Наши ученици трчали "за срећније детињство"

Датум: 10. Oktobar 2023 12:44 Категорија: Достигнућа

На хуманитарној трци под називом "Трка за срећније детињство ", која је одржана 6.10.2023. године у организацији Црвеног крста, наша ученица одељења 6/2 Јована Марковић заузела је треће место. Свој допринос овој хуманитарној трци дало је и још двадесеторо ученика наше школе.

(кликом на слику отвори албум "Трка за срећније детињство 2023")

„Трка за срећније детињство“ је једна од традиционалних, најмасовнијих и најшире прихваћених реакреативно-хуманитарних активности Црвеног крста намењена подмлатку и омладини. Ова активност има за циљ да међу младима у основним и средњим школама подстакне хуманост, промовише здраве стилове живота и пропагира волонтерски рад. Сама трка има пре свега хуманитарни карактер, а не такмичарски значај, али смо поносни на пласман који је наша ученица остварила.