РАСПЕВАНО ПРОЛЕЋЕ У ОШ „РАДИСЛАВ НИКЧЕВИЋ“

Датум: 30. Mart 2022 18:41 Категорија: Новости

Учитељица мајурских четвртака Весна Рупник одржала је у понедељак час музичке културе, посебан по томе што је она свирала хормонику док су је ђаци пратили певајући песме, због чега је музика одзвањала целом школом.
Пријатна мелодија и дечија граја привукли су пажњу и директорки школе Верици Ивановић Јовановић и педагогу Весни Недељковић. Пратећи звуке, отишле су до учионице четвртака и присуствовале овом дивном, распеваном часу.
Уживање је било слушати најпре изведбу песме „Завичају мој“ непознатог аутора, а потом и народну песму „У ливади под јасеном“. Дечије уједначене распеване гласове и учитељичино свирање још бајковитијим су учинили сунчеви зраци који су кроз прозоре пробијали у учионицу, подсећајући да је пролеће коначно ту, и да су сваки дан и сваки трен погодни за радост и песму.