Дан српског јединства, слободе и националне заставе

Датум: 15. Septembar 2022 18:59 Категорија: Новости

Поводом Дана српског јединства, слободе и националне заставе, који се обележава 15. септембра, на датум када је 1918. године пробијен Солунски фронт, ученици трећег разреда са својом учитељицом Мајом Мићовић, на часу ликовне културе на пригодан начин обележили овај важан датум за нашу земљу.

Развијамо љубав према читању

Датум: 13. Septembar 2022 12:02 Категорија: Новости

Ученици II и IV разреда из Главинаца су са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић уживали у посети библиотеци и позајмили жељену књигу.

Призив Светог Духа за почетак нове школске године

Датум: 12. Septembar 2022 11:48 Категорија: Новости

У уторак 6. септембра 2022. године , служен је Призив Светог Духа, за почетак нове школске године, у храму Св. Романа у Мајуру. Молитви за срећан и благословен почетак школске године, присуствовали су ученици од првог до четвртог разреда, са вероучитељем Младеном Ристановићем, учитељицама Драганом Васиљевић Гетић, Мирославом Михајловић, Мајом Мићовић и Ружицом Стојановић Ђорђевић.
клик на слику!

Међународни дан писмености

Датум: 12. Septembar 2022 10:49 Категорија: Новости

Међународни дан писмености обележава се 8. септембра сваке године, почев од
1966, када је први пут обележен одлуком UNESKO-a.
Традиционално, и овог осмог септембра, у библиотеци матичне школе,
наставница српског језика и књижевности Јелена Гавриловић Миликић и
ученици 5-8.разреда у Мајуру обележили су Међународни дан писмености.
Ученици 6/1 разреда, у сарадњи са наставницом Јеленом, припремили су
угледну активност и кроз занимљиве презентације
,,Књиге”, ,,Настанак писма и језика” и ,,Занимљиви писци” прошли су кроз
историју настанка писма и језика, кроз приче о најмањој, највећој, најскупљој
књизи на свету, приче о не тако познатим, а великим писцима. У осталим
разредима наставница је организовала квиз знања на тему писмености.
клик на слику!

ПРИЈЕМ ПРВАКА У ГЛАВИНЦИМА

Датум: 05. Septembar 2022 14:02 Категорија: Новости

ПРВИ ДАН ШКОЛЕ - ЗА ПАМЋЕЊЕ

Датум: 05. Septembar 2022 13:33 Категорија: Новости

У Основну школу "Радислав Никчевић" у Мајуру овог 1. септембра закорачило је нових четрнаесторо ђака - ђака првака. Њих је испред школе дочекала директорка школе Верица Ивановић Јовановић, педагог Весна Недељковић, као и њихова учитељица Драгана Васиљевић Гетић. Након лепих речи добродошлице, али и исказаних жеља да у овој установи стекну много нових знања и вештина и проживе пуно лепих тренутака, прваци су ступили у салу Школе, где су их чекали ученици 2,3. и 4. разреда. Они су, заједно са својим учитељицама, били припремили пригодну представу за своје млађе другаре.

Након приредбе, ђаци прваци су са учитељицом ушли у своју учионицу, а тамо их је, сваког на свом месту, сачекао и мали поклон добродошлице у виду свеске, оловке, балона и врећице са бомбонама. Упознавање са учитељицом је протекло добро, а најмлађи ђаци рекли су да се радују сваком новом школском дану, учењу и дружењу са новим другарима.

ДОБРО ДОШЛИ, ЂАЦИ ПРВАЦИ!

Датум: 30. Avgust 2022 13:08 Категорија: Новости

И ове године са неизмерном радошћу очекујемо наше нове, најмлађе ученике, ђаке прваке!
Желимо им да им школовање буде најлепше путовање, на коме ће стећи много знања, умења и вештина, али и узора и пријатеља потребних за срећан, успешан и испуњен живот.

Колектив ОШ "Радислав Никчевић"

СРЕЋАН ПОЧЕТАК НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

Датум: 30. Avgust 2022 12:51 Категорија: Новости

Драги ученици Основне школе "Радислав Никчевић",

Желимо вам успешан почетак нове школске године! Надамо се да ћете, као и до сада, бити вредни, марљиви ђаци, увек жељни нових знања и упорни да постигнете још боље резултате у учењу, на разним такмичењима, али и у спорту и у слободним активностима. Не заборавите да будете и добри другари једни другима, те да, када завршите основношколско образовање, из наше школе понесете - осим великог знања - и велики број пријатеља за цео живот!
Ми се сваке године изнова радујемо свом позиву да вас учимо и усмеравамо, да вам преносимо знања и да гледамо како растете и напредујете и дајете све од себе да и ваше породице и ваши наставници буду поносни на вас.

Колектив ОШ "Радислав Никчевић"

Браво за наше осмаке

Датум: 15. Jul 2022 20:00 Категорија: Достигнућа

Драги наши осмаци, честитамо вам на упису у средње школе и желимо вам пуно успеха у даљем школовању.

JOYEUSES FÊTES

Датум: 01. Jul 2022 19:22 Категорија: Новости

Пријатан распуст желе вам ученици 5/1 и 6/2 разреда са наставницом француског језика, Биљаном Ђокић.