8.9.2022. - Међународни дан писмености

Међународни дан писмености обележава се 8. септембра сваке године, почев од 1966, када је први пут обележен одлуком UNESKO-a. Традиционално, и овог осмог септембра, у библиотеци матичне школе, наставница српског језика и књижевности Јелена Гавриловић Миликић и ученици 5-8.разреда у Мајуру обележили су Међународни дан писмености. Ученици 6/1 разреда, у сарадњи са наставницом Јеленом, припремили су угледну активност и кроз занимљиве презентације ,,Књиге”, ,,Настанак писма и језика” и ,,Занимљиви писци” прошли су кроз историју настанка писма и језика, кроз приче о најмањој, највећој, најскупљој књизи на свету, приче о не тако познатим, а великим писцима. У осталим разредима наставница је организовала квиз знања на тему писмености.