СВЕТСКИ ДАН ЛАСТАВИЦА

Датум: 21. Mart 2024 06:53 Категорија: Новости

У сусрет пролећу, 19.март се у свету слави као Дан ластавица, предивних птица које својим доласком и цвркутом најављују пролеће. Ласте су одувек биле симбол љубави и младости. Дан ластавица, 1/1 одељење са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић, обележило је низом активности едукативног карактера, чији је циљ богаћење знања ученика и подизање свести везане за природно окружење. На часу света око нас ученици су одгледали презентацију о ластавицама, а на часу математике рађени су задаци у којима смо сабирали до 20 (слагалица). На часу српског језика прочитали смо песму „Ластавица“ и преписали је писаним словима, а после тога смо обојили ластавицу. Ученици су у атмосфери пролећа које долази, среће које ластавице симболизују и сами били срећни, радознали, мотивисани и креативни.