Европски дан језика - 26. септембар 2022.

Датум: 02. Oktobar 2022 23:07 Категорија: Новости

Европски дан језика се традиционално обележава у нашој школи сваке године 26. септембра. Ове године, идеје наставница језика у нашој школи – Јелене Гавриловић Миликић, Биљане Ђокић, Иване Јаковљевић и Тамаре Ивановић успешно су реализоване уз подршку библиотекара школе Милице Биорац и уз помоћ наших ученика - наши петаци су својим другарима представили реч ПРИЈАТЕЉСТВО на 27 европских језика у виду великог постера који су изложили у холу матичне школе, а у холу школе у Колару изложен је постер о језичким занимљивостима из целог света. Наставница енглеског језика је ученике у Колару упознала са новом дигиталном путописном књигом ,,Ларино језичко путовање кроз Европу“. На часовима француског језика ученици су имали прилику да чују популарне и познате музичке нумере на многим европским језицима и пробају да погоде на ком је језику одређена песма, а на часовима српског језика ученици су слушали о важности језичке културе и језичких разноликости.
,, Колико језика говориш, толико вредиш“ (латинска изрека)

клик на слику!