Посета ученицима четвртог разреда у Главинцима

Датум: 06. Jun 2022 16:46 Категорија: Новости

Наставница српског језика Ивана Јаковљевић, наставница математике Марија Ристић и наставница информатике и технике и технологије Мила Нешић посетиле су ученике четвртог разреда у Главинцима, упознале са са њима и представиле им предмете које предају кроз занимљиве активности.
клик на слику!

Посета ученицима четвртог разреда

Датум: 02. Jun 2022 20:43 Категорија: Новости

Наставница математике Марија Ристић посетила је ученике четвртог разреда у Колару и упознала се са њима. Заједно су утврдили лекцију о израчунавању површине и запремине коцке и квадра.

2.6.2022. - Спасовдан у Драгошевцу

Датум: 02. Jun 2022 12:16 Категорија: Новости

Спасовдан, један је од најсрећнијих празника. Празник када се Исус Христ после 40 дана од Ускрса јавио. Ово је срећан дан и пролећни празник. Ученици школе у Драгошевцу, са учитељицом Горданом Марковић, посетили су цркву и присуствовали верском обреду посвећеном овом празнику. ,,СВЕТИ СПАСЕ - СПАСИ ДУШЕ НАШЕ ".

Угледни час: Примена пропорција - проценат

Датум: 31. Maj 2022 19:48 Категорија: Новости

У уторак, 31.5.2022. године, одржан је угледни час у одељењу шестог разреда у Колару. Час је реализовала наставница Марија Ристић. Наставна јединица је била Примена пропорција - проценти. Ученици подељени у две групе решавали су задатке у којима је било потребно израчунати цену производа пре или након поскупљења/снижења, проценат поскупљења/снижења и задатак са графичким приказом података, тј. требало је прочитати са кружног дијаграма проценат и одредити вредност тражене величине. Ученици су се лепо снашли у решавању ових задатака и на занимљивији начин утврдили своје знање о пропорцијама и процентима.

НЕОБИЧАН ХОБИ

Датум: 27. Maj 2022 15:50 Категорија: Новости

Ученик 3/1 разреда, АЛЕКСАНДАР САВИЋ, из Мајура на часу Ваннаставних активности представио је другарима свој необичан хоби - Сакупљање кристала и овом приликом поклонио им је по један кристал.

Промоција Музичке школе,, Владимир Ђорђевић"

Датум: 24. Maj 2022 15:37 Категорија: Новости

Ученици 2-1 разреда, са својом учитељицом Мајом Мићовић, посетили су Културни центар где је одржана промоција Музичке школе,, Владимир Ђорђевић" из Јагодине.Ученици и учитељи уживали су у мелодијама младих полазника.

У духу пролећа

Датум: 24. Maj 2022 14:34 Категорија: Новости

У духу пролећа, учитељица Гордана Марковић је са својим ученицима у Драгошевцу направила пролећне аранжмане.

Мај месец математике

Датум: 24. Maj 2022 08:10 Категорија: Новости

Ученици математичке секције у Колару, заједно са наставницом Маријом Ристић, у току маја месеца истраживали су о занимљивостима из математике, учили о почецима математике кроз историју, упознали се са животима познатих математичара, пронашли бројне цитате познатих о математици, итд. Пригодним презентацијама обележили су мај месец који је посвећен математици.

С ПРИРОДОМ НА ТИ

Датум: 22. Maj 2022 07:54 Категорија: Новости

У оквиру међународне акције и пројекта Оutdoor classroom day, Дан учионице на отвореном - С природом на Ти, коју организује Semble и Савез учитеља Републике Србије ученици од 1. до 4. разреда из Мајура са својим учитељицама провели су 20. мај са природом на ТИ. Кроз низ активности чији је циљ подстицање и промовисање активности на отвореном ученици су проучавали шта нас то окружује и зашто је боравак у природи нешто што стално морамо практиковати.

ИЗЛЕТ: ГРЗА И МАНАСТИР ЛЕШЈЕ

Датум: 22. Maj 2022 00:00 Категорија: Новости

У организацији наставника физичког васпитања, Топлице Андрејић и Марине Димитријевић Дејковић, ученици од 5-8. разреда са својим одељенским старешинама, наставницима и управом школе, посетили су излетиште "Грза" и манастир "Лешје."
Излети за децу представљају кратак предах од рутине, који је увек добродошао. На излету су провели дан у другачијем окружењу за учење, док утиске са излета и све оно што су сазнали  могу да сумирају када се врате у учионицу.
клик на слику!