РЕЦИКЛАЖА ЛИМЕНКИ И ЗАШТИТА ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

Датум: 19. Decembar 2016 17:57 Категорија: Новости

У среду 14. децембра у матичној школи у Мајуру, одржано је предавање и презентација о рециклажи лименки и заштити животне средине. Наша школа се прикључила пројекту који се састоји од дистрибуције образовних материјала (брошура, постера, филмова..) али и кутија и џакова за прикупљање лименки. Тренер програма ЛИМЕНКА ПО ЛИМЕНКА,Бојана Лаловић, одржала је предавање о рециклажи лименки, а ученици осмог разреда презентацију о заштити животне средине. Recan Fondacija за рециклажу лименки сваке године припрема и награде за најуспешније школе и ученике. Циљ едукације је : да рецилклажа постане навика, да се спречи бацање рециклажног материјала и смање депоније, проширивање знања о свим аспектима заштите животне средине, сарадња школе са другим институцијама и организацијама.

Dan primirja u Prvom svetskom ratu

Датум: 21. Novembar 2016 08:47 Категорија: Новости

Nežni, bledoljubičasti cvet sa imenom kraljice Natalije kojim se u Srbiji obeležava Dan primirja u Prvom svetskom ratu, poznat je po svojoj neverovatnoj izdržljivosti i pod nadimkom "cvet feniks". Čak i kad se potpuno osuši, Natalijina ramonda može ponovo da oživi kada je zalijemo.
Natalijina ramonda uvedena je kao simbol kojim obeležavamo Dan primirja odlukom Vlade Srbije 2012. godine, a simbolika je višestruka. Ovaj cvet se može naročito naći na planini Nidže čiji je vrh Kajmakčalan poprište slavne bitke u Prvom svetskom ratu, a pozadina značke je zeleno-crna, što su boje Albanske spomenice.
Na likovnoj sekciji učenici osmog razreda nacrtali su cvet Natalijina ramonda I na ovaj simboličan način dali doprinos obeležavanju ovog datuma.

Посета Епископа Шумадијског Господина Јована Главинцима

Датум: 23. Oktobar 2016 21:11 Категорија: Новости

Дана 20. октобра 2016.године Главинце је посетио Епископ Шумадијски Господин Јован

Oktobarske nagrade grada Jagodine

Датум: 23. Oktobar 2016 17:42 Категорија: Новости

17. oktobra, povodom Dana grada, u SO Jagodine, tradicionalno su uručene Oktobarske nagrade najboljim učenicima osnovnih i srednjih škola. Katarina Savić, bivša učenica OŠ "Radislav Nikčevic", nagradjena je za izuzetne rezultate na takmičenjima iz srpskog jezika i književnosti ( od opštinskog do republičkog nivoa) i kao djak generacije školske 2015/2016.

„ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС“

Датум: 21. Oktobar 2016 13:34 Категорија: Новости

Крагујевачки октобар или Крагујевачки масакр представља масакр којег су над цивилним становништвом Крагујевца и околних села починиле јединице нацистичке Немачке 19, 20. и 21. октобра 1941. године.

Пројекат UN World Space Week “Светска недеља Свемира Србија”

Датум: 08. Oktobar 2016 21:20 Категорија: Новости

У петак, 07.10.2016.године ученици 8. разреда из Колара, 1,2 и 4 -ог разреда из Главинаца, са својим учитељицама, наставницом географије и родитељима, били су гости и учесници пројекта “Светска недеља Свемира  у Србији”, одржаног у Доњим Комарицама у ОШ „19. Октобар . Промоција науке, размена стваралачких искустава кроз активности деце и стариjих „Мостови међу генерацијама“, дружење, игра и песма обележили су овај дан, који ће трајно остати као дивна успомена на сарадњу више школа и ученика млађих и старијих разреда.

Васкршњи час

Датум: 19. April 2015 16:01 Категорија: Новости

Поводом најрадоснијег хришћанског празника Васкрса, 16.априла 2015.године у Рибару је одржан 10.по реду Васкрсњи час, где су учествовали ученици трећег разреда наше школе. Васкрсњи час је био састављен од три часа, први је био посвећен животу, проповеду, страдању и Васкрсењу Господа нашег Исуса Христа, други час је био прослављање Васкрсења кроз песму, и трећи где су ученици својим талентом и даром, цртали годишњи циклус црквених празника. Радове који су деца својом љубављу према Васкрслом Господу нацртали, биће употребљено за штампање школског календара. Предавање на овом часу је одржао вероучитељ Предраг Димитријевић.

Више фотографија погледајте на следећем линку:

Ликовна секција

Датум: 18. April 2015 17:46 Категорија: Новости

У нашој школи, учитељице Мирослава Михајловић и Мирјана Мијушковић су на ликовној секцији коју воде,  са ученицима организовале продајну изложбу радова које су направили на секцији. Изложба је била продајног карактера ради прикупљања новчаних средстава за даљи рад секције. Изложбу су посетили родитељи ученика, ученици, мештани и наставни кадар, тј. сви који су присуствовали прослави Дана школе.
Фотографије са изложбе можете погледати на следећем линку:

Ускршња радионица

Датум: 14. April 2015 14:40 Категорија: Новости

Украшавање ускршњих јаја у издвојеном одељењу у Колару.

Игре у настави

Датум: 30. Mart 2015 20:22 Категорија: Новости

Игре у настави

30.03.2015.године у школској библиотеци одржана је радионица под називом „Игре у настави“. Реализатори радионице биле су Маријана Цветковић, наставник географије и Љиљана Глођовћ Пантић, наставник биологије у основној школи „Рада Миљковић“. Циљ радионице био је упознавање ученика са игром као техником учења у настави, тематско повезивање биологије и географије,упознавање са географским одликама и знаменитостима нашег града,сарадња између школа, подстицање и развој компетенција за целоживотно учење, вештина комуникације и сарадње и дигиталне компетенције. Игра је одувек била и биће централна и најважнија активност у животу детета и моћно средство за подстицање свестраног развоја личности детета, припремајући га за свет одраслих. Примена игара у настави могућа је на свим нивоима образовања и у свим врстама школе. Учесници су били ученици од  5-8 разреда. Радионица је била тако осмишљена да су ученици све време били активни и расположени за рад и игру. На крају су своје задовољство изразили и кроз евалуацију. Радионици су присуствовале колеге наставници,учитељи,библиотекар,педагог и директор школе.