Оглас о отуђењу покретних ствари јавне својине школе

Датум: 11. Januar 2019 15:23 Категорија: Новости

Отворен је оглас о јавном надметању у вези отуђења покретних ствари јавне својине школе.

Заинтересовани могу да погледају оглас у менију Документа или на следећем ЛИНКУ.

Чајанка

Датум: 03. Januar 2019 21:35 Категорија: Новости

ЧАЈАНКА

,,ОД  БАЈКЕ  ДО  ЧАСА-  ЧАРОЛИЈА УЧЕЊА И УЖИВАЊА“

У среду, 26.12.2018.године, за ученике првог разреда ОШ,,Радислав Никчевић“ у Мајуру, као ваннаставна активност одржана је чајанка.

Ученици су били у прилици да одгледају бајку ,,Рудолф“, уживајући уз чај и колаче, и да осете праву Новогодишњу чаролију и зимску идилу. То су им омогућиле педагогица Весна Недељковић, библиотекарка Маја Мићовић, у сарадњи са учитељицом првог разреда Весном Рупник а уз велику подршку директорке школе Верице Ивановић Јовановић.

Учење је приоритетна област рада у нашој школи, али се ми изнова трудимо да је оплеменимо и учинимо занимљивијом за наше ученике.

Весна Недељковић

Новогодишња приредба у Колару

Датум: 29. Decembar 2018 15:54 Категорија: Новости

Ученици издвојеног одељења у Колару приредили су представу поводом прославе новогодишњих празника.

Фотографија корисника ОШ "Радислав Никчевић"

"И после бајке, бајка"

Датум: 27. Decembar 2018 21:20 Категорија: Новости

Ученици истуреног одељења у Главинцима извели су за пензионере награђену представу "И после бајке, бајка"

Награда архива

Датум: 27. Decembar 2018 15:57 Категорија: Новости

Ученици наше школе, Теодора Савић 7/2, Вељко Петровић 6/1 и Алекса Милошевић 6/2 добили су награде поводом дана архива Средње Поморавље - Јагодина.
Фотографија корисника ОШ "Радислав Никчевић"

ХРАНА- ИНСПИРАЦИЈА И ЛЕК

Датум: 24. Decembar 2018 12:22 Категорија: Новости

Изложба фотографија ,,Храна-инспирација и лек” биће постављена у холу матичне школе током децембра и јануара. Аутори изложбе су чланови новинарске-фото секције из Мајура, ученици 5-8. разреда, и наставница Јелена Гавриловић Миликић, вођа секције. Изложба је пратећи део обележавања Светског дана хране који је обележен презентацијом у библиотеци матичне школе.

Кутак за литерарни тренутак - новости

Датум: 23. Decembar 2018 22:10 Категорија: Новости

У предновогодишњем Кутку присетите се ненадмашне чаролије Мике Антића, подсетите се својих снова и скупите снагу да им кренете у сусрет...
Читајте, јачајте ум и оплемените дух!
Свет припада храбрима!
Борите се знањем и добротом!

Обавештење за прваке

Датум: 18. Decembar 2018 16:20 Категорија: Новости

Угледни час ,, Богородични празници/Годишњи обичаји у Срба"

Датум: 11. Decembar 2018 12:35 Категорија: Новости

У понедељак, 10.12.2018, у холу матичне школе, одржан је угледни час у корелацији верске наставе и српског језика ,, Богородични празници/Годишњи обичаји у Срба". Реализатори часа Младен Ристановић и Јелена Гавриловић Миликић окупили су три одељења 4/1, 6/1, 8/1 и, кроз истраживачке радове на којима су ученици предано радили, презентације које су ученици припремили на тему Рођења Богородице, Успења Богородице, српских манастира и обичаја у народу, расветлили  многе детаље о Богородици и њеном животу, као и о обичајима у вези с њом који су вековима присутни у нашем народу. Посебна вредност овог угледног часа јесте повезивање вршњачких група, јачање свести о тимском раду, као и развијање међупредметних компетенција ( сарадња, дигитална компетенција, учење, естетичка, рад са подацима и информацијама ...). Квиз знања и интервју с оцем Мирославом,који је приредила ученица 8/1 Милена Милићевић, били су изненађење за све присутне госте и довели су до веома креативне и динамичне завршнице часа.
Овај угледни час део је пројекта ,,Живот и обичаји народа српског".

Кутак за литерарни тренутак - новости

Датум: 04. Decembar 2018 17:49 Категорија: Новости

Нови  Кутак доноси занимљиве податке из живота Вука Стефановића Караџића, учи нас космополитизму, подсећа на мале, а драгоцене ствари...