Базични семинар активног учења/наставе

Датум: 25. Novembar 2014 23:09 Категорија: Новости

17, 18 и 19.10.2014.године у просторијама наше школе одржан је Базични семинар активног учења. Ово је један од најразвијенијих и најквалитетнијих програма стручног усавршавања запослених у школама. Програм постоји више од 10 година, уз подршку УНИЦЕФА и Министарства просвете. Програм прате приручници Активна настава/учење и Приручник АУН у природним наукама. Циљ програма је осавремењавање наставног процеса, кроз промену положаја детета у школи, путем нових и савремених метода рада у настави помоћу којих ученик постаје активан субјект у стицању знања. Пролазећи различите радионице учитељи и наставници су анализирали предности активног учења, покушали заједно са водитељима да пронађу оне компоненте које би унапредиле наставу/учење. До следећег сусрета са предавачима добили смо задатак да у настави применимо и камером снимимо часове активног учења, како бисмо те снимке могли заједно да анализирамо на другом делу семинара који је планиран за 6 и 7.12.2014.године.