ЈЕСЕЊИ БАЗАР

Датум: 13. Oktobar 2019 16:59 Категорија: Новости

ЈЕСЕЊИ БАЗАР

У дворишту матичне школе у Мајуру одржан је ЈЕСЕЊИ БАЗАР у оквиру Фин Пис пројекта. Учешће на базару су узели сви ученици млађих разреда наше школе.

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДЕЧИЈЕ НЕДЕЉЕ УЧЕНИКА ОД ПРВОГ ДО ЧЕТВРТОГ РАЗРЕДА

Датум: 13. Oktobar 2019 16:40 Категорија: Новости

Протекла недеља била је у посвећена активностима којима је обележена ДЕЧИЈА НЕДЕЉА. Из дана у дан су се смењивале активности у којима учествовали сви ученици како матичне школе, тако и ученици од првог до четвртог у свим подручним одељењима. Упознали смо се са правима детета, цртали ликовне поруке, имали спортски дан, Јесењи базар.

ЗДРАВА ХРАНА - ПРАВИЛНА ИСХРАНА

Датум: 11. Oktobar 2019 23:40 Категорија: Новости

У среду 16.10. са почетком у 12h поводом Светског дана здраве хране биће одржана презентација "ЗДРАВА ХРАНА - ПРАВИЛНА ИСХРАНА". Реализатори презентације су Весна Недељковић и Маја Мићовић, техничка подршка Маријана Цветковић. Основни циљ обележавања овог дана јесте промовисање разноврсне, правилне и здраве исхране.

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА У КОЛАРУ

Датум: 09. Oktobar 2019 21:09 Категорија: Новости

Пригодним програмом који су спремили ученици од 5-8 разреда са својим наставницима обележена је Дечија недеља. Ученици су рецитовали, певали, гледали филм о вршњачком насиљу и презентацију о дечјим правима. Представили су се и чланови Ученичког парламента и упознали остале ученике са активностима које су планиране за ову школску годину.

Такмичење у стоном тенису

Датум: 08. Oktobar 2019 20:58 Категорија: Новости

У понедељак 7. октобра у Хали спортова одржано је такмичење у стоном тенису. Учествовали су ученици седмог разреда: Лазар Јевремовић, Стефан Рајковић и Лука Ђорђевић.
Фотографија корисника ОШ

„ИМАМО ЦИЉ – ДОЂИ НА СТАРТ“ - ТРКА ЗА СРЕЋНИЈЕ ДЕТИЊСТВО

Датум: 05. Oktobar 2019 07:59 Категорија: Новости

„Трка за срећније детињство“ је једна од традиционалних, најмасовнијих и најшире прихваћених реакреативно-хуманитарних активности Црвеног крста намењена подмладку и омладини. Ова активност има за циљ да међу младима у основним и средњим школама подстакне хуманост, промовише здраве стилове живота и пропагира волонтерски рад.
Сама трка има пре свега хуманитарни карактер, а не такмичарски значај. Дужина стазе коју млади треба да претрче разликује се у зависности од узраста.
Масовним учешћем у трци деца и млади показују своје опредељење ка здравом начину живота и највишим хуманим вредностима.
Ученици наше школе са наставницом Бојаном Живковић учествовали су у овој трци и освојили значајне резултате.

ВРЊАЧКА БАЊА И МИ

Датум: 03. Oktobar 2019 08:15 Категорија: Новости

Предивног уторка ,11.6.2019. године, које је са веселим сунцем одисало срећом и узбуђењем како ученика, тако и родитеља и наравно нас, њихових учитеља. Кренули смо на екскурзију пут манастира Жича и Врњачке бање. Све је одисало неким узбуђењем, које није успео да поквари  ни један пљусак. Уживали смо лепотама предела, манастира, бање. Све те тренутке укашавао је смех деце.

МАМЕ СУ ПРАВЕ ДАМЕ

Датум: 03. Oktobar 2019 07:37 Категорија: Новости

У пројекат "Финансијска писменост" учитељ Бојан Цветковић, поред својих ученика укључио је и родитеље. Своје знање пренео је, а маме су већ створиле тимски дух. Знатижељни сте?
Ускоро ћете сазнати детаљније о изложби и продаји. Наши ученици су на добром путу рачунања- колико уложеног, колико утрошеног времена и која је зарада. Овакав пројекат поред финансијске писмености ствара предузетнички дух код наших ученика.

НАУЧНА ЗАБАВА ЗА СВЕ ГЕНЕРАЦИЈЕ: НОЋ ИСТРАЖИВАЧА

Датум: 29. Septembar 2019 20:27 Категорија: Новости

Последњи септембарски дани протекли су у знаку десете Европске ноћи истраживача, највеће до сада! У чак 29 градова широм Србије, 27. и 28. септембра од 17 часова научници су показали узбудљиво и забавно лице науке, а сви садржаји били су бесплатни за посетиоце.
Европска ноћ истраживача, се ове године одржавала истовремено у више од 370 градова широм континента. Још једном је показала другачије лице науке, откривајући како узбудљиву страну научног рада, тако и присутност и важност науке за нашу свакодневицу, али и будућност. Европска ноћ истраживача у Србији финансирана је из програма "ХОРИЗОН 2020" који представља највећи програм Европске уније за истраживање и иновационе делатности, а у оквиру потпрограма Марија Склодовска-Kири.
Јагодина је спремила необичну авантуру коју смо посетили и уживали у највећој научној забави ове године.

Међународни дан Европских језика

Датум: 25. Septembar 2019 16:50 Категорија: Новости

Међународни дан Европских језика, 26. септембар,  је традиционално обележен у нашој школи у реализацији наставника и ученика старијих разреда.