„ Европски дан страних језика“

Датум: 01. Oktobar 2014 22:42 Категорија: Новости

Савет Европе је иницирао обележавање европског дана језика 2001. год. и од тада се он обележава заједно са Европском Унијом сваке године 26.септембра.
Широм Европе охрабрују се и млади и стари да науче нове језике, у школи и ван ње.
Учење језика је корисно и за младе и старије, јер никад није касно да се научи нови језик и ужива у могућностима које учење новог језика пружа.
За „ Европски дан страних језика“  ученици наше школе спремили су пригодан програм у матичној школи у Мајуру и издвојеном одељењу у Колару. Ученици од 4-8 разреда рецитовали су и певали песмице на енглеском и француском језику и на интересантан и занимљив начин показали своје знање страних језика. Наставници који су организовали и реализовали ову активност су: Тамара Ивановић и Бојана Цоцић, наставнице енглеског језика и Биљана Ђокић,наставница француског језика.

„Ноћ истраживача“

Датум: 01. Oktobar 2014 22:13 Категорија: Новости

26.09.2014.године у Јагодини - У девет градова у Србији, односно 300 у Европи, одржана је пета ноћ истраживача. Ученици старијих разреда наше школе посетили су „ Ноћ истраживача“  и заједно са својим наставницима Маријом Филиповић, Владимиром Орбовићем и Маријаном Цветковић, уживали у свим активностима овог јединственог догађаја. Утисци су незаборавни.

XXVIII Сабор учитеља Србије

Датум: 24. Jun 2014 16:13 Категорија: Новости

И ове године, као што је то већ постала традиција, 14 и 15. јуна у Београду, група учитеља ОШ ,,Радиславц Никчевић,, из Мајура (Ружица Стојановић Ђорђевић, Мирјана Мијушковић, Мирослава Михајловић, Бојана Петровић, Мара Огњановић и Марина Ђошовић), присуствовала је дводневном стручном семинару у организацији Савеза учитеља Репиублике Србије, са темом ,,Унапређивање наставне праксе кроз размену професионалних искустава”.

NOU fest

Датум: 14. Jun 2014 22:53 Категорија: Новости

NOU fest у Јагодини организовао је Регионални тим подршке за науку, образовање и уметност. Одлазак на фестивал науке организовале су наставнице Маријана Цветковић и Мирјана Матић, уз помоћ и подршку школе и локалне самоуправе.

Почетак нове школске године

Датум: 18. Avgust 2012 12:16 Категорија: Новости

Календар завршног испита 2014.

Датум: 01. Februar 2012 14:00 Категорија: Новости

• Завршни испит из српског језика 16. јуна од 10 до 12 часова