Предавање RECAN – фонда о рециклажи лименки

Датум: 04. Decembar 2014 21:26 Категорија: Новости

02. децембра 2014. године, одржано је предавање RECAN фонда у нашој школи. Тема је била „Рециклажа лименки“, а предавање и презентацију водила је гошћа из Београда Бојана Лаловић. Ово је друга година да наша школа у сарадњи са RECAN фондом окупља ученике заинтересоване за ову тему и кроз разговор са ученицима стручњаци из ове области преносе своја знања и искуства у рециклажи лименки. Поред ученика млађих разреда, овом стручном предавању присуствовале су учитељице, директор школе и библиотекар. Предавање је ученицима било интересантно и поучно. За најбоље сакупљаче припремљени су поклони. Прошле године од продатих лименки купљене су лопте, а најбољи сакупљачи били су награђени. Надамо се да ће се убудуће ученици заједно са својим наставницима више бавити рециклажом, јер осим користи за животну средину, може добро и да се заради продајом рециклажних сировина.