ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ РЕЦИТАТОРА

Датум: 28. Mart 2024 21:27 Категорија: Новости

27.03.2024, у библиотеци матичне школе у Мајуру, одржано је Школско такмичење рецитатора. На такмичењу су учествовали ученици у две категорије – од 1. до 4. разреда и од 5. до 8. разреда.
Рецитаторе је оцењивао трочлани жири у саставу Маја Мићовић, професор разредне наставе, Александра Живковић, наставница српског језика и књижевности и Јелена Гавриловић Миликић, наставница српског језика и књижевности, који је донео следећу одлуку:
- категорија од 1. до 4 разреда
1. место Алекса Јовановић 3/2
2. место Дуња Јовановић 4/2
3. место Огњен Радисављевић 3/3;
- категорија од 5. до 8. разреда
1. место Лана Ракић 7/1
2. место Сара Станковић 7/1
3. место Теодора Крстић 6/1.
Ученици који су заузели треће место освајају похвалу, а двоје првопласираних ученика из обе категорије представљаће нашу школу на Општинском такмичењу рецитатора ,,Песниче народа мог“ 10.04.2024.
Похвално је и окрепљујуће што велики број ученика и даље негује љубав према поезији и рецитовању и што учитељи и наставници с пуно ентузијазма и даље воде рецитаторску секцију у нашој школи.
клик на слику!

Угледни час ликовне културе

Датум: 28. Mart 2024 21:17 Категорија: Новости

Данас су учитељице Бојана Цоцић и Сања Ивковић Јевтић одржале угледни час ликовне културе са ученицима од 1. до 4. разреда из Главинаца. Кроз занимљиво предавање и презентацију, ученици су се упознали са орнаментима, печатима и симболима. Кроз своје радове, показали су колико су креативни и даровити у ликовном изражавању.

Радионица са предшколцима ,,Представљам ти своју играчку"

Датум: 28. Mart 2024 21:05 Категорија: Новости

Ученици 4-1 разреда са својим учитељицом Мајом Мићовић, припремили су радионицу ,,Представљам ти своју играчку", која се реализовала у нашој школи као добродошлица будућим ђацима. На крају радионице, поделили смо дипломице предшколцима за залагање и труд и као захвалност на дивном заједничком дружењу.

У оквиру професионалне оријентације: Посета осмака МКО клоутингу

Датум: 26. Mart 2024 12:33 Категорија: Новости

Ученици осмог разреда наше школе посетили су недавно предузеће МКО клоутинг у Јагодини, које се бави дизајнирањем, штампањем и продајом одеће.

Власник ове фирме Милош Гајић спровео је ученике кроз просторије у којима се врши припрема штампе и дизајна, али и сама производња одевних предмета, уз причу о томе које изазове, али и које особине захтева бављење предузетништвом.

Посете фирмама и институцијама спроводе се у оквиру професионалне оријентације и служе да се ученици боље упознају са различитим радним местима, позицијама и професијама, како би олакшали себи одлуку око одабира средње школе.

Посета позоришту

Датум: 25. Mart 2024 20:19 Категорија: Новости

У организацији градског позоришта, наши ученици млађих разреда, посетили су позориште и одгледали представу ,,Пут по свету на тротинету."

Дан шарених чарапа

Датум: 21. Mart 2024 20:21 Категорија: Новости

Данас се широм света обележава Међународни дан особа са Дауновим синдромом. Симбол овог дана су шарене или распарене чарапе, јер се верује да их особе са Дауновим синдромом не могу правилно упарити.Ученици млађих разреда су са својим учитељицама обележили овај дан и дали подршку оболелој деци обувајући распарне чарапе и правећи наруквице са мотивима шарених чарапа.

Дан шарених чарапа

Датум: 21. Mart 2024 20:18 Категорија: Новости

Ученици 1. и 3. разреда из Главинаца, са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић, обележили су ,,Дан шарених чарапа". Са уживањем су креирали јединствене моделе чарапа као знак подршке особама са Дауновим синдромом.

У петак и суботу пробни завршни за осмаке

Датум: 21. Mart 2024 11:54 Категорија: Новости

Пробни завршни испит за ученике осмог разреда биће одржан у петак, 22. марта у 12 сати и у суботу, 23. марта у 9 и у 11.30.

У петак ће се осмаци у свим основним школама на територији Републике Србије опробати на тесту из математике, а у суботу најпре на тесту из српског језика, потом и на тесту из изабраног предмета из природних и друштвених наука за који су се раније определили.

Пробни завршни испит организује Министарство просвете,са циљем да се види колико су ученици у овом тренутку спремни за завршни испит и на чему треба радити у наредном периоду, који је и финални део припрема. Пробни завршни је и симулација процеса завршног испита, где ученици пролазе кроз утврђене процедуре - време доласка, потребни прибор, поступање и правила пре, у време и након завршног испита и слично.

Желимо успех нашим ученицима и надамо се да ће пружити свој максимум на овој провери знања!

* ВАЖНО: Сви ученици треба да имају оверену ђачку књижицу, прибор за математику, графитну и хемијску оловку.

СВЕТСКИ ДАН ЛАСТАВИЦА

Датум: 21. Mart 2024 06:53 Категорија: Новости

У сусрет пролећу, 19.март се у свету слави као Дан ластавица, предивних птица које својим доласком и цвркутом најављују пролеће. Ласте су одувек биле симбол љубави и младости. Дан ластавица, 1/1 одељење са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић, обележило је низом активности едукативног карактера, чији је циљ богаћење знања ученика и подизање свести везане за природно окружење. На часу света око нас ученици су одгледали презентацију о ластавицама, а на часу математике рађени су задаци у којима смо сабирали до 20 (слагалица). На часу српског језика прочитали смо песму „Ластавица“ и преписали је писаним словима, а после тога смо обојили ластавицу. Ученици су у атмосфери пролећа које долази, среће које ластавице симболизују и сами били срећни, радознали, мотивисани и креативни.

Посета четвртацима у Главинцима

Датум: 21. Mart 2024 06:46 Категорија: Новости

У понедељак, 18. марта 2024. године, наставник историје Стефан Сретеновић и наставница биологије Ивана Цоцић, посетили су ученике четвртог разреда у Главинцима. Упознали су се са њима и упутили их на то шта ће учити кад буду дошли у нашу школу у Колару кад буду кренули у 5. разред.