Угледни час "Република Француска"

Датум: 18. Maj 2019 23:19 Категорија: Новости

У четвтак 9.маја у одељењу 6-2, у Колару, одржан је угледни час "Република Француска". Час је реализован кроз корелацију географије и француског језика. Организатори и реализатори су наставнице географије и француског језика, Ана Аиро и Биљана Ђокић.

Фотографија корисника ОШ Фотографија корисника ОШ

Фотографија корисника ОШ

Крос РТС-а

Датум: 15. Maj 2019 22:18 Категорија: Новости

У петак 10.5., ученици 5-8. разреда у Колару, учествовали су у традиционалном кросу РТС-а.

Micro:bit радионица

Датум: 08. Maj 2019 16:42 Категорија: Новости

У уторак 7.5.2019 године micro: bit радионица одржана је у истуреном одељењу у Главинцима. Ученици су се упознали са програмирањем на занимљив начин, уз помоћ малог комјутера micro:bit-a. Гости из народне библиотеке "Радислав Никчевић", кроз свој пројекат, дали су део ентузијазма и љубави ка програмирању нашим ученицима.

Micro:bit

Датум: 08. Maj 2019 13:03 Категорија: Новости

У среду 24.04.2019 године ученици петог и шестог разреда имали су мало другачији час технике и технологије.

ФАРБАЊЕ ЈАЈА

Датум: 01. Maj 2019 22:23 Категорија: Новости

Ученици од петог до осмог разреда свих основних школа у Јагодини су 24.априла 2019.фарбали јаја у ОШ "Рада Миљковић" на Стрелишту. Нашу школу су представљали ученици Матија Радосављевић 5/1, Лука Миловановић 6/1, Зорана Николић 7/1 и Милена Милићевић 8/1, са вероучитељем Младеном Ристановићем.

ВАСКРШЊИ ЧАС

Датум: 01. Maj 2019 22:19 Категорија: Новости

На Велики уторак, 23.априла 2019. одржан је традиционални Васкршњи час, на Факултету педагошких наука у Јагодини. Са својим умећем и маштовитошћу, учествовали су и ученици трећег и четвртог разреда наше школе са вероучитељем Младеном Ристановићем. Пре одласка на час, ученици су посетили храм Св. Архангела Михаила и присуствовали Пређеосвећеној литургији где су се причестили.

Дан школе - полагање венца

Датум: 30. April 2019 09:50 Категорија: Новости

У четвратак 18. априла ученици и наставници су положили венац на бисту Радислава Никчевића. На тај начин је почело обележавање Дана школе а у поподневним часовима је одржана свечана академија у Дому културе.

СПОРТСКИ ДАН

Датум: 30. April 2019 09:45 Категорија: Новости

У оквиру обележавања Дана школе у среду 17. априла организован је спортски дан. Екипе родитеља и наставника такмичиле су се у фудбалу и одбојци.

Књижевно преподне у друштву Дејана Алексића

Датум: 16. April 2019 22:24 Категорија: Новости

Једна од пратећих активности приликом прославе Дана школе, традиционално, је и сусрет са писцем. Поводом 111 година ОШ ,,Радислав Никчевић”, у посети нам је био савремени српски песник и прозаиста Дејан Алексић чија су дела уврштена у основношколску лектиру. С писцем су се дружили ученици 1-8. разреда из матичне школе и из свих подручних одељења. Предивни стихови о дневнику једног вола, такмичење у изговарању брзалица, мали огласи бувице и бувца, загонетке, на духовит и поучан начин представили су део књижевног рада Дејана Алексића. Најуспешнији ученици у решавању загонетки били су Алекса Стојановић 8/1 и Анђела Пљеваљчић 8/1. Они су награђени књигом поезије ,, Шта сам оно хтео да кажем” коју им је писац поклонио. Чланови новинарске-фото секције интервјуисали су писца; тај интервју можете прочитати на страници секције (на сајту школе).

ЧЕП ЗА ХЕНДИКЕП

Датум: 15. April 2019 19:11 Категорија: Новости

Хуманитарна акција ,,Чеп за хендикеп” део је наше школске приче већ низ година. У недељи када прослављамо 111 година постојања ОШ,,Радислав Никчевић” ученици 1-8. разреда матичне школе још једном су потврдили праве вредности којима се уче у својој школи. Хуманост на делу показали су
у холу школе правећи разне облике од чепова које током целе школске године прикупљају како ученици, тако и запослени у школи.