ИЗЛЕТ НА ГРЗУ

Датум: 20. Oktobar 2019 19:27 Категорија: Новости

19.10.2019. ученици 5. и 6. разреда, у оквиру обавезних физичких активности, са својим наставницима ишли су на Грзу.

СВЕТСКИ ДАН ХРАНЕ У КОЛАРУ

Датум: 16. Oktobar 2019 19:21 Категорија: Новости

Наставница српског језика је са ученицама осмог разреда припремила уводни део о обележавању дана здраве хране, од када се обележава и зашто је битно обележавати.
У оквиру обележавања светског дана хране, наставница биологије је са ученицима седмог и осмог разреда припремила пирамиду исхране, презентацију о болестима гојазности, анорексији, булимији, као и које намирнице треба коннзумирати за рад појединих органа. Ученици су објаснили како треба да изгледа дневни јеловник.
Наставница математике је са члановима математичке секције радила на пројектном задатку "Здрава ужина". Ученици су били подељени у две групе. Свака група је требала да прикупи податке о препорученим дневним дозама витамина, количини витамина у разним врстама воћа као и о калоријама. Затим да на основу прикупљених података направи рецепт за своју воћну салату, а резултате који представљају потребну количину витамина и проценат витамина и калорија прикаже графички. На крају презентације, ученици су правили воћну салату по свом рецепту.

Фотографија корисника ОШ

Школе за 21. век: унапређење наставне праксе

Датум: 14. Oktobar 2019 20:57 Категорија: Новости

Пилот-пројекат ,,Школе за 21. век” који је као трогодишњи пројекат осмислила и спроводи организација British Council у сарадњи са BBC-јевом образовном фондацијом micro:bit представљен је у оквиру тродневног семинара 10-12. октобра и наставницима основних школа у Јагодини. Циљ овог програма је да милион ученика узраста 10-15 година стекне вештине критичког мишљења и решавања проблема, као и да усвоји практичнне вештине програмирања уз помоћ micro:bit уређаја.

Наставнице наше школе Марија Ристић, наставница математике, Мила Нешић, наставница информатике и рачунарства и Јелена Гавриловић Миликић, наставница српског језика и књижевности прошле су тродневну обуку, а новине које ће сви наставници имплементирати у образовни процес ће представити на Одељењском већу у уторак 15.10.2019. Тада ће бити представљен и школски пројекат који је део целокупне реализације обуке, а у који су укључени сви предметни наставници наше школе. Аутори школског пројекта ,,Буди фит уз микробит” су наставнице Марија Ристић, наставница математике, Мила Нешић, наставница информатике и рачунарства, Маријана Цветковић, наставница географије, Јелена Гавриловић Миликић, наставница српског језика и књижевности.

ЈЕСЕЊИ БАЗАР

Датум: 13. Oktobar 2019 16:59 Категорија: Новости

ЈЕСЕЊИ БАЗАР

У дворишту матичне школе у Мајуру одржан је ЈЕСЕЊИ БАЗАР у оквиру Фин Пис пројекта. Учешће на базару су узели сви ученици млађих разреда наше школе.

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДЕЧИЈЕ НЕДЕЉЕ УЧЕНИКА ОД ПРВОГ ДО ЧЕТВРТОГ РАЗРЕДА

Датум: 13. Oktobar 2019 16:40 Категорија: Новости

Протекла недеља била је у посвећена активностима којима је обележена ДЕЧИЈА НЕДЕЉА. Из дана у дан су се смењивале активности у којима учествовали сви ученици како матичне школе, тако и ученици од првог до четвртог у свим подручним одељењима. Упознали смо се са правима детета, цртали ликовне поруке, имали спортски дан, Јесењи базар.

ЗДРАВА ХРАНА - ПРАВИЛНА ИСХРАНА

Датум: 11. Oktobar 2019 23:40 Категорија: Новости

У среду 16.10. са почетком у 12h поводом Светског дана здраве хране биће одржана презентација "ЗДРАВА ХРАНА - ПРАВИЛНА ИСХРАНА". Реализатори презентације су Весна Недељковић и Маја Мићовић, техничка подршка Маријана Цветковић. Основни циљ обележавања овог дана јесте промовисање разноврсне, правилне и здраве исхране.

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА У КОЛАРУ

Датум: 09. Oktobar 2019 21:09 Категорија: Новости

Пригодним програмом који су спремили ученици од 5-8 разреда са својим наставницима обележена је Дечија недеља. Ученици су рецитовали, певали, гледали филм о вршњачком насиљу и презентацију о дечјим правима. Представили су се и чланови Ученичког парламента и упознали остале ученике са активностима које су планиране за ову школску годину.

Такмичење у стоном тенису

Датум: 08. Oktobar 2019 20:58 Категорија: Новости

У понедељак 7. октобра у Хали спортова одржано је такмичење у стоном тенису. Учествовали су ученици седмог разреда: Лазар Јевремовић, Стефан Рајковић и Лука Ђорђевић.
Фотографија корисника ОШ

„ИМАМО ЦИЉ – ДОЂИ НА СТАРТ“ - ТРКА ЗА СРЕЋНИЈЕ ДЕТИЊСТВО

Датум: 05. Oktobar 2019 07:59 Категорија: Новости

„Трка за срећније детињство“ је једна од традиционалних, најмасовнијих и најшире прихваћених реакреативно-хуманитарних активности Црвеног крста намењена подмладку и омладини. Ова активност има за циљ да међу младима у основним и средњим школама подстакне хуманост, промовише здраве стилове живота и пропагира волонтерски рад.
Сама трка има пре свега хуманитарни карактер, а не такмичарски значај. Дужина стазе коју млади треба да претрче разликује се у зависности од узраста.
Масовним учешћем у трци деца и млади показују своје опредељење ка здравом начину живота и највишим хуманим вредностима.
Ученици наше школе са наставницом Бојаном Живковић учествовали су у овој трци и освојили значајне резултате.

ВРЊАЧКА БАЊА И МИ

Датум: 03. Oktobar 2019 08:15 Категорија: Новости

Предивног уторка ,11.6.2019. године, које је са веселим сунцем одисало срећом и узбуђењем како ученика, тако и родитеља и наравно нас, њихових учитеља. Кренули смо на екскурзију пут манастира Жича и Врњачке бање. Све је одисало неким узбуђењем, које није успео да поквари  ни један пљусак. Уживали смо лепотама предела, манастира, бање. Све те тренутке укашавао је смех деце.