Европски школски дан спорта

''Европски школски дан спорта'' (European School Sports Day) је део кампање NowWeMove (Покренимо се), коју реализује ISCA (Међународна Асоцијација за спорт и културу). Акција има за циљ да се по школама организују спортске активности, како би се друга деца заинтересовала и покренула свест о здравом стилу живљења кроз редовно бављење физичком активношћу у даљем периоду одрастања. Наша школа је била учесник ове манифестације и организовала такмичење у тенис-фудбалу и бадминтону, а након тога сви ученици од 5. до 8.разреда пешачили су у дужини од 2022м, ка планини Јухор, што симболично означава годину у којој се манифестација одржава. Манифестацију су спровели наставници физичког васпитања Марина Димитријевић Дејковић и Топлица Андрејић.