Различите културе спајају људе

Датум: 06. Novembar 2023 13:39 Категорија: Новости

Различите културе спајају људе.Језичка баријера нас раздваја, али зато многе друге ствари попут уметности, музике, плеса ...нас итекако спајају. У оквиру наставне теме Демократско друштво - култура и традиција из предмета Грађанско васпитање, ученици 4/1 разреда матичне школе у Мајуру са својом учитељицом Мајом Мићовић, спровели у дело пројектни део задатка.Ставили су се у улогу неких других народа и националности и представили њихове обичаје и културу.Певали смо и учили песме на француском,шпанском, немачком, словенском, енглеском и научили део црногорске химне, поздрављали се различитим поздравима, представили разним именима.Уживали смо и научили новине како о нашој, тако и о култури других народа.