ПЕДАГОГиЈА: Може и другачије!

Датум: 10. Mart 2023 12:56 Категорија: Новости

Свако од нас се бар једном нашао у ситуацији да након неког догађаја помисли како је све могао да уради другачије.
Ученици петог разреда су данас са педагогом школе Марином Минић реализовали радионицу под насловом  "Може и другачије". Њихов задатак био је да напишу које би позитивне облике понашања - уместо наведених непожељних - могли да примене у различитим животним ситуацијама. Потом су са педагогом говорили о конкретним догађајима када су, према свом мишљењу, можда поступили исхитрено и погрешно и дискутовали су о техникама за превазилажење оваквих ситуација.

Предавање за најмлађе: Безбедност у саобраћају

Датум: 10. Mart 2023 12:30 Категорија: Новости

Припадници Полицијске управе у Јагодини посетили су прошле недеље нашу школу, где су ученицима од 1. до 4. разреда одржали предавање на тему безбедности у саобраћају.

8.март, Дан жена

Датум: 09. Mart 2023 23:38 Категорија: Новости

Мама - једина именица која нема заменицу.

Поводом 8.марта, млађи разреди са својим учитељицама, припремили су приредбу и улепшали дан свим мамама и дамама које су биле присутне, и показали своју љубав и поштовање према свим мајкама овог света.
клик на слику!

9.3.2023. - Математичко такмичење "Мислиша"

Датум: 09. Mart 2023 19:31 Категорија: Достигнућа

Данас је у нашој школи одржано математичко такмичење "Мислиша". Велики број ученика од првог до осмог разреда је учествовао у такмичењу. 9. март 2023. је био прави математички празник за нашу школу.
клик на слику!

СРЕЋАН 8. МАРТ

Датум: 08. Mart 2023 18:59 Категорија: Новости

Поводом Дана жена ученици и вртићари из Главинаца обрадовали су приредбом своје маме,показали колико их воле а осталим присутним женама улепшали празник.

Посета ученицима четвртог разреда у Главинцима

Датум: 03. Mart 2023 10:53 Категорија: Новости

Наставници географије, историје и математике, Маријана Цветковић, Ана Аиро, Стефан Сретеновић и Марија Ристић, посетили су 2. и 3.3.2023. ученике четвртог разреда у Главинцима и упознали их са својим предметима. Ученици су изненадили наставнике својим знањем и били су врло комуникативни.
клик на слики!

Општинско такмичење из хемије

Датум: 01. Mart 2023 19:18 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу из хемије које је одржано 25. фебруара у Основној школи " Бошко Ђуричић " нашу школу је представљала ученица 7/1 одељења Елеонора Стојановић ( наставница Јасна Радосављевић ) која је освојила другу награду и пласман на окружно такмичење.

Акција “Читајмо гласно”: Књига у руци - свет на длану

Датум: 01. Mart 2023 12:00 Категорија: Новости

У уторак, 28. фебруара, обележили смо Национални дан књиге, а тим поводом Друштво библиотекара Србије већ шесту годину заредом спроводи акцију „Читајмо гласно“, која је и овог пута симболично обележена и у нашој школи.

Циљ ове акције је промоција књиге и читања уопште, афирмација културе и уметности, али и подсетник да су библиотеке корисна и забавна места где се учи, долази до разних информација, чита, истражује, пишу домаћи задаци, радови, пројекти.
Као и њихови вршњаци широм Србије, и наши ученици у Мајуру, Колару и Главинцима - читали су гласно одломке из својих омиљених књига, одабране стихове, цитате, делове прича.  Сврха овог и оваквог читања на Национални дан књиге је била да заједно још једном подсетимо на огромну важност и значај књиге и читања.

Општинско такмичење из српског језика и језичке културе

Датум: 26. Februar 2023 17:15 Категорија: Достигнућа

У Основној школи ,, Горан Остојић", 25.02.2023, одржано је Општинско такмичење из српског језика и језичке културе. Нашу школу представљали су Теодора Крстић 5/1,  Михајло Крстић 7/1, Елеонора Стојановић 7/1 (наставница Јелена Гавриловић Миликић), Петра Вучић 7/2 (наставница Ивана Јаковљевић).
Сви ученици су показали одлично знање и достојанствено представили нашу школу. Ученица Петра Вучић 7/2 освојила је 2. место и тако се пласирала на Окружно такмичење.

Зимски сусрети учитеља

Датум: 25. Februar 2023 17:00 Категорија: Новости

У организацији Савеза учитеља Србије и Друштва учитеља Јагодине, данас 25.02.2023.године, одржани су Зимски сусрети учитеља у ОШ,, Љубиша Урошевић " у Рибару.

Семинар који су наше учитељице похађале носи назив,,Рад са даровитим ученицима".