Призив Светог Духа за почетак нове школске године

Датум: 19. Septembar 2024 13:43 Категорија: Новости

За срећан и благословен почетак нове школске године, одржан је призив Светог Духа у Мајуру.
Молитвеном скупу су присуствовали ученици од првог до четвртог разреда са својим учитељима и вероучитељем.

Светски дан писмености

Датум: 16. Septembar 2024 11:09 Категорија: Новости

Светски дан писмености обележава се сваке године 8. септембра.
Тим поводом је наставница Јелена Гавриловић
 Миликић одржала презентацију о настанку језика и писма ученицима 5-8. разреда у Мајуру.

Добро дошли, ђаци прваци!

Датум: 03. Septembar 2024 11:34 Категорија: Новости

У понедељак, 2. септембра, ОШ "Радислав Никчевић" отворила је своја врата у Мајуру и у издвојеним одељењима у Колару, Главинцима и Драгошевцу за своје нове ђаке прваке.

Најмлађе ученике су са радошћу и ентузијазмом дочекале њихове нове учитељице, а ученици старијих разреда су за њих припремили приредбе са пуно музике, игре, рецитација и скечева.

клик на слику!

Новим ђацима желимо им да им школовање буде најлепше путовање, на коме ће стећи много знања, умења и вештина, али и узора и пријатеља потребних за срећан, успешан и испуњен живот.

Представљање четвртацима

Датум: 17. Jun 2024 15:12 Категорија: Новости

У јуну месецу је наставница француског језика Биљана Ђокић обишла ученике четвртог разреда у Мајуру и Колару и упознала их са француским језиком и културом.
линк до галерије!

Посета четвртацима у Колару

Датум: 07. Jun 2024 12:15 Категорија: Новости

Радионица са психологом: "Ја сам ђак петак"

Датум: 07. Jun 2024 12:11 Категорија: Новости

Психолог школе Милица Пантић одржала је са четвртацима едукативну радионицу "Ја сам ђак петак", која је део програма за припрему ученика на други циклус основног образовања.

Током радионице ученици су могли да чују какве их промене очекују у петом разреду, како да се за њих најбоље припреме,  али и да сами изразе своја очекивања, страхове и жеље.

Наставнице српског и математике у посети четвртацима

Датум: 06. Jun 2024 10:53 Категорија: Новости

Наставница српског језика Јелена Гавриловић Миликић и наставница математике Марија Милосављевић посетиле су прошле недеље ученике четвртог разреда. Будући петаци имали су прилике да се упознају са наставницама ових предмета, али и да чују шта је то што их у програму очекује следеће школске године.

Мај месец математике

Датум: 03. Jun 2024 21:20 Категорија: Новости

Ученици од 5. до 8. разреда у Колару учествовали су у пројекту "Математика је свуда око нас" у оквиру обележавања маја месеца математике. Ученици су у складу са програмом наставе и учења учествовали у различитим активностима: такмичили се у математичком квизу, правили паное, решавали практичне задатке у којима је требало израчунати обим и површину фигура и на тај начин своја знања применили у пракси. Ученицима су се овакви часови веома допали, уживали су у свим активностима и при том утврдили научено градиво. Кроз овај пројекат научили су да је математика уткана у сваки педаљ наше свакодневице и повезана са осталим наукама (географијом, физиком, историјом, биологијом, техником и технологијом, информатиком, итд.).
Наставница Марија Ристић

Час упознавања

Датум: 03. Jun 2024 06:34 Категорија: Новости

У четвртак 30.05.2024. yченике 4. разреда у Главинцима посетиле су наставница географије Ана Аиро, наставница енглеског језика Тамара Ивановић, наставница француског језика Биљана Ђокић и наставница технике и технологије Мила Нешић Ово је још један у низу часова упознавања са будућим петацима и представљања њима будућих наставника и предмета.

Датум: 30. Maj 2024 07:04 Категорија: Новости

На Факултету педагошких наука у Јагодини одржана је радионица под називом "Примена СТЕМ/СТЕАМ/СТРЕАМ образовног приступа у развоју међупредметних компетенција ученика. Радионица представља део пројекта "LET'S STREAM" који реализује Факултет педагошких наука у Јагодини уз подршку Регионалне канцеларије за унапређење енглеског језика Амбасаде Сједињених Држава у Београду.