Достигнућа

Наши ученици трчали "за срећније детињство"

Датум: 10. Oktobar 2023 12:44 Категорија: Достигнућа

На хуманитарној трци под називом "Трка за срећније детињство ", која је одржана 6.10.2023. године у организацији Црвеног крста, наша ученица одељења 6/2 Јована Марковић заузела је треће место. Свој допринос овој хуманитарној трци дало је и још двадесеторо ученика наше школе.

(кликом на слику отвори албум "Трка за срећније детињство 2023")

„Трка за срећније детињство“ је једна од традиционалних, најмасовнијих и најшире прихваћених реакреативно-хуманитарних активности Црвеног крста намењена подмлатку и омладини. Ова активност има за циљ да међу младима у основним и средњим школама подстакне хуманост, промовише здраве стилове живота и пропагира волонтерски рад. Сама трка има пре свега хуманитарни карактер, а не такмичарски значај, али смо поносни на пласман који је наша ученица остварила.

Прочитај

Са Јагодинског маратона: Прво место за Елелонору

Датум: 05. Septembar 2023 09:16 Категорија: Достигнућа

На четвртом Јагодинском  маратону, одржаном у недељу, 3. септембра, ученица наше школе Елеонора Стојановић (8-1) освојила је 1. место у женској категорији трке на пет километара.

Елеонора је трасу трке истрчала за 30 минута и тиме се истакла као најбржа међу другим учесницама трке на пет километара. Она каже да се за маратон није дуго припремала, не тренира атлетику, али је повремено током летњег распуста са својом сестром одлазила на трчање и у теретану.

Колектив ОШ "Радислав Никчевић", као и сви њени ученици - поносни су на овај резултат.

Велико браво за Елеонору!

Прочитај

Квизирација - додела награда

Датум: 14. Jun 2023 08:56 Категорија: Достигнућа

У понедељак, 12. јуна 2023. године у богословији Светог Јована Златоустог у Крагујевцу уручене су награде на одржаном такмичењу Квизирација. Нашу школу су представљали Емилија Стефановић 6/1, Милица Кларић и Давид Николић 8/1, који су заузели треће место на окружном такмичењу и учешће на републичком. Награде је уручио ректор богословије протојереј – ставрофор проф. др Зоран Крстић.
клик на слику!

Прочитај

Доротеа Весић

Датум: 25. Maj 2023 20:46 Категорија: Достигнућа

Браво за ученицу 4/1 разреда, Доротеу Весић! Њен ликовни рад објављен  је у мајском броју часописа "Витез".

Прочитај

Билтен ОШ"Радислав Никчевић"

Датум: 05. Maj 2023 10:53 Категорија: Достигнућа

Прочитај

Карате турнир: Врање опен 2023

Датум: 25. April 2023 13:53 Категорија: Достигнућа

На такмичењу у каратеу "Врање опен 2023" у Врању, 23.04.2023.године, ученик 2/1 разреда, Владимир Милојевић освојио је 2 златне и 1 сребрну медаљу, а ученик 4/1 разреда Виктор Стефановић освојио је златну медаљу. Честитамо!

Прочитај

Републичко такмичење у знању страних језика

Датум: 24. April 2023 17:23 Категорија: Достигнућа

Републичко такмичење у знању страних језика одржано је 23.04.2023. у Земуну. Нашу школу представљала је ученица одељења 8-1 Лена Радивојевић која се у специјалној категорији такмичила у знању немачког језика. Она је на нивоу целе државе поносно представила своју школу и свој округ и показала завидан ниво знања заузевши 8.место.

Прочитај

Општинско такмичење рецитатора

Датум: 20. April 2023 20:55 Категорија: Достигнућа

На данас одржаном Општинском такмичењу рецитатора, нашу школу представљали су Алекса Јовановић, ученик 2.разреда и Теодора Јовановић, ученица 3.разреда. Алекса Јовановић освојио је треће место и са поносом представио нашу школу!

Прочитај

Окружно такмичење из верске наставе

Датум: 04. April 2023 19:37 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из верске наставе, одржаном 2. априла 2023., нашу школу су представљали Емилија Стефановић VI/1, Милица Кларић и Давид Николић VIII/1. Наши ученици су заузели треће место и пласирала се на републичко такмичење. Наставник Младен Ристановић.

Прочитај

Окружно такмичење из познавања француског језика

Датум: 03. April 2023 18:03 Категорија: Достигнућа

Окружно такмичење из познавања француског језика за ученике 6.разреда, одржано је 26.03. у ОШ " Стеван Јаковљевић" у Параћину. Нашу школу су представљале Николина Костић, Емилија Стефановић (6/1) и Јана Илић (6/2) и показале солидно знање. Наставница Биљана Ђокић.