Чик не читај

Датум: 27. Februar 2020 21:06 Категорија: Новости

Пројекат Школске управе Јагодина ,,Од читања се расте”, који је покренула просветни саветник Александра Стевановић у школској 2019/2020. у сарадњи са основним школама из Јагодине које су желеле да буду део пројекта, представљен је 26.02.2020. године у Културном центру у Јагодини. Циљ овог пројекта, који се на нивоу целе Србије реализује по препоруци МПНТР-а, јесте промовисање читања и обележавање Националног дана књиге (обележева се 28. фебруара).
   Наша школа представила се пројектом ,,Чик не читај” (Јелена Гавриловић Миликић). У пројекат је било укључено шест ученика 8/1 разреда (Теодора Савић, Николина Радосављевић, Зорана Николић, Анђела Соколовић, Анђела Стаменковић, Давид Веселиновић) који су израдили презентацију на тему ,,Најзанимљивије библиотеке света”, као и седам предметних наставника (Тамара Ивановић, Богдана Булатовић, Биљана Ђокић, Маријана Цветковић, Јелена Гавриловић Миликић, Младен Ристановић, Владимир Орбовић). Техничка подршка пројекта била је Марина Танасковић. Део пројекта чинило је представљање читалачког укуса наших ученика и наставника који су, раме уз раме, са сцене Културног центра послали поруку заједништва, поруку да једни са другима и једни од других учимо и да нас све веже и љубав према књизи. Током програма представљене су и фотографије на тему књиге које су израдили ученици чланови новинарске-фото секције из Мајура.
   Празник читања оплемењен је несвакидашњим заједничким наступом ученика и наставника наше школе у пројекту чиме су промовисане највише људске и професионалне вредности.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 25. Februar 2020 17:53 Категорија: Новости

Почетак другог полугодишта

Датум: 18. Februar 2020 19:34 Категорија: Новости

ОБАВЕШТЕЊЕ О ПОЧЕТКУ ДРУГОГ ПОЛУГОДИШТА ШКОЛСКЕ
2019/20. ГОДИНЕ

Друго полугодиште почиње у понедељак, 24.02.2020. године.
Настава у матичној школи одвијаће се по следећем распореду:
- I, II, III и IV разред - поподневна смена
- V, VI, VII и VIII разред - преподневна смена

РАСПОРЕД ТАКМИЧЕЊА ЗА ШКОЛСКУ 2019/2020. ГОДИНУ

Датум: 14. Februar 2020 08:19 Категорија: Новости

ЗИМСКИ РАСПУСТ

Датум: 14. Februar 2020 08:06 Категорија: Новости

Зимски распуст продужен је до 21.2.2020.
Друго полугодиште почиње у понедељак - 24.2.2020.

Зимски распуст

Датум: 06. Februar 2020 07:15 Категорија: Новости

Прво полугодиште школске 2019/2020. завршено је у петак 31. јануара. Зимски распуст почео је 1. фебруара и трајаће до 17. фебруара.
Подела ђачких књижица је у понедељак 10. фебруара, млађи разреди у 10h, а старији у 11h.
Друго полугодиште почеће у уторак, 18. фебруара 2020. године.
Школа ће бити отворена сваког радног дана.
Свим ученицима и наставницима наше школе, желимо срећан распуст.

Угледни час-француски језик

Датум: 04. Februar 2020 13:27 Категорија: Новости

У понедељак 16.12.2019.год у оквиру пројкета "Буди фит уз микробит"наставница Биљана Ђокић је одржала угледни час "Добре навике француза".Час је реализован у одељењу6/1 уз велику помоћ ученика 7/1 и 8/1 одељења.
 Фотографија корисника ОШ "Радислав Никчевић"Фотографија корисника ОШ "Радислав Никчевић"

Срећан одлазак у пензију

Датум: 04. Februar 2020 09:29 Категорија: Новости

Драга колегинице Васка, желимо ти све најбоље!

Фотографија корисника ОШ

Школска слава Свети Сава

Датум: 29. Januar 2020 07:12 Категорија: Новости

27.1.2020. у Колару свечано смо обележили школску славу Светог Саву.
Фотографија корисника ОШ "Радислав Никчевић"

РЕЦИКЛИРАМО ЗА БОЉЕ СУТРА – ПРОДАЈА САКУПЉЕНИХ СИРОВИНА

Датум: 17. Januar 2020 00:09 Категорија: Новости

„Тек када се последње дрво осуши, последња река отрује и последња риба улови, тек онда ћемо схватити да не можемо јести новац“ ‒ речи су једног мудрог индијанског поглавице.
Рециклажом старог материјала се штити животна средина, смањује отпад и штеде природни ресурси. Треба да заувек запамтимо и свакога дана живимо у складу са тим да морамо чувати ВОДУ, ЗЕМЉУ и ВАЗДУХ јер то пијемо, из тога једемо и то дишемо. Рециклирајући доприносимо тој хуманој мисији која би требало да је наш свакодневни задатак на овој планети.
Колико је времена потребно да природа сама рециклира неке производе?
o Гума за жвакање – два месеца.
o Лименка – 100 година.
o Пластична боца – 450 година.
o Пластична кеса – од 10 до 1.000 година.
o Стаклена флаша – вероватно се никад не може разложити у природи.
Наша школа је дуги низ година укључена у различите акције прикупљања и продаје сировина које се могу рециклирати, а највише сакупљамо: пластику, стари папир и лименке.
Сарађујемо и са удружењем „Чеп за хендикеп“. Својим активностима делујемо на промену друштвене свести и одговорности, како према животној средини, тако и према особама са инвалидитетом.