МЕЂУНАРОДНИ ДАН ТОЛЕРАНЦИЈЕ

Датум: 17. Novembar 2023 15:36 Категорија: Новости

6.11.2023. године ученици 1. и 3. разреда из Главинаца су са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић показали колико је важно бити толерантан, прихватити различитост и указати поштовање сваком људском бићу.

Различите културе спајају људе

Датум: 06. Novembar 2023 13:39 Категорија: Новости

Различите културе спајају људе.Језичка баријера нас раздваја, али зато многе друге ствари попут уметности, музике, плеса ...нас итекако спајају. У оквиру наставне теме Демократско друштво - култура и традиција из предмета Грађанско васпитање, ученици 4/1 разреда матичне школе у Мајуру са својом учитељицом Мајом Мићовић, спровели у дело пројектни део задатка.Ставили су се у улогу неких других народа и националности и представили њихове обичаје и културу.Певали смо и учили песме на француском,шпанском, немачком, словенском, енглеском и научили део црногорске химне, поздрављали се различитим поздравима, представили разним именима.Уживали смо и научили новине како о нашој, тако и о култури других народа.

Упознавање ученика са предметним наставницима

Датум: 18. Oktobar 2023 19:42 Категорија: Новости

У среду, 18. октобра 2023. ученици 4/1 разреда упознали су се са наставницама географије и биологије, као и са темама којима ће се бавити у петом разреду. Такође, су имали прилику да погледају и испробају нека од наставних средстава која се користе у овим предметима, што им је било нарочито интересантно.

Светски дан хране

Датум: 18. Oktobar 2023 19:28 Категорија: Новости

Дан здраве хране обележили су и ученици првог разреда из Мајура и том приликом почастили се укусним и здравим залогајима.

Успешан викенд за наше спортисте!

Датум: 18. Oktobar 2023 07:51 Категорија: Достигнућа

Ученици наше школе Младен Милојевић 1/1 и Владимир Милојевић 3/1 окитили су се бројним медаљама и пехаром на Међународном карате турниру „Топлица опен 2023“ у Прокупљу. Желимо им срећу у даљем такмичењу!

Здрава храна

Датум: 17. Oktobar 2023 17:45 Категорија: Новости

У понедељак, 16.10.2023. обележен је Светски дан здраве хране. На редовним часовима биологије, као и начасовима Еколошке секције разговарано је са ученицима на тему исхране и грешака које правимо. Ученици су израдили паное који представљају сликовит приказ онога што зовемо здравом храном и здравим начином живота.

Радионица са педагогом: Опасни челенџи и утицај инфлуенсера

Датум: 16. Oktobar 2023 12:37 Категорија: Новости

Педагог школе је са ученицима 5-1 и 6-1 одржао радионицу на тему "Опасни челенџи и утицај инфлуенсера".

Говорили су о томе зашто не би требало радити виралне изазове, поготово оне који су опасни, и како избећи негативан утицај инфлуенсера. Кроз радионицу се спонтано поставило питање шта је највећа друштвена вредност,
где је највише ученика навело да је то доброта.

Велико срце деце Србије

Датум: 16. Oktobar 2023 12:11 Категорија: Новости

Чланови Ученичког парламента ОШ "Радислав Никчевић" представили су 3. и 4. октобра ученицима млађих разреда улогу и значај Ученичког парламента, значај обележавања Дечје недеље и подсетили млађе другаре на дечја права, а све поводом обележавања Дечје недеље, ове године под слоганом „Велико срце деце Србије“.

Дружење су употпунили кратким и садржајним програмом који су припремили ученици нижих и виших разреда. У реализацији програма су им помогли сви учитељи из Мајура и Колара, наставница француског језика Биљана Ђокић и стручна служба школе.

клик на слику!

Наши ученици трчали "за срећније детињство"

Датум: 10. Oktobar 2023 12:44 Категорија: Достигнућа

На хуманитарној трци под називом "Трка за срећније детињство ", која је одржана 6.10.2023. године у организацији Црвеног крста, наша ученица одељења 6/2 Јована Марковић заузела је треће место. Свој допринос овој хуманитарној трци дало је и још двадесеторо ученика наше школе.

(кликом на слику отвори албум "Трка за срећније детињство 2023")

„Трка за срећније детињство“ је једна од традиционалних, најмасовнијих и најшире прихваћених реакреативно-хуманитарних активности Црвеног крста намењена подмлатку и омладини. Ова активност има за циљ да међу младима у основним и средњим школама подстакне хуманост, промовише здраве стилове живота и пропагира волонтерски рад. Сама трка има пре свега хуманитарни карактер, а не такмичарски значај, али смо поносни на пласман који је наша ученица остварила.

Тест професионалне оријентације

Датум: 09. Oktobar 2023 12:11 Категорија: Новости

У петак 6.10.2023. одржана је заједничка радионица Тест професионалне оријентације у реализацији ученика 8-1 и 8-2 одељења, одељењских старешине Биљане Ђокић и Марије Милосављевић и педагошко-психолошке службе школе. Ученици су кроз радионицу преиспитали своје особине и интересовања, што ће им помоћи у одабиру средње школе. Такође, игра пантомиме занимања пробудила је креативност и тимски дух код свих учесника.