Радионица са предшколцима ,,Представљам ти своју играчку"

Ученици 4-1 разреда са својим учитељицом Мајом Мићовић, припремили су радионицу ,,Представљам ти своју играчку", која се реализовала у нашој школи као добродошлица будућим ђацима. На крају радионице, поделили смо дипломице предшколцима за залагање и труд и као захвалност на дивном заједничком дружењу.
Посета позоришту

У организацији градског позоришта, наши ученици млађих разреда, посетили су позориште и одгледали представу ,,Пут по свету на тротинету."
Дан шарених чарапа

Данас се широм света обележава Међународни дан особа са Дауновим синдромом. Симбол овог дана су шарене или распарене чарапе, јер се верује да их особе са Дауновим синдромом не могу правилно упарити.Ученици млађих разреда су са својим учитељицама обележили овај дан и дали подршку оболелој деци обувајући распарне чарапе и правећи наруквице са мотивима шарених чарапа.
Дан шарених чарапа

Ученици 1. и 3. разреда из Главинаца,са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић,обележили су ,,Дан шарених чарапа". Са уживањем су креирали јединствене моделе чарапа као знак подршке особама са Дауновим синдромом.
СВЕТСКИ ДАН ЛАСТАВИЦА

У сусрет пролећу, 19.март се у свету слави као Дан ластавица, предивних птица које својим доласком и цвркутом најављују пролеће. Ласте су одувек биле симбол љубави и младости. Дан ластавица, 1/1 одељење са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић, обележило је низом активности едукативног карактера, чији је циљ богаћење знања ученика и подизање свести везане за природно окружење. На часу света око нас ученици су одгледали презентацију о ластавицама, а на часу математике рађени су задаци у којима смо сабирали до 20 (слагалица). На часу српског језика прочитали смо песму „Ластавица“ и преписали је писаним словима, а после тога смо обојили ластавицу. Ученици су у атмосфери пролећа које долази, среће које ластавице симболизују и сами били срећни, радознали, мотивисани и креативни.
Општинско такмичење из историје

Општинско такмичење из историје одржано је у среду, 20. 3. 2024. у ОШ ,,Вук Караџић" у Глоговцу. Нашу школу представљао је ученик одељења 6-1 Михајло Дејановић и показао одлично знање.
Посета четвртацима у Главинцима

У понедељак, 18. марта 2024. године, наставник историје Стефан Сретеновић и наставница биологије Ивана Цоцић, посетили су ученике четвртог разреда у Главинцима. Упознали су се са њима и упутили их на то шта ће учити кад буду дошли у нашу школу у Колару кад буду кренули у 5. разред.
Окружно такмичење из математике

Окружно такмичење из математике одржано је у суботу, 16. 3. 2024. у ОШ ,,Ђура Јакшић" у Параћину. Нашу школу представљали су Алекса Јовановић, ученик трећег разреда и Лука Пљеваљчић, ученик осмог разреда. Похвале ученицима на уложеном труду и залагању!
14-март Међународни дан математике и дан броја пи

Међународни дан математике покренут је и подржан од Међународне математичке уније и УНЕСКО-а и циљеви су му промоција математике и њених лепота. За датум обележавања празника узет је 14. март. Ученици математичке секције у Колару, заједно са наставницом математике Маријом Ристић, обележили су овај празник пригодном презентацијом и израдом паноа којим су на једноставан начин подсетили на значај математике и логичког мишљења у свакодневном животу.
Математичко такмичење "Мислиша"

Данас се у нашој школи одржава математичко такмичење "Мислиша". Циљ овог такмичења је популарисање математике, подстицање интересовања што већег броја ученика за математику, мотивисање ученика да математику уче са задовољством кроз решавање лепих и занимљивих задатака, развијање логичко-комбинаторних способности ученика, ширење математичке културе код младих, подстицање ученика на дубље усвајање садржаја школске математике и мотивисање за учешће на другим такмичењима. Свим ученицима желимо пуно успеха у решавању задатака!