ЗДРАВО ДАНАС – ЗА ЗДРАВО СУТРА!

Новембар се, према Националном и Међународном календару здравља, обележава као месец борбе против болести зависности. Тим поводом, стручна служба наше школе – педагог Марина Минић и библиотекарка Милица Биорац - у току овог месеца одржале су више кратких информативних предавања и радионица ученицима од 5. до 8. разреда. Назив овог школског пројекта био је „Здраво данас – за здраво сутра“, а акценат је био на промовисању здравих стилова живота наспрам оних нездравих. Ђаци су имали прилике да чују шта су то психоактивне супстанце, које врсте постоје и каква све штетна дејства на психичко и физичко здравље доноси њихова конзумација, а поред тога представљене су им и вештине и ставови које је неопходно поседовати у кризним ситуацијама, када треба кажемо не и одупремо се притиску да пробамо нешто што је штетно за нас и што нас уводи у нездрави стил живота. Након радионица, деца су добила брошуре – подсетнике „Како да кажем НЕ“, а за задатак су добили да илуструју нешто што за њих симболише здрави/нездрави стил живота. Од њихових цртежа и порука биће израђени постери, који ће током децембра бити постављени на видним местима у холу школе. Крај пројекта обележен је гостовањем волонтера Црвеног крста Јагодине, који су нашу школу посетили 29. новембра. Они су у школској библиотеци одржали предавање на тему болести зависности, а ђаци су након презентације имали прилике да дискутују и постављају питања у вези са овом темом.