Достигнућа

Дечија машта може свашта

Датум: 26. Februar 2021 08:17 Категорија: Достигнућа

На часу енглеског језика ученици трећег разреда у Мајуру,
бавили су се рециклажом на најлепши дечији начин - правили су играчке.
Дечија машта може свашта!

ТАКМИЧЕЊЕ У КЛИЗАЊУ

Датум: 25. Februar 2021 12:06 Категорија: Достигнућа

24 и 25.02.2021. године одржано је такмичење у клизању.
На појединачном такмичењу наша ученица
четвртог разреда, Мартина Милосављевић, освојила је прво место у својој категорији,
а ученица трећег разреда,Мина Милосављевић, освојила је друго место.
На екипном такмичењу наша школа је заузела четврто место.
Поносни наставници који су пратили ученике су Топлица Андрејић и Маја Мићовић.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ЗНАЊУ СТРАНИХ ЈЕЗИКА

Датум: 24. Februar 2021 14:17 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу у знању страних језика одржаном 20 и 21.2.2021. године у ОШ "Горан Остојић", учествовали су ученици 8. разреда наше школе.

ФРАНЦУСКИ ЈЕЗИК, 20.2.2021.
1. Ива Димитријевић 8/1
2. Анђела Вучић 8/2
3. Милена Костић 8/1
НАСТАВНИК: Биљана Ђокић

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК, 21.2.2021
1. Милена Костић 8/1

НАСТАВНИК: Тамара Ивановић

ПРОЈЕКТНА НАСТАВА II-1 РАЗРЕДА

Датум: 18. Februar 2021 11:28 Категорија: Достигнућа

На часовима пројектне наставе ученици 2/1 одељења у Мајуру
показују своју креативност и маштовитост.

РТС - СНИМАЊЕ ЧАСОВА

Датум: 15. Decembar 2020 09:58 Категорија: Достигнућа

Наша школа је учествовала у организацији и реализацији снимања часова математике и историје.
Наставници који су припремали и реализовали видео часове су: Тамара Ивановић, наставник енглеског језика, Сања Симоновић, наставник историје и Марија Ристић, наставник математике. Подршку су имали од стране РТС-а и свих колега наше школе.
Супервизори за часове математике, енглеског језика и географије за наш округ били су: Марија Ристић, наставник математике, Тамара Ивановић, наставник енглеског језика и Маријана Цветковић, наставник географије.

Линкови ка снимљеним часовима математике:

Линкови ка снимљеним часовима историје:

Час енглеског језика - линк:

Међународно TIMMS истраживање: Спрски четвртаци изнад просека

Датум: 08. Decembar 2020 18:04 Категорија: Достигнућа

Спрски четвртаци изнад просека: Обајвљени резултати међународног TIMMS  истраживања

Ученици четвртог разред основне школе освојили су 508 поена из математике и 517 поена из природних наука на међународном  TIMMS истраживању. То је знатно изнад посека који износи 500 поена.

Ово истраживање одржава се сваке четврте године, а наши ђаци у њему учествују од 2003. године.

Према подацима Института за педагошка истраживања, 2015. ученици четвртог разреда основне школе заузели су 24. место из природних наука и 27. место из математике од 49 земаља које су учествовале у овом истраживању. Ово је најбољи успех који је Србија постигла од 2003. од када наша земља учествује у овом великом међународном истраживању.

У овом истраживању учествовали су и ученици наше школе,
са својим учитељем, Бојаном Цветковићем и координатором,
наставником информатикеи рачунарства, Душицом Дојчиновић.

"ОГЛЕДАЛО ОГЛЕДА"- НОЋ ИСТРАЖИВАЧА

Датум: 20. Novembar 2020 17:32 Категорија: Достигнућа

Једанаеста по реду ноћ посвећена истраживачима у Србији, ове године по много чему је специфична.
Ова година натерала нас је да се суочимо са многим изазовима, и показала нам је да ће наука променити свет.
Дружење са науком прсељено је у виртуелни свет.

Ученица 7/1 разреда, Ива Рашић, уз подршку свог одељења и наставника географије, Маријане Цветковић, снимила је експеримент ерупције вулкана.
Снимак експеримента учествоваће у наградном конкурсу под називом "Огледало огледа."

ETWINNING НАГРАДЕ - ЕВРОПСКЕ ОЗНАКЕ КВАЛИТЕТА

Датум: 30. Oktobar 2020 11:39 Категорија: Достигнућа

Маријана Цветковић, Ружица Стојановић Ђорђевић и ученици млађих и старијих разреда, су у току школске 2019/2020. године учествовали у eTwinning пројектима: „Културно-историјско наслеђе мога града / Cultural & historical heritage of my town“ , „Recycling in the world" Dünyada geri dönüşüm“, " Azbuka/abeceda živog sveta / Alphabet of the living world" и "Dan vrabaca/ Sparrows Day" за које су награђени ознакама квалитета на националном и европском нивоу.
Рад наших ученика, наставника и школе признати су на највишем европском нивоу.

ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО У СТРЕЉАШТВУ

Датум: 21. Oktobar 2020 20:27 Категорија: Достигнућа

На Државном првенству у стрељаштву, ученици наше школе, освојили су 4. место.

16. октобар - Светски дан здраве хране

Датум: 17. Oktobar 2020 17:40 Категорија: Достигнућа

Поводом Светског дана здраве хране, стручни сарадници ОШ,,Радислав Никчевић" Весна Недељковић и Маја Мићовић, наставница биологије Ивана Цоцић заједно са ученицима и предшколцима обележили су на пригодан начин овај важан датум у складу са епидемиолошким условима.
Од дечијих продуката филм је направила Маријана Цветковић, наставник географије.

Светски дан здраве хране, ученици у Главинцима, обележили су у овиру пројекта "Живи здраво".