26.2.2022. - ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ

У ОШ ,,17. октобар", 26.02.2022, одржано је Општинско такмичење из српског језика и језичке културе. Нашу школу представљали су Елеонора Стојановић 6/1 (наставница Јелена Гавриловић Миликић), Михајло Крстић 6/1 (наставница Јелена Гавриловић Миликић), Петра Вучић 6/2 (наставница Ивана Јаковљевић). Сви ученици су остварили добре резултате и достојанствено представили школу. Ученица Елеонора Стојановић 6/1 успела је да освоји 3. место и да се пласира на Окружно такмичење.
2022. - У СУСРЕТ 8. МАРТУ

Ученици школе у Драгошевцу са учитељицом правили су поклоне за 8. март.
Међународни дан борбе против вршњачког насиља

У нашој школи ученици првог, другог и четвртог разреда заједно са својим учитељицама Мирославом Михајловић, Мајом Мићовић и Весном Рупник, обележили Међународни дан борбе против вршњачког насиља.Ученици су исписивали поруке, смишљали слогане и показали да су свесни лоших ефеката насилног понашања као и да знају на који начин могу лепше комуницирати са својим вршњацима.
2022. - Општинско такмичење у клизању

На Општинском такмичењу у клизању одржаном 23 и 24.02.на градском клизалишту у Јагодини, наша школа заузела је 4.место.
2022. - ЗАСАДИ ДРВО ЗА ЧИСТИЈИ ВАЗДУХ

Ђаци прваци свих основних школа у Србији су у четвртак, 24. фебруара, посадили по две саднице белог бора у својим школским двориштима. Тако је и наша школа у Мајуру постала богатија за два, за сада - мала четинара, које су посадиле руке наших најмлађих ђака, уз помоћ своје учитељице Мирославе Михајловић и директорке школе Верице Ивановић Јовановић.
2022. - Општинско такмичење из математике

На Општинском такмичењу из математике, одржаном 20.фебруара 2022. године у ОШ „Милан Мијалковић“ у Јагодини, наши ученици млађих разреда остварили су следеће резултате: - Виктор Стефановић (3/1 разред) треће место - Матија Веселиновић (3/1 разред) треће место - Теодора Крстић ( 4/1 разред) треће место - Нађа Ивковић( 4/1 разред) похвала - Mихајло Димитријевић(4/3 разред) похвала Ученици, Доротеи Весић (3/1 разред), такође, честитамо на учешћу и постигнуом резултату. Ученици старијих разреда остварили су следећи пласман: - Лука Пљеваљчић (6. разред) друго место - Елеонора Стојановић (6. разред) треће место - Михајло Крстић ( 6. разред) похвала - Емилија Стефановић ( 5.разред) похвала Ученицима Анастасији Милановић (6.разред) и Матији Радосављевић (8. разред), такође, честитамо на учешћу и постигнутим резултатима.
Наша пијаца - први разред у Главинцима

Ученици првог разреда школе у Главинцима, организовали су "Нашу пијацу" , међусобно поделили улоге, од папира направили новац, исписали цене и нису заборавили да користе лепе речи ИЗВОЛИ, ХВАЛА, МОЛИМ.
5.2.2022. - ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

На Општинском такмичењу из физике, одржаном у суботу 5. фебруара 2022. године, ученици 6. разреда наше школе постигли су запажене резултате: Лука Пљеваљчић - 2. место Елеонора Стојановић - 2. место Михајло Крстић - похвала
РАДОВИ ОДЕЉЕЊА 3/1 У ЧАСОПИСУ "ВИТЕЗ"

Ученици 3/1 разреда из Мајура са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић, на часовима ваннаставних активности, писали су, цртали и израђивали радове за часопис "Витез". Овај дечији часопис, кога ученици овог одељења радо читају, у јануарском и фебруарском броју их је обрадовао. Објављени су радови Петра Марковића и Виктора Стефановића. Браво за све ученике, браво за "Витез"!
У сусрет Светом Сави

Поводом Савиндана, ученици 5/1 из Мајура реализовали су са наставницом српског језика и књижевности Јеленом Гавриловић Миликић тематски час посвећен Светом Сави. Три групе ученика имале су истраживачке задатке о легендама и предањима о Светом Сави, као и о манастирима и задужбинама чији су ктитори били Свети Сава и Немањићи. Поносни смо на наше ученике јер на најлепши начин чувају аманет Светог Саве и корачају његовим стопама.