,,Заједно смо и лепши и јачи"

Учитељице Мирослава Михајловић, Маја Мићовић, Ружица Стојановић Ђорђевић и Бојана Цоцић осликале су бунар у дворишту школе и учиниле амбијент још лепшим за наше малишане.
ДАН ШКОЛЕ - 18. АПРИЛ 2022.

Рециклажа - Драгошевац

Ученици у Драгошевцу су прошле недеље, заједно са својом учитељицом Горданом Марковић, од свећа у боји и стаклених старих флаша и чаша правили нове декоративне предмете. Сврха оваквих малих пројеката је неговање креативности код деце, уживање у стварању малих уметничких дела, али и ширење свести о важности рециклаже.
2022. - Дан сећања на Доситеја Обрадовића

У оквиру Ваннаставних активности, а у корелацији са Српским језиком ученици 3-1 разреда са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић обележили су Дан сећања на Доситеја Обрадовића.
14.4.2022. - Општинско такмичење рецитатора

На Општинском такмичењу рецитатора ,,Песниче народа мог", одржаном 14. априла 2022. године у Културном центру, нашу школу представљале су ученице Нађа Ивковић 4/1 (Весна Рупник) и Теодора Јовановић 2/1 (Маја Мићовић), у категорији млађих такмичара, и Милица Кларић 7/1 (Јелена Гавриловић Миликић) и Петра Вучић 6/2 (Ивана Јаковљевић), у категорији старијих такмичара. Поносни смо на рецитовање свих наших ученица и на достојанствено представљање наше школе на овој традиционалној смотри.
Дан сећања на Доситеја Обрадовића

Тематски дан посвећен Доситеју Обрадовићу реализован је 13.04.2022. у матичној школи. Реализатори су ученици 5/1, 6/1, 7/1, 8/1, разредне старешине ових одељења: Стефан Сретеновић, Марија Милосављевић, Јелена Гавриловић Миликић, Тамара Ивановић, библиотекарка Милица Биорац и наставница географије Маријана Цветковић.
Окружно такмичење из верске наставе 2022.

На Окружном такмичењу из верске наставе, одржаном 9. априла 2022. године, нашу школу представљали су ученици: Емилија Стефановић 5/1, Милица Кларић 7/1 и Немања Костић 8/1 и у генералном пласману заузели 4. место. Наставник Младен Ристановић.
10.4.2022. - Окружно такмичење из енглеског језика

На Окружном такмичењу из енглеског језика, одржаном 10. априла 2022. године, ученик 8/1 Владимир Стојановић освојио је 4. место. Наставница Тамара Ивановић.
10.4.2022. - Општинско такмичење из биологије

На Општинском такмичењу из биологије, одржаном 10. априла 2022. године у ОШ"Рада Миљковић", нашу школу представљале су ученице 5/1 разреда Анастасија Милановић и Дуња Радосављевић. Наставница Јелена Панић.
Ликовни конкурс на тему "Био једном један ... "

Ученица Марија Милић V/2 из Колара освојила је награду на ликовном конкурсу на тему "Био једном један ... "Конкурс је расписан поводом Међународног дана књига за децу и стогодишњице рођења нашег великог писца Душка Радовића. Све честитке ученици!