ВЕСЕЛА ДРУЖИНА

Датум: 23. Oktobar 2021 08:00 Категорија: Новости

На часовима пројектне наставе, ученици 3. разреда у Мајуру, са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић, су израдили, своју прву електронску књигу у којој су радови написани овим поводом.

Book titled 'ВЕСЕЛА ДРУЖИНА'

„ЗА НАШЕ ЗДРАВО СУТРА“

Датум: 19. Oktobar 2021 14:45 Категорија: Новости

У МАЈУРСKОЈ ШKОЛИ ОБЕЛЕЖЕН ДАН ЗДРАВЕ ХРАНЕ
„ЗА НАШЕ ЗДРАВО СУТРА“
Запослени и ученици у ОШ „Радислав Никчевић“ низом активности подсетили на важност уравнотежене исхране и здравих стилова живота

Светски дан здраве хране обележава се 16. октобра у земљама широм света, са циљем да још једном опомене  на важност правилног одабира намирница у исхрани, како код деце, тало и код одраслих. Овај дан је, уз поштовање актуелних епидемиолошких мера, обележен и у Основној школи „Радислав Никчевић“ у Мајуру, ове године под слоганом „Здрава храна данас – за наше здраво сутра“.
Сви запослени, наставници, ученици и стручна служба уз велику подршку директорке Верице Ивановић Јовановић, учествовали су у активностима унапред испланираним за овај дан. Најпре су ученици млађих разреда цртали и изложили на паноима своје цртеже на тему здраве хране, а затим су са својим учитељима разговарали о томе колико је важно хранити се здраво и разноврсно.  Њима су се придружили и ученици старијих разреда, који су читали своје писане радове и кроз презентације исказали шта су то ново, кроз самостална истраживања током претходних недеља, сазнали о принципима правилне исхране и здравог начина живљења.
Стручна служба у Основној школи  „Радислав Никчевић“ припремила је за ову прилику видео презентацију са корисним информацијама и занимљивим чињеницама у вези здраве хране, коју су ученици могли да виде на званичној платформи Едмодо.
Након тога, у сваком одељењу спроведен је и мали квиз знања, а ученици који су се показали као најбољи у одговорима на питања из области здравог живота, награђени су малим пригодним поклонима од стране Школе.

Весна Недељковић

16. октобар - Дан здраве хране

Датум: 18. Oktobar 2021 21:22 Категорија: Новости

Ученици 3/1 разреда у Мајуру су се потрудили поводом - 16. октобра - Дана здраве хране и на симпатичан начин нам објаснили које су то здраве намирнице и колико је важно да исхрана буде разноврсна и богата воћем и поврћем.

Дан здраве хране - Главинци

Датум: 18. Oktobar 2021 14:53 Категорија: Новости

Ученици у Главинцима обележили су Дан здраве хране и показали колико уживају у декорисању воћа и поврћа.

16. октобар - Дана здраве хране

Датум: 16. Oktobar 2021 17:20 Категорија: Новости

Ученици 5. разреда наше школе у Колару су се потрудили  поводом - 16. октобра - Дана здраве хране и на симпатичан начин су нам објаснили, шта је по њима правилна исхрана.  Одрадили су и пано - на исту тему, да би својим вршњацима скренули пажњу на здраве намирнице, колико је важно да исхрана буде разноврсна и богата воћем и поврћем. Ђаци слаткише радо мењају воћем, ако је у питању банана, али кажу да се радо одлучују и на сезонско воће и да не морају родитељи да их подсећају на то.

Дан здраве хране

Датум: 15. Oktobar 2021 21:31 Категорија: Новости

Ученици 1/1 обележили Дан здраве хране.

Дечја недеља на часу грађанског васпитања

Датум: 14. Oktobar 2021 22:18 Категорија: Новости

ЈЕСЕЊЕ ЧАРОЛИЈЕ У ГЛАВИНЦИМА

Датум: 12. Oktobar 2021 19:42 Категорија: Новости

На часовима пројектне наставе,ученици у Главинцима са уживањем представљају јесењу чаролију.

Дечија недеља - Ученички парламент

Датум: 10. Oktobar 2021 18:54 Категорија: Новости

Уз поштовање прописаних епидемиолошких мера, чланови Ученичког парламента обележили су дечју недељу.
Ученици 5 и 6. разреда рецитовали су пригодне песмице.
Реализатори активности: Актив наставника српског и страних језика и наставница ликовне културе у Колару, координатор Ученичког парламента Биљана Ђокић, наставница француског језика.

Дечија недеља - Мајур

Датум: 09. Oktobar 2021 00:12 Категорија: Новости

Овако је Дечија недеља виђена очима наших ученика из Мајура.
Уз помоћ учитељица поруке и поклоне су спремали,
срећу и осмехе са друговима делили
и још једном нас подсетили: "Дете је дете да га волите и разумете".