Међународни дан жена

Датум: 08. Mart 2022 09:42 Категорија: Новости

Поводом Међународног дана жена, 8. марта, ученици из Главинаца потрудили су се да обрадују своје маме уз малу помоћ својих учитељица Маре Огњановић и Сање Ивковић Јевтић.

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ЖЕНА - 8. МАРТ

Датум: 07. Mart 2022 22:42 Категорија: Новости

Данас трепере срца малих, а тако великих људи.
Ученици од 1. до 4. разреда, школе у Мајуру, поделиће срећне тренутке са најдражим особама. Честитаће мамама празник и поклониће им топле речи љубави
.

Међународни дан борбе против вршњачког насиља

Датум: 28. Februar 2022 14:40 Категорија: Новости

У нашој школи ученици првог, другог и четвртог разреда заједно са својим учитељицама Мирославом Михајловић, Мајом Мићовић и Весном Рупник,  обележили Међународни дан борбе против вршњачког насиља.Ученици су исписивали поруке, смишљали слогане и показали да су свесни лоших ефеката насилног понашања као и да знају на који начин могу лепше комуницирати са својим вршњацима.

Дан розе мајица

Датум: 28. Februar 2022 11:17 Категорија: Новости

Ученици од 1. до 4. разреда из Главинаца обележили су Међународни дан посвећен борби против вршњачког насиља уз прегршт маштовитих активности са својим учитељицама Маром Огњановић и Сањом Ивковић Јевтић.

Дан розих мајица

Датум: 26. Februar 2022 21:21 Категорија: Новости

Последња среда у месецу фебруару посвећена је Међународном дану борбе против вршњачког насиља. Обележавање овог дана почело је од 2007.године када је један дечак из Канаде био изложен ужасном вршњачком насиљу, а све због тога што је носио мајицу розе боје у знак подршке својој мајци, оболелој од рака дојке.

Ученици 3/1 разреда са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић обележили су Међународни дан борбе против вршњачког насиља и на тај начин указали на значај толеранције, емпатије и поштовања различитости.

ЗАСАДИ ДРВО ЗА ЧИСТИЈИ ВАЗДУХ

Датум: 25. Februar 2022 15:50 Категорија: Новости

Ђаци прваци свих основних школа у Србији су у четвртак, 24. фебруара,
посадили по две саднице белог бора у својим школским двориштима. Тако је и наша
школа у Мајуру постала богатија за два, за сада - мала четинара, које су посадиле руке
наших најмлађих ђака, уз помоћ своје учитељице Мирославе Михајловић и директорке
школе Верице Ивановић Јовановић.
Након што су се ученици окупили у дворишту школе, библиотекарка Милица
Биорац најпре им је укратко испричала због чега су нам дрвеће и шуме толико
значајни. Упоредивши дрвеће са магичним бићима, због њихове огромне моћи, она им
је указала на то да дрво производи кисеоник који удишемо, упија штетне материје и
понаша се као нека врста филтера ког нам је подарила природа - пречишћава поред
ваздуха - и земљиште, чинећи га погодним за узгајање и раст других биљака; затим -
обезбеђује нам хлад у току топлих летњих дана, улепшава нам околину и дом је и
склониште за многе животиње.
Иако неке од ових чињеница малишанима нису биле познате, многе ствари су већ и
знали, па су тако они наводили које су све дивне плодове дрвећа брали и пробали, које
све животиње живе на дрвећу или ту складиште своју храну за зиму, и сложили су се да
је најлепша средина она са пуно зеленила.
Сви наши ђаци прваци, опремљени малим заштитним рукавицама, прионули су након
ове приче на озбиљан задатак садње белог бора у свом школском дворишту. Уз помоћ
своје учитељице и директорке школе, имали су прилику да пробају да користе лопату и
грабуљу, једни су држали стабло док су други набацивали земљу, газили је да би око
корена била чвршћа, а потом је и залили водом. Била им је занимљива чињеница да ће
ови борови расти заједно са њима, да могу да порасту чак 40 метара и да достижу
старост од чак 200 година.
Утисак ђака је био да је лако, лепо и много корисно садити дрвеће, а библиотекарка им
је поручила да је то један од најлепших начина да сачувамо нашу планету, поред тога
што ћемо и много водити рачуна да је не загађујемо.
Овај догађај одвио се у склопу трећег циклуса пројекта „Засади дрво“, који је
покренут 2019. године, највећа је акција садње стабала у Србији и има за циљ очување
животне средине, одрживи развој друштвене заједнице и едукацију и подизање свести
јавности о значају шума. Пројекат спроводе Министарство просвете, науке и
технолошког развоја, Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде,
Србијашуме, Ботаничка башта Јевремовац и други партнери из овог сектора.

,,ПУТУЈЕМО НАШОМ ТРАДИЦИЈОМ"

Датум: 24. Februar 2022 19:54 Категорија: Новости

Култура и уметност, обичаји и веровања, лепота и мудрост живљења, чине традицију једног народа. Традиција народа неисцрпна је и богата ризница коју треба отварати,откривати, упознавати и тако од заборава чувати и неговати непроцењиве вредности које чине лепоту духа нашег народа.
У оквиру школског пројекта ,,ПУТУЈЕМО НАШОМ ТРАДИЦИЈОМ",  ученици другог разреда, са учитељицом Мајом Мићовић, истраживали о српској народној ношњи.
На овај начин ученицима је приближен значај, неговање и важност очувања наше традиције.

Наша пијаца - први разред у Главинцима

Датум: 07. Februar 2022 16:02 Категорија: Новости

Ученици првог разреда школе у Главинцима, организовали су "Нашу пијацу" , међусобно поделили улоге, од папира направили новац, исписали цене и нису заборавили да користе лепе речи ИЗВОЛИ, ХВАЛА, МОЛИМ.

У сусрет Светом Сави

Датум: 26. Januar 2022 16:35 Категорија: Новости

Поводом Савиндана, ученици 5/1 из Мајура реализовали су са наставницом српског језика и књижевности Јеленом Гавриловић Миликић тематски час посвећен Светом Сави.
Три групе ученика имале су истраживачке задатке о легендама и предањима о Светом Сави, као и о манастирима и задужбинама чији су ктитори били Свети Сава и Немањићи. Поносни смо на наше ученике јер на најлепши начин чувају аманет Светог Саве и корачају његовим стопама.

СРЕЋАН БОЖИЋ

Датум: 07. Januar 2022 18:24 Категорија: Новости

ОНО ШТО СВАКОМ ДЕТЕТУ ТРЕБА ЈЕ ДАР ЗАЈЕДНИЧКИХ ТРЕНУТАКА И ЉУБАВИ!
МИР БОЖЈИ, ХРИСТОС СЕ РОДИ!
СРЕЋАН БОЖИЋ ЖЕЛИ ВАМ КОЛЕКТИВ ОШ "РАДИСЛАВ НИКЧЕВИЋ".