Тест професионалне оријентације

Датум: 09. Oktobar 2023 12:11 Категорија: Новости

У петак 6.10.2023. одржана је заједничка радионица Тест професионалне оријентације у реализацији ученика 8-1 и 8-2 одељења, одељењских старешине Биљане Ђокић и Марије Милосављевић и педагошко-психолошке службе школе. Ученици су кроз радионицу преиспитали своје особине и интересовања, што ће им помоћи у одабиру средње школе. Такође, игра пантомиме занимања пробудила је креативност и тимски дух код свих учесника.

Маскенбал

Датум: 06. Oktobar 2023 20:03 Категорија: Новости

Ученици млађих разреда, са својим учитељицама, улепшали су данашњи дан и шетњом развесели своје мештане.Последњи дан дечије недеље обележен маскенбалом по избору ученика.

ДАН ЕВРОПСКИХ ЈЕЗИКА

Датум: 06. Oktobar 2023 19:57 Категорија: Новости

Као и сваке године до сада, у нашој школи је 26.09.2023. обележен Дан Евопских језика. Овогодишња тема биле су ПОЗАЈМЉЕНИЦЕ (ТУЂИЦЕ) – речи у српском језику које су позјамљене из других језика. Наставнице српског језика Јелена Гавриловић Миликић и Ивана Јаковљевић су ученике у Мајуру и Колару упознале са основним правилима позајмљеница, са потребом језика да позајми речи из других језика као и са врстама и групама позајмљеница,. Наставнице страних језика Биљана Ђокић и Тамара Ивановић су упознале ученике са Галицизмима (речима позајмљеним из францускох језика) и са Англицизмима ( речима позајмљеним из енглеског језика). Ученици су на крају учествовали у квизу где су покушавали да погоде из ког језика су позјамљене речи које су има наставнице читале.

Дечија недеља - Спортске игре

Датум: 06. Oktobar 2023 06:28 Категорија: Новости

У оквиру још једног дана Дечије недеље под слоганом ,, Велико срце деце Србије ", ученици млађих разреда забавили су се  спортским играма које су организовали са својим учитељицама.

Дечија недеља-Велико срце деце Србије

Датум: 05. Oktobar 2023 11:11 Категорија: Новости

У оквиру Дечије недеље, ученици млађих разреда цртали су и писали своја права и обавезе што је и био део програма.

НАШИ УЧЕНИЦИ НА 33. КРОСУ „КРОЗ СРБИЈУ“

Датум: 27. Septembar 2023 13:23 Категорија: Новости

У петак, 22. септембра, у школама широм наше земље спроведена је традиционална спортско-образовна манифестација – крос РТС-а „Кроз Србију“. Манифестацији су се прикључили и ученици ОШ "Радислав Никчевић".
Слоган овогодишњег кроса, који је одржан по 33. пут, гласио је „Спорту и школи ДА. Странпутици, улици, насиљу и дроги НЕ“.

клик на слику!

Како у матичној школи у Мајуру, тако и у издвојеним одељењима у Колару, Главинцима, Драгошевцу и Медојевцу, наставници разредне наставе и наставнице физичке културе спровели су манифестацију Крос РТС-а "Кроз Србију". Трчало је укупно 168 ученика од 1. до 8. разреда.

У категорији дечака петог и шестог разреда, најбржи су били Павле Здравковић (6/1), Мијат Станковић (6/1) и Милош Петковић (6/1), а међу седмацима и осмацима унапред одређену трасу најбрже су претрчали Виктор Јанковић (8/2), Огњен Аранђеловић (7/2) и Лазар Спасић (7/2).
У категорији девојчица петог и шестог разреда, најбрже су трчале Јована Марковић (6/2), Марина Аранђеловић (6/2) и Анђелија Милошевић (6/2), а у женској категорији седмог и осмог разреда – Андријана Ристић (8/2), Петра Вучић (8/2) и Анђелија Цвејић (7/2).

Призив Светог Духа за почетак нове школске године

Датум: 20. Septembar 2023 07:04 Категорија: Новости

За срећан и благословен почетак нове школске године, одржан је против Светог Духа у Мајуру и Главинцима. Молитвеном скупу су присуствовали ученици од првог до четвртог разреда са својим учитељима и вероучитељем.

Пријем и приредба за ђаке прваке

Датум: 08. Septembar 2023 11:02 Категорија: Новости

У петак, првог септембра, сви ђаци су се, након двомесечног летњег распуста, вратили у своје клупе. Тада смо срдачно дочекали и наше нове ђаке - прваке.
Тим поводом, ученици другог разреда су са ученицима четвртог разреда припремили пригодну приредбу за нове ученике ОШ "Радислав Никчевић".

клик на слику!

Добро дошли, ђаци прваци!

Датум: 30. Avgust 2023 13:15 Категорија: Новости

Мини матура ОШ "Радислав Никчевић", Мајур

Датум: 22. Jun 2023 19:50 Категорија: Новости

Мала матура ученика 4.разреда у Мајуру
Свечано, лепо и отмено!
Весело, раздрагано и полетно!