Представљање четвртацима

У јуну месецу је наставница француског језика Биљана Ђокић обишла ученике четвртог разреда у Мајуру и Колару и упознала их са француским језиком и културом.
Посета четвртацима у Колару

Час упознавања

У четвртак 30.05.2024. yченике 4. разреда у Главинцима посетиле су наставница географије Ана Аиро, наставница енглеског језика Тамара Ивановић, наставница француског језика Биљана Ђокић и наставница технике и технологије Мила Нешић. Ово је још један у низу часова упознавања са будућим петацима и представљања њима будућих наставника и предмета.

На Факултету педагошких наука у Јагодини одржана је радионица под називом "Примена СТЕМ/СТЕАМ/СТРЕАМ образовног приступа у развоју међупредметних компетенција ученика. Радионица представља део пројекта "LET'S STREAM" који реализује Факултет педагошких наука у Јагодини уз подршку Регионалне канцеларије за унапређење енглеског језика Амбасаде Сједињених Држава у Београду.
Посета четвртацима у Колару

У четвртак, 23. маја 2024. године, наставница математике Марија Ристић посетила је ученике четвртог разреда у Колару и упознала их са наставним темама које ће изучавати у току наредне школске године.
СВЕТСКИ ДАН ПЧЕЛА

Школски пројекат "БЕЗ ПЧЕЛА БИ СТАО СВЕТ" има за циљ развијање и подизање свести о значају пчела и других опрашивача, на опасности са којима се суочавају пчеле, као и њихов допринос одрживом развоју. Ученици 1/1разред, са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић, обележили су 20.мај - СВЕТСКИ ДАН ПЧЕЛА. Тематским даном, ученици су били у прилици да сазнају нешто више о животу пчела, читају и певају песме о њима, погледали су и део цртаног филма "Пчелица Маја". Затим су решавали задатке и открили колико цветова је посетила пчелица Маја и Павле, рачунањем помагали су пчелицама да пронађу своје кошнице. На крају израдили су наруквице са мотивима пчела, које су понели својим кућама.
Витезово црталиште

Браво за ученике 1/1 разреда, Анђелу Милановић и Вука Милашиновића! Њихови ликовни радови објављени су у мајском броју часописа "Витез".
Посета четвртацима у Мајуру

У петак, 17. маја 2024. године, наставник историје Стефан Сретеновић посетио је ученике четвртог разреда у Мајуру и упознао их са наставним темама које ће изучавати у току наредне школске године.
Главинци, крос РТС-а

Трчали смо и навијали!
Светски дан књиге - 23. април 2024.

Светски дан књиге и ауторских права Ученици 5-8. разреда у Колару и наставница српског језика и књижевности Александра Живковић обележили су 23. април 2024. године значајан празник културе: ,,Светски дан књиге“. Том приликом представљена је историјска позадина и почетак обележавања овог датума, а затим је говорено о значају и предностима читања књига. Читање доприноси обогаћивању вокабулара, лепшем изражавању, као и стицању критичког мишљења. Било је речи о појму псеудоним, као и о томе који су писци писали под псеудонимом. На крају, ученици су говорили о омиљеним лектирама, као и о књигама које су прочитали изван градива. Омиљена лектира у 5. разреду ученицима је ,,Аги и Ема“ Игора Коларова, у 6. разреду ,,Мој дека је био трешња“ Анђеле Нанети, у 7. разреду то је лектира ,,Лето кад сам научила да летим“ Јасминке Петровић, а 8. разреду омиљена лектира је ,,Збогом мојих 15. година“ Клода Кампања.