ДОНАЦИЈА БИБЛИОТЕЦИ: КЊИГЕ О ПЧЕЛАРСТВУ ОД КРУНЕ МАЛЕНОВИЋ

Датум: 23. Novembar 2022 11:34 Категорија: Новости

Круна Маленовић (78) из Мајура поклонила је прошле недеље библиотеци ОШ „Радислав Никчевић“ више десетина књига о пчеларству. Она је то учинила у знак сећања и спомен свог недавно преминулог супруга Радосава, који је, како она каже, „цео свој радни и животни век посветио пчелама“, едуковао се, изучавао их, радио у пчелињаку, посећивао разне манифестације и изложбе; док му је Круна била верни пратилац у свему томе. Она каже да је овом послу Радосав приступао са много ентузијазма и радости, а она сада из љубави према њему, али и према деци и селу у коме живи, поклања књиге са овом тематиком школској библиотеци.
Стручна служба у сарадњи са учитељима и наставницима школе има у плану пројекат који је везан за пчеле и мед, тако да ће ове књиге сигурно бити од користи за информације потребне за његово састављање и спровођење. Такође, ученици који би можда већ сада желели да сазнају нешто више о пчелама и пчеларству, могу да позајме неку од ових књига у школској библиотеци.