Зимски сусрети учитеља

У организацији Друштва учитеља,данас , 02.03.2024.године, одржано је још једно дружење са учитељима. Семинар који су наше учитељице похађале носи назив ,,Мале тајне наставника за подстицање успешности ученика."
Посета четвртацима у Главинцима

У петак, 1. марта 2024. године, наставница математике Марија Ристић и наставница српског језика и књижевности Александра Живковић, посетиле су четвртаке у Главинцима. Упознале су се с њима и упутиле их на то шта ће учити кад буду дошли у нашу школу у Колару кад буду кренули у 5. разред.
Дан розе мајица

Ученици првог и трећег разреда из Главинаца су са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић и овог фебруара рекли стоп вршњачком насиљу!
Национални дан књиге и Дан Народне библиотеке Србије

Ученици 5-8. разреда у Мајуру и наставница српског језика и књижевности Јелена Гавриловић Миликић обележели су 28.02.2024. два значајна празника културе: ,,Национални дан књиге“ и ,,Дан Народне библиотеке Србије“. У библиотеци матичне школе наставница је одржала предавање о значају књиге за ментално здравље човека, за развој креативног мишљења, као и за културни и духовни напредак појединца и друштва; наведене су занимљивости из света науке које поткрепљују благотворност читања за целокупно психо-физичко здравље човека, посебно младих људи и деце. Део програма представљала је и дебата ученика на тему ,,Зашто (не) волим да читам“ током које су ученици као главне разлоге против читања навели одсуство концентрације, а већина је нагласила и незанимљивост књига из обавезне школске лектире. Ученици који воле читање су навели да их читање опушта, да им је занимљиво повезивање са јунацима и догађајима из књига јер осећају да нису усамљени у својим искуствима. Неки од предлога за читање су: ,,Ноћна школа“ К. Џ. Доерти, ,,Лето кад сам научила да летим“ Јасминка Петровић, ,,Ја сам Акико“ Стефана Митића … Анкета коју је наставница спровела показала је да највећи број ученика од 5. до 8. разреда као две најзанимљивије књиге из школске лектире бира дела: ,,Аги и Ема“ Игора Коларова и ,,Мој дека је био трешња“ Анђеле Нанети. Национални дан књиге обележен је и пригодним садржајем кроз вишегодишњи пројекат ,,Кутак за литерарни тренутак“ који реализује наставница српског језика и књижевности са члановима литерарне секције (али и са свим заинтересованим ученицима).
Међународни дан борбе против вршњачког насиља

Широм света се последња среда у фебруару обележава као Дан борбе против вршњачког насиља - Дан розе мајица. Наши ученици млађих разреда су овај дан обележили са својим учитељицама и још једном показали да је розе ипак cool,и за девојчице а и за дечаке.
Општинско такмичење из физике

На Општинском такмичењу из физике, одржаном 24.2.2024. године, ученици наше школе постигли су следеће резултате: Михајло Kрстић 2. место, Лука Пљеваљчић 3. место, Елеонора Стојановић похвала и Елена Миленковић похвала. И ове године смо били једина сеоска школа која је учествовала на такмичењу.
ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ЗНАЊУ СТРАНИХ ЈЕЗИКА

Општинско такмичење из страних језика одржало се 4. и 5. фебруара у ОШ ,, Милан Мијалковић“. Из енглеског језика такмичиле су се ученице 7. разреда – Мартина Милошевић 7-1 и Јана Илић 7-2 и показале одлично знање. Такође су учествовали и ученици 8. разреда Елеонора Стојановић 8-1 и Михајло Миљковић 8-1 који су показали одлично знање, а Михајло Крстић 8-1 освојио је 3. место и пласман на окружно такмичење. Из француског језика такмичила се ученица Елеонора Стојановић 8-1 и показала одлично знање. Наставнице енглеског и француског језика Тамара Ивановић и Биљана Ђокић су врло поносне на све такмичаре и желе им успех на даљим такмичењима.
Општинско такмичење из математике

На данашњем општинском такмичењу ученица наше школе Теодора Крстић 6/1 освојила је трећу награду, ученик Лука Пљеваљчић 8/1 освојио је похвалу, док је ученик Андреја Вучић 5/2 остао без освојене награде, али је лепо представио школу. На такмичењу су учествовали и ученици трећег и четвртог разреда. На жалост нису освојили даљи пласман али су поносно представили своју школу. Милица Стефановић 3/1 Нађа Вукадиновић 3/1 Алекса Јовановић 3/2 Ивона Мијић4/1 Теодора Јовановић 4/1 Дуња Јовановић 4/2
Светски дан живота 2024

Седми фебруар у свету се обележава као Међународни дан живота, а Вршњачки тим и Ученички парламент припремили су овим поводом занимљиву презентацију за ученике наше школе. У парку иза школе организована је такозвана "Шетња живота". На шест различитих "станица" стајали су чланови Вршњачког тима и Ученичког парламента, са транспарентима и причама које су сами истражили и припремили.
Макета насеља

Ученици трећег разреда у Главинцима,направили су макету насеља на часу природе и друштва.