Такмичење ТиО

Датум: 20. Februar 2017 20:39 Категорија: Новости

На основу школског такмичења из техничког и информатичког образовања одржаног 20.02.2017.године на општинско такмичење су се пласирали следећи ученици:
пети разред
1.Зорана Николић
2.Анђела Стаменковић
3.Анђела Соколовић
шести разред
1.Анђела Пљеваљчић
2.Немања Јовановић
3.Лазар Рошковић
Број поена свих ученика који су се такмичили биће окачен на огласној табли у школи.

Техничко и информатичко образовање

Датум: 19. Februar 2017 20:35 Категорија: Новости

Школско такмичење из техничког и информатичког образовања одржаће се 20.02.2017.године у Мајуру у 10:50.
Срећно!

Историја

Датум: 19. Februar 2017 20:34 Категорија: Новости

Школско такмичење из историје одржаће се 20.02.2017.године у 13:20 у Мајуру.
Срећно!

Крај распуста

Датум: 10. Februar 2017 23:26 Категорија: Новости

Први радни дан после зимског распуста је 13.фебруар 2017.године.
Ученици од првог до четвртог разреда у школу крећу пре подне, а старији по подне.

Презентовање градива савладаног на стручном усавршавању

Датум: 08. Februar 2017 12:11 Категорија: Новости

Запослени у ОШ "Радислав Никчевић", присуствовали су презентовању градива наученог са семинара "Мултимедијални садржаји у функцији образовања". Обуку је савладала Андријана Стефановић, проф.техничког и информатичког образовања, а презентовању је помогла Душица Дојчиновић, проф.информатике и и рачунарства. Учесници су кроз рад стекли нова знања у области мултимедијалних садржаја,  на овај начин су добили 2 бода у установи.
Датум:02.02.2017.године
Место: информатички кабинет у Мајуру

СВЕТИ САВА, школска слава

Датум: 27. Januar 2017 13:01 Категорија: Новости

Ученици наше школе, подручно одељење у Колару, представили су се на најлепши начин обележавањем школске славе у Дому културе, 27. јануара 2017 .године. Дом културе био је пун, учесници припремљени одлично, а приредба ефектна. Приредбу је као водитељ отврила, најавила Миљана Младеновић, ученица 7/2. Упечатљив траг оставили су глумци Јован Гајић, Филип Гајић, Анђела Милановић, Никола Сентић, Лука Сандић и увек насмејана петакиња Марија Младеновић. Ту су и наши мали ђаци, који су помоћ за припремање приредбе добили од учитељица Бојане и Љиљане, а они најмлађи од васпитачице. Васка Петровић, уз подршку Марије Тодоровић, Сенка Томић направили су заједно са ученицима предивну приредбу. А ту је и петак ЖељкоЈевремовић, који је уз хармонику дао додатан сјај овом дивном дану.Хвала и наставнику ликовне културе који је рестаурирао икону Светог Саве. Припредба је урађена по сценарију вероучитеља Младена Ристановића. Срећна слава Свети Сава!

Због грипа продужен школски распуст

Датум: 08. Januar 2017 20:49 Категорија: Новости

Настава у основним и средњим школама почеће у среду, 11. јануара 2017. године.

Срећна Нова 2017. година

Датум: 30. Decembar 2016 13:05 Категорија: Новости

Пример добре праксе

Датум: 30. Decembar 2016 12:28 Категорија: Новости

Практична примена – приказ припреме за час

У среду 27.12.2016.године, у ОШ „17. октобар“, одржана је презентација-приказ припреме за час, за наставнике географије у Општини Јагодина. Презентацију је реализовала колегиница Ружица Џелетовић, наставник географије и педагошки саветник. Колегиница је кроз презентацију анализирала писану припрему за часове географије у 7-ом и 5-ом разреду. Анализирала је све етапе у припремању за час, на садржајан и јасан начин представила своје припреме и детаљно одговорила на свако питање колега. Циљ је  да се кроз тематско планирање и постепену трансформацију часова развија нови модел организације наставе, који подразумева повезивање садржаја различитих предмета кроз кооперативни рад наставника. Заједнички закључак свих присутних је:  да је потребно више оваквих окупљања, са различитим темама, у циљу размене искустава и унапређивања образовања и васпитања.

Час у природи

Датум: 26. Decembar 2016 21:31 Категорија: Новости

Поводом наставне јединице "Трансформација и пренос електричне енергије", ученици осмог разреда су са својом наставницом техничког и информатичког образовања Андријаном Стефановић, прошетали Мајуром све до трафо станице. Ученици су наставну јединицу саслушали, брзо све упамтили и поновили. Ученици су такође слушали причу о нашем научнику Николи Тесли и о Томасу Едисону.