У сусрет Дану школе: Продајна изложба ученичких радова

Ученици од 1. до 8. разреда у Колару учествовали су у пројекту "Уради - заради". Пројекат је покренут у циљу финансијског описмењавања ученика. Ученици подељени у групе правили су производе од материјала који су сами набављали. Наставнице технике и технологије, информатике, ликовне културе, физике и српског језика помогле су ученицима у изради производа. Наставница математике их је упознала са појмом финансијске писмености, валутама и њиховим претварањем, начинима штедње, ценовником и рационалним располагањем новцем. У четвртак 30.03.2023. године организован је Дан отворених врата и том приликом родитељи наших ученика посетили су продајну изложбу ученичких радова и купили неке од направљених производа. Новац зарађен током продајне изложбе биће расподељен и уложен у уређење учионица. Ученицима се веома допао овакав начин учења и радују се учествовању у новим пројектима.