2023. - Школско такмичење рецитатора

Школско такмичење рецитатора одржано је 27.03.2023. године у библиотеци матичне школе. Ентузијазам ученика и њихових предавача, као и љубав према поезији, потврђени су бројношћу учесника на овогодишњем такмичењу. Жири у саставу Јелена Гавриловић Миликић, наставница српског језика и књижевности, Милица Биорац, наставница српског језика и књижевности/ библиотекарка и Маја Мићовић, наставница разредне наставе је, ипак, имао једногласну одлуку да ће нас у категорији учесника од 1. до 4. разреда на Општинском нивоу такмичења представљати првопласирани Алекса Јовановић 2/2, као и другопласирана Теодора Јовановић 3/1; у овој категорији такмичара ученик Давид Аврамовић 4/1 освојио је треће место. У категорији учесника од 5. до 8. разреда нашу школу ће на Општинском такмичењу рецитатора 20.04.2023. представљати првопласирана Милица Кларић 8/1 и другопласирана Анђелина Пантовић 7/2; у овој категорији такмичара треће место је заузела Симона Милановић 8/1.