Достигнућа

Песниче народа мог

Датум: 10. April 2024 22:16 Категорија: Достигнућа

На данас одржаном Општинском такмичењу рецитатора ,,Песниче народа мог",ученици 3/2 разреда- Алекса Јовановић (учитељица Сања Ивковић Јевтић) и 4/2- Дуња Јовановић (учитељица Бојана Цоцић) са поносом су представљали нашу школу. Алекса Јовановић добио је похвалу уз жеље да настави са неговањем љубави према поезији и рецитовању.

Окружно такмичење из енглеског језика

Датум: 28. Mart 2024 21:33 Категорија: Достигнућа

Окружно такмичење из енглеског језика одржано је 10.03.2024. у ОШ ,,Јован Јовановић Змај" у Свилајнцу.
Нашу школу представљао је ученик Михајло Крстић 8/1 у пратњи наставнице Тамаре Ивановић.
Ученик је показао одличан ниво знања, али је остао без пласмана на републичко такмичење.

Општинско такмичење из историје

Датум: 21. Mart 2024 06:50 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из историје одржано је у среду, 20. 3. 2024. у ОШ ,,Вук Караџић" у Глоговцу. Нашу школу представљао је ученик одељења 6-1 Михајло Дејановић и показао одлично знање.

Нашим ученицима три прва места на такмичењу у атлетици

Датум: 20. Mart 2024 10:14 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу у атлетици, одржаном 18. марта на Фудбалском стадиону у Јагодини, учешће је узело и двадесет петоро ученика наше школе. Они су се такмичили у више дисциплина, и школи донели три дипломе са овог такмичења.

Михајло Максимовић из 8-1 освојио је прво место у трци на 800 метара, а Јована Марковић из 6-2 такође је била најбоља у трци на 300 метара. Јована и Михајло су тиме изборили пласман на окружно такмичење, које је планирано за април.

Прво место су освојили и ученици Огњен Аранђеловић из 7-2 и Илија Здравковић, Филип Костић и Миљан Станковић из 8-1, који су били убедљиво најбржи у дисциплини штафета 4x100 метара.

Честитке за наше брзе ученике!

Окружно такмичење из математике

Датум: 18. Mart 2024 07:07 Категорија: Достигнућа

Окружно такмичење из математике одржано је у суботу, 16. 3. 2024. у ОШ ,,Ђура Јакшић" у Параћину. Нашу школу представљали су Алекса Јовановић, ученик трећег разреда и Лука Пљеваљчић, ученик осмог разреда. Похвале ученицима на уложеном труду и залагању!
клик на слику!

ТиТ: Треће место за Виктора

Датум: 15. Mart 2024 13:45 Категорија: Достигнућа

Ученик петог разреда наше школе Виктор Стефановић освојио је треће место на општинском такмичењу из Технике и технологије, вештине "Бродомоделарство" и пласирао се на окружно такмичење, које ће бити одржано у априлу.

Браво, Викторе!

Анастасија трећа у Србији : "Игра и другарство на крилима поштовања и уважавања"

Датум: 15. Mart 2024 10:59 Категорија: Достигнућа

Ученица седмог разреда наше школе Анастасија Милановић освојила је треће место на ликовном конкурсу Министарства просвете "Игра и другарство на крилима поштовања и уважавања".

Ова ученица је у четвртак, 14. марта, у друштву једног родитеља и наставнице ликовног, присуствовала свечаној додели признања у Основној школи "Свети Сава" у Београду.

Одабраних 25 радова нашло се на календару Министарства просвете за 2024. годину.

Поносни смо на Анастасију!

Два пласмана на Окружно из српског језика

Датум: 27. Februar 2024 13:34 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу из српског језика и језичке културе, одржаном 25. фебруара, учествовале су три ученице наше школе: Петра Вучић из одељења 8-2, Елеонора Стојановић из 8-1 и Теодора Крстић из 6-1. Петра је на овом такмичењу заузела друго место са освојених 17 од укупно 20 бодова, а  Елеонора треће са 15 бодова. Тиме су се директно пласирале на Окружно такмичење и учиниле поноснима своје наставнице српског језика, али и целу нашу школу, коју су на овом такмичењу представљале.

Општинско такмичење из физике

Датум: 26. Februar 2024 21:34 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу из физике, одржаном 24.2.2024. године, ученици наше школе постигли су следеће резултате: Михајло Kрстић 2. место, Лука Пљеваљчић 3. место, Елеонора Стојановић похвала и Елена Миленковић похвала. И ове године смо били једина сеоска школа која је учествовала на такмичењу.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ЗНАЊУ СТРАНИХ ЈЕЗИКА

Датум: 24. Februar 2024 07:00 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из страних језика одржало се 4. и 5. фебруара у ОШ ,, Милан Мијалковић“. Из енглеског језика такмичиле су се ученице 7. разреда – Мартина Милошевић 7-1 и Јана Илић 7-2 и показале одлично знање. Такође су учествовали и ученици 8. разреда Елеонора Стојановић 8-1 и Михајло Миљковић 8-1 који су показали одлично знање, а Михајло Крстић 8-1 освојио је 3. место и пласман на окружно такмичење. Из француског језика такмичила се ученица Елеонора Стојановић 8-1 и показала одлично знање. Наставнице енглеског и француског језика Тамара Ивановић и Биљана Ђокић су врло поносне на све такмичаре и желе им успех на даљим такмичењима.
клик на слику!