9.3.2023. - Математичко такмичење "Мислиша"

Датум: 09. Mart 2023 19:31 Категорија: Достигнућа

Данас је у нашој школи одржано математичко такмичење "Мислиша". Велики број ученика од првог до осмог разреда је учествовао у такмичењу. 9. март 2023. је био прави математички празник за нашу школу.
клик на слику!

СРЕЋАН 8. МАРТ

Датум: 08. Mart 2023 18:59 Категорија: Новости

Поводом Дана жена ученици и вртићари из Главинаца обрадовали су приредбом своје маме,показали колико их воле а осталим присутним женама улепшали празник.

Посета ученицима четвртог разреда у Главинцима

Датум: 03. Mart 2023 10:53 Категорија: Новости

Наставници географије, историје и математике, Маријана Цветковић, Ана Аиро, Стефан Сретеновић и Марија Ристић, посетили су 2. и 3.3.2023. ученике четвртог разреда у Главинцима и упознали их са својим предметима. Ученици су изненадили наставнике својим знањем и били су врло комуникативни.
клик на слики!

Општинско такмичење из хемије

Датум: 01. Mart 2023 19:18 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу из хемије које је одржано 25. фебруара у Основној школи " Бошко Ђуричић " нашу школу је представљала ученица 7/1 одељења Елеонора Стојановић ( наставница Јасна Радосављевић ) која је освојила другу награду и пласман на окружно такмичење.

Акција “Читајмо гласно”: Књига у руци - свет на длану

Датум: 01. Mart 2023 12:00 Категорија: Новости

У уторак, 28. фебруара, обележили смо Национални дан књиге, а тим поводом Друштво библиотекара Србије већ шесту годину заредом спроводи акцију „Читајмо гласно“, која је и овог пута симболично обележена и у нашој школи.

Циљ ове акције је промоција књиге и читања уопште, афирмација културе и уметности, али и подсетник да су библиотеке корисна и забавна места где се учи, долази до разних информација, чита, истражује, пишу домаћи задаци, радови, пројекти.
Као и њихови вршњаци широм Србије, и наши ученици у Мајуру, Колару и Главинцима - читали су гласно одломке из својих омиљених књига, одабране стихове, цитате, делове прича.  Сврха овог и оваквог читања на Национални дан књиге је била да заједно још једном подсетимо на огромну важност и значај књиге и читања.

Општинско такмичење из српског језика и језичке културе

Датум: 26. Februar 2023 17:15 Категорија: Достигнућа

У Основној школи ,, Горан Остојић", 25.02.2023, одржано је Општинско такмичење из српског језика и језичке културе. Нашу школу представљали су Теодора Крстић 5/1,  Михајло Крстић 7/1, Елеонора Стојановић 7/1 (наставница Јелена Гавриловић Миликић), Петра Вучић 7/2 (наставница Ивана Јаковљевић).
Сви ученици су показали одлично знање и достојанствено представили нашу школу. Ученица Петра Вучић 7/2 освојила је 2. место и тако се пласирала на Окружно такмичење.

Зимски сусрети учитеља

Датум: 25. Februar 2023 17:00 Категорија: Новости

У организацији Савеза учитеља Србије и Друштва учитеља Јагодине, данас 25.02.2023.године, одржани су Зимски сусрети учитеља у ОШ,, Љубиша Урошевић " у Рибару.

Семинар који су наше учитељице похађале носи назив,,Рад са даровитим ученицима".

eTwinning пројекат „Чудесни свет браће Грим“

Датум: 25. Februar 2023 07:41 Категорија: Новости

Ученици   од 1 . до 4. разреда  у Мајуру, на часу српског језика, читали су бајке и приче својим  другарима и на тај начин  придружили су се оном великом делу света који зна да је читање наглас најлепши начин да се доживи књижевно дело.  Схватили су да је подједнако важно учити се вештини слушања, да бисмо се боље чули и да бисмо се обогатили новим искуством.
клик на слику!

Посета библиотеци

Датум: 24. Februar 2023 19:47 Категорија: Новости

Ученици II и IV разреда су са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић посетили библиотеку,узели жељену књигу и уједно посетили ,,етно собу" где су имали прилику да виде предмете из прошлости.

Забава на леду: Ученици наше школе на такмичењу у клизању

Датум: 24. Februar 2023 13:09 Категорија: Достигнућа

Ученици ОШ “Радислав Никчевић” су и ове године радо учествовали на такмичењу у клизању, одржаном 21. и 22. фебруара на Градском клизалишту, у организацији Скупштине града Јагодине и Јагодинског спортског савеза ЈАССА.

Првог дана такмичења ученици су се такмичили појединачно, а другог у екипној конкуренцији. Осим тога што су имали прилике да се још једном забаве на леду и покажу своје умеће на клизаљкама, сви ученици су се обрадовали и лепим новчаним наградама, које је за ђаке припремила Скупштина града Јагодине.

У екипној конкуренцији наша школа заузела је 5. место.