Развијамо љубав према читању

Датум: 13. Septembar 2022 12:02 Категорија: Новости

Ученици II и IV разреда из Главинаца су са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић уживали у посети библиотеци и позајмили жељену књигу.

Призив Светог Духа за почетак нове школске године

Датум: 12. Septembar 2022 11:48 Категорија: Новости

У уторак 6. септембра 2022. године , служен је Призив Светог Духа, за почетак нове школске године, у храму Св. Романа у Мајуру. Молитви за срећан и благословен почетак школске године, присуствовали су ученици од првог до четвртог разреда, са вероучитељем Младеном Ристановићем, учитељицама Драганом Васиљевић Гетић, Мирославом Михајловић, Мајом Мићовић и Ружицом Стојановић Ђорђевић.
клик на слику!

Међународни дан писмености

Датум: 12. Septembar 2022 10:49 Категорија: Новости

Међународни дан писмености обележава се 8. септембра сваке године, почев од
1966, када је први пут обележен одлуком UNESKO-a.
Традиционално, и овог осмог септембра, у библиотеци матичне школе,
наставница српског језика и књижевности Јелена Гавриловић Миликић и
ученици 5-8.разреда у Мајуру обележили су Међународни дан писмености.
Ученици 6/1 разреда, у сарадњи са наставницом Јеленом, припремили су
угледну активност и кроз занимљиве презентације
,,Књиге”, ,,Настанак писма и језика” и ,,Занимљиви писци” прошли су кроз
историју настанка писма и језика, кроз приче о најмањој, највећој, најскупљој
књизи на свету, приче о не тако познатим, а великим писцима. У осталим
разредима наставница је организовала квиз знања на тему писмености.
клик на слику!

ПРИЈЕМ ПРВАКА У ГЛАВИНЦИМА

Датум: 05. Septembar 2022 14:02 Категорија: Новости

ПРВИ ДАН ШКОЛЕ - ЗА ПАМЋЕЊЕ

Датум: 05. Septembar 2022 13:33 Категорија: Новости

У Основну школу "Радислав Никчевић" у Мајуру овог 1. септембра закорачило је нових четрнаесторо ђака - ђака првака. Њих је испред школе дочекала директорка школе Верица Ивановић Јовановић, педагог Весна Недељковић, као и њихова учитељица Драгана Васиљевић Гетић. Након лепих речи добродошлице, али и исказаних жеља да у овој установи стекну много нових знања и вештина и проживе пуно лепих тренутака, прваци су ступили у салу Школе, где су их чекали ученици 2,3. и 4. разреда. Они су, заједно са својим учитељицама, били припремили пригодну представу за своје млађе другаре.

Након приредбе, ђаци прваци су са учитељицом ушли у своју учионицу, а тамо их је, сваког на свом месту, сачекао и мали поклон добродошлице у виду свеске, оловке, балона и врећице са бомбонама. Упознавање са учитељицом је протекло добро, а најмлађи ђаци рекли су да се радују сваком новом школском дану, учењу и дружењу са новим другарима.

ДОБРО ДОШЛИ, ЂАЦИ ПРВАЦИ!

Датум: 30. Avgust 2022 13:08 Категорија: Новости

И ове године са неизмерном радошћу очекујемо наше нове, најмлађе ученике, ђаке прваке!
Желимо им да им школовање буде најлепше путовање, на коме ће стећи много знања, умења и вештина, али и узора и пријатеља потребних за срећан, успешан и испуњен живот.

Колектив ОШ "Радислав Никчевић"

СРЕЋАН ПОЧЕТАК НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

Датум: 30. Avgust 2022 12:51 Категорија: Новости

Драги ученици Основне школе "Радислав Никчевић",

Желимо вам успешан почетак нове школске године! Надамо се да ћете, као и до сада, бити вредни, марљиви ђаци, увек жељни нових знања и упорни да постигнете још боље резултате у учењу, на разним такмичењима, али и у спорту и у слободним активностима. Не заборавите да будете и добри другари једни другима, те да, када завршите основношколско образовање, из наше школе понесете - осим великог знања - и велики број пријатеља за цео живот!
Ми се сваке године изнова радујемо свом позиву да вас учимо и усмеравамо, да вам преносимо знања и да гледамо како растете и напредујете и дајете све од себе да и ваше породице и ваши наставници буду поносни на вас.

Колектив ОШ "Радислав Никчевић"

JOYEUSES FÊTES

Датум: 01. Jul 2022 19:22 Категорија: Новости

Пријатан распуст желе вам ученици 5/1 и 6/2 разреда са наставницом француског језика, Биљаном Ђокић.

ПОСЕТА ПРЕДМЕТНИХ НАСТАВНИКА ОДЕЉЕЊИМА 4. РАЗРЕДА

Датум: 22. Jun 2022 20:32 Категорија: Новости

Ученици четвртог разреда у Мајуру и Колару, уз подршку својих учитељица, дочекали су своје будуће предметне наставнике који ће им предавати у петом разреду. Ученицима су своје предмете представили: наставница биологије Ивана Цоцић, наставница српског језика и књижевности Јелена Гавриловић Миликић, наставница математике Марија Милосављевић,  наставница географије Маријана Цветковић, наставница хемије Радица Јовановић, наставница информатике и рачунарства Мила Нешић, наставница физике Марија Алексић и наставник историје Стефан Сретеновић.

Угледни час: "ФРАНЦУСКА"

Датум: 22. Jun 2022 20:03 Категорија: Новости

Дана 27.5.2022. одржан је угледни час “Француска” - корелација француског језика и географије. Наставница француског језика, Биљана Ђокић и наставница географије, Ана Аиро су на занимљив начин са ученицима 6/2разреда, утврдиле најважније одлике француске привреде и туризма. Часу су присуствовале директорка школе, Верица Ивановић Јовановић и педагог школе, Весна Недељковић.
КЛИК НА СЛИКУ!