Српски језик

Датум: 09. Mart 2015 19:49 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из српског језика и језичке културе одржано је 07.03.2015. године у ОШ "17. октобар".

Датум: 04. Mart 2015 13:42 Категорија: Новости

Ученици ОШ "Радислав Никчевић" учествовали су на турниру у малом фудбалу, које је одржано у спортској хали. Ученике је на турнир водио наставник физичког васпитања Топлица Андрејић"

Угледни час из техничког и информатичког образовања

Датум: 27. Februar 2015 20:35 Категорија: Новости

Дана 26.02.2015.године, у школској библиотеци, Андријана Стефановић, наставница техничког и информатичког образовања, одржала је угледни час за наставну јединицу Моделовање аутоматских система и робота. Ученици, колеге, и директор школе имали су прилику да се упознају са новим технолошким достигнућима. На почетку часа присутни су, гледајући кратки филм о роботима, уочили све сличности и разлике које постоје између робота и човека. Током целог часа ученици осмог разреда су активно учествовали у настави, састављајући роботе које су на крају часа и презентовали. Овом занимљивом часу присуствовао је и дипл.инжењер информатике Ивица Лазаревић, аутор пројекта. Овај час ће ученицима бити од помоћи приликом одабира средње школе.
Час је посетила и телевизија РТЈ, снимак погелдајте овде

Такмичење из књижевности

Датум: 27. Februar 2015 20:08 Категорија: Достигнућа

Такмичење из книжевности под називом "Књижевна олимпијада" била је повод да се окупе ученици седмог и осмог разреда свих основних школа у Јагодини. Општинско такмичење одржано је 22.02.2015.године у ОШ "Бошко Ђуричић", у Јагодини.

Школско такмичење из историје

Датум: 24. Februar 2015 15:02 Категорија: Новости

У среду 18. фебруара одржано је школско такмичење из историје, за ученике 5,6,7. и 8. разреда. Њих осморо се пласирало на општинско такмичење које ће бити одржано 8. марта 2015.године у ОШ "Рада Миљковић".

Дан државности - Сретење

Датум: 24. Februar 2015 14:56 Категорија: Новости

На инијацитиву наставника историје Владимира Орбовића, у сарадњи са наставницом ликовне културе Александре Рацић, ученици су урадили радове посвећене Дану државности - Сретењу

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Датум: 18. Februar 2015 23:16 Категорија: Новости

Школско такмичење из математике, за ученике 3. и 4. разреда, одржано је 11. 02. 2015. године. Њих  седморо  се пласирало на општинско такмичење које ће бити одржано
28. 02. 2015.године. Честитамо свим ученицима на освојеним резултатима, а пласиранима желимо пуно среће у даљем току такмичења.

Техничко и информатичко образовање

Датум: 07. Februar 2015 15:49 Категорија: Новости

Саобраћајна секција

ОТВОРЕНА ПРЕДШКОЛСА ГРУПА У ГЛАВИНЦИМА

Датум: 03. Februar 2015 22:35 Категорија: Новости

http://radislavnikcevicmajur.nasaskola.rs/galerija/52/Prijem-predmkolaca-u-Glavincima/Ученици  ОШ ,,Радислав Никчевић“ у Главинцима 15.12.2014.године,  за своје нове другаре, припремили су пригодан програм са  учитељицама Ружицом Стојановић Ђорђевић и Марином  Крстић. У школи је тога дана отпочела са радом предшколска група коју ће водити  васпитачица  Далиборка Јевремовић.

Прослава Светог Саве

Датум: 03. Februar 2015 12:30 Категорија: Новости

Прослава Светог Саве у нашој школи започела је светосавком литургијом у храму "Свети Роман".Наставила се пригодном приредбом ученика наше школе.