Екскурзија за памћење: Наши ученици на Златибору, Тари и Мокрој Гори

Датум: 04. Maj 2023 12:57 Категорија: Новости

Прошли петак и суботу - 28. и 29. април, наши ученици од 5. до 8. разреда провели су на дводневној екскурзији на релацији Јагодина - Златибор - Тара - Мокра Гора - Златибор - Јагодина.
У њиховој пратњи су биле разредне старешине свих одељења, директорка школе, као и лекар и стручни водич испред агенције "Атлантик", која је спровела ово путовање.

Ученици су се са екскурзије вратили препуни позитивних утисака, рекавши да ће ово дружење и сва места која су посетили дуго памтити. Посебно су били одушевљени Дрвенградом, Сирогојном и вожњом Шарганском осмицом.

клик на слику!

Дан наше школе: Приредба која је одушевила све!

Датум: 04. Maj 2023 11:52 Категорија: Новости

У четвртак, 20. априла, у Дому културе у Мајуру одржана је приредба ученика поводом Дана школе "Радислав Никчевић".
Учитељи и наставници су у недељама које су претходиле вредно са ученицима припремали тачке овог програма, који је одушевио све присутне у публици: родитеље, пријатеље, директоре других школа из наше општине, госте из побратимске школе "Попински борци" из Врњачке Бање, бивше ученике мајурске школе.
Након приредбе, гостима у публици су подељени и примерци годишњег билтена.

Светски дан књиге

Датум: 25. April 2023 13:56 Категорија: Новости

Оног тренутка кад је почео да пише и бележи своја знања, човек је променио ток цивилизације.Захваљујући књигама и читању, уметност и култура повезују и превазилазе све различитости, стварајући бољу будућност за генерације које стасавају.
Ученици млађих разреда, са својим учитељицама, обележили су Светски дан књиге. Заједно, у школској библиотеци правили су обележиваче за своје књиге које чекају свој ред да буду прочитане.

Карате турнир: Врање опен 2023

Датум: 25. April 2023 13:53 Категорија: Достигнућа

На такмичењу у каратеу "Врање опен 2023" у Врању, 23.04.2023.године, ученик 2/1 разреда, Владимир Милојевић освојио је 2 златне и 1 сребрну медаљу, а ученик 4/1 разреда Виктор Стефановић освојио је златну медаљу. Честитамо!

Републичко такмичење у знању страних језика

Датум: 24. April 2023 17:23 Категорија: Достигнућа

Републичко такмичење у знању страних језика одржано је 23.04.2023. у Земуну. Нашу школу представљала је ученица одељења 8-1 Лена Радивојевић која се у специјалној категорији такмичила у знању немачког језика. Она је на нивоу целе државе поносно представила своју школу и свој округ и показала завидан ниво знања заузевши 8.место.

Дан планете Земље

Датум: 24. April 2023 17:19 Категорија: Новости

Сваке године, 22. априла, милијарде људи широм света удружују се како би подигли свест о заштити животне средине. Овај глобални догађај познат је као Дан планете земље који је први пут је обележен у Сједињеним Aмеричким Државама 22. априла 1970.

Ученици од 1 до 4. разреда са својим учитељицама су овај дан обележили и на сликовит начин показали важност очувања наше планете Земље.

Дан планете Земље 22.04.2023.године

Датум: 24. April 2023 11:38 Категорија: Новости

Ученици из Главинаца су са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић обележили Дан планете Земље и истакли колико је важно да очувамо нашу планету и њене ресурсе.

Општинско такмичење рецитатора

Датум: 20. April 2023 20:55 Категорија: Достигнућа

На данас одржаном Општинском такмичењу рецитатора, нашу школу представљали су Алекса Јовановић, ученик 2.разреда и Теодора Јовановић, ученица 3.разреда. Алекса Јовановић освојио је треће место и са поносом представио нашу школу!

Пролећни Кутак за литерарни тренутак

Датум: 20. April 2023 07:43 Категорија: Новости

Поводом Дана школе изашао је нови ,,Кутак“. У њему можете сазнати новости о значењу речи ономад, чељаде..., прочитати занимљивости о омиљеном кексу и надахнути се ,,Полетном песмом“, као и дивном причом наше ученице Теодоре Крстић о девојчици која би свима требало да нам буде узор. Кликните на банер и уживајте!

Васкршњи базар - Главинци

Датум: 10. April 2023 21:38 Категорија: Новости

Ученици од 1. до 4. разреда су са својим учитељицама Маром Огњановић и Сањом Ивковић Јевтић показали колико се радују предстојећем Васкрсу и припремили мноштво занимљивих радова које су изложили на базару. Спојили су лепо и корисно и уједно учествовали у пројекту ,,Уради-заради". Претходних дана су истраживали и сазнали шта је финансијска писменост, валута, на који начин је најбоље штедети новац. Родитељи су узели учешће и у својству купаца дечијих радова омогућили да прикупљен новац уложимо у уређење учионицa.