 учешће
Стефан Мирковић 8-1 учешће
Јелена Ђорђевић 8-1 учешће
 
16.    Дворанско атлетско првенство за основне школе:
 
Филип Матејић 8-1 бацање медицинке Треће место
Љубиша Ивковић 8-1 бацање медицинке учешће
Алекса Стојановић 7-1 скок у даљ учешће
 
17.    Џудо
 
Филип Матејић 8-1
 
18.    Општинско такмичење у пливању:
 
Елеонора Стојановић 2-1 Друго место
Теодора Стојановић 4-1 Прво место
 
19.    Маратон:
 
Антонела Младеновић 4-1 Учешће
Велојевић Габријела 4-1 Учешће
Тодоровић Филип 4-1 Учешће
Станковић Виктор 4-1 Учешће
Златковић Емилија 3-1 Учешће
Јевремовић Лука 3-1 Учешће
 
20. Пролећни крос РТС-а (учествовали сви ученици школе)
21.    Такмичење у плесу:
 
 
Андријана Стојановић 3-1 Треће место
Мартина Петровић 3-1 Треће место
Емилија Златковић 3-1 Треће место
Милица Кларић 3-1 Треће место
Анђела Трајковић 3-1 Треће место
Сара Палочевић  3-1 Треће место
Николина Костић 1-1 Прво место
Елена Миленковић 1-1 Прво место
 
22.    Фудбалери
 
Лука Миловановић 5-1
Лука Милојевић 5-1
Јован Зафировић 5-1
Давид Веселиновић 6-1
Лука Ђорђевић 6-1
Немања Јевтић 7-1
Стеван Палочевић 7-1
Никола Милојевић 8-1
Милош Миладиновић 8-1
Андрија Јевтић 8-1
Марко Миљковић 8-1
Стефан Мирковић 8-1
Немања Костић 8-1
Љубиша Ивковић 8-1
Илија Ђорђевић 8-1
Лука Симић 8-1
Саша Станковић 8-1