Кад мостови проговоре

У петак, 25.11.2022. године, одржан је угледни час ,,Мостови“ Иво Андрић ( ,,Кад мостови проговоре“ ). Овим је званично почела реализација школског пројекта ,,Сусретања – с обе стране Мораве“, а који је део ширег пројекта батимљења двеју школа ОШ ,,Радислав Никчевић“ из Мајура и ОШ ,,Попински борци“ из Врњачке Бање. Овај угледни час реализован је преко aplikacije Google meet и платформе Google clasroome, истовремено у обе школе, у одељењима 5/1. У часу је учествовало осам наставника из обеју школа (Јелена Гавриловић Миликић, координатор пројекта и аутор угледног часа, Тамара Ивановић, Марија Ристић, Стефан Сретеновић, Јелена Сеочанац, Катарина Вулетић, Марина Гочанин, Ненад Радовановић, координатор пројекта и техничка подршка у реализацији часа) и остварена је корелација 7 предмета (српски језик и књижевност, енглески језик, математика, историја, ликовна култура, географија, техника и технологија). Ученици и наставници су овим часом направили велики искорак из класичне наставе и, на посебно задовољство ученика, отворили простор за нове начине учења и стицање нових вештина.