На распореду - празничне чаролије

Датум: 12. Decembar 2023 10:41 Категорија: Новости

Почео је децембар, а са њим, на велику радост деце,  и традиционалне празничне активности. Са великим усхићењем ученици млађих разреда спремали су протеклих дана украсе за своје учионице, које сада изгледају другачије него током године - имају окићене јелке, на прозорима пахуље од папира, шарене лампионе.

Почетак ове недеље обележило је и заједничко кићење школске јелке, а зидове хола школе украсили су и зимски пејзажи на платнима, радови чланова школске ликовне секције.

Школско такмичење из математике

Датум: 10. Decembar 2023 09:17 Категорија: Достигнућа

У петак 8.12.2023. године је у нашој школи одржано школско такмичење из математике ученика од петог до осмог разреда. Ученицима који су се пласирали на следећи ниво такмичења желимо пуно успеха у наставку такмичења.
клик на слику!

Још једно предавање "Заједно и безбедно кроз детињство"

Датум: 07. Decembar 2023 12:26 Категорија: Новости

У оквиру пројекта "Заједно и безбедно кроз детињство", који МУП Србије спроводи у основним школама у Србији током школске 2023/24. године, у уторак су нашу школу посетили представници Ватрогасног дома.
Они су ученицима првог и другог разреда одржали интерактивно предавање о ванредним ситуацијама као што су пожари, земљотреси и поплаве, објаснили су како до њих може доћи, али и - што је још важније - како да поступе ако се некада нађу у оваквим околностима.

Прослава Ваведења у Главинцима

Датум: 05. Decembar 2023 06:16 Категорија: Новости

У понедељак 4. 12. 2023. године , на празник Ваведење Пресвете Богородице, ученици наше школе у Главинцима, са учитељицама Сањом Ивковић Јевтић и Бојаном Цоцић присуствовали су слави овог храма. Након литургије где су се ученици причестили, одржана је литија, као и обичаји који се везују за празник Ваведење Пресвете Богородице у Главинцима.

Обележен Светски дан борбе против сиде

Датум: 01. Decembar 2023 12:52 Категорија: Новости

Данас је у нашој школи обележен 1. децембар, Светски дан борбе против сиде. Кратко предавање ученицима седмог и осмог разреда одржала је стручна служба школе.

У предавању је деци објашњено да је АИДС/СИДА синдром стеченог губитка имунитета, односно крајњи, узнапредовали стадијум инфекције узроковане ХИВ-ом.
ХИВ је скраћеница од вирус хумане имунодефицијенције, који напада и постепено уништава имуни систем људи.

Затим су им представљени начини на које се овај вирус преноси, испричано им је и како никако не може да се пренесе; односно - чега треба или не треба да се плаше, шта су предрасуде када су овај вирус и ова болест у питању.  Указано им је на важност тестирања у овим случајевима, јер је рано успостављање дијагнозе од велике користи, али и на избегавање ризичног понашања које је најбољи начин заштите од инфекције ХИВ-ом.

Наши ученици на 13. ДОПС-у: "Магија која траје"

Датум: 21. Novembar 2023 11:44 Категорија: Новости

Ученици од првог до четвртог разреда наше школе имали су и ове године прилику да, уз пратњу својих учитеља, посете Међународни фестивал дечијих и омладинских представа ДОПС, који се у јагодинском Културном центру одржава већ тринаесту годину заредом. Слоган овогодишњег фестивала био је "Магија која траје", а наши ђаци гледали су представу "Шећерно краљевство" Глумачке радионице Културног центра Чачак.

клик на слику!

Поред тога што су уживали у овом позоришном остварењу, за ученике је школа тог дана организовала и посете Пошти и Градској библиотеци. Запослени у овим установама срдачно су их дочекали, објаснили су им како изгледа радити као поштар или библиотекар, али и како и сами могу да изнајме књигу или пошаљу писмо.

Различито не значи лошије, већ другачије

Датум: 17. Novembar 2023 18:35 Категорија: Новости

Толерантно или нетолерантно понашање није урођено, оно се учи, а подлога толеранције су емпатија (разумевање других и емоционално уживљавање у њиховој ситуацији, положај или проблем), моралне вредности, познавање људских права. Ученици 4/1 разреда, на часу одељењског старешине, заједно са својом учитељицом Мајом, још једном су утврдили шта значи реч Толеранција и колика је њена важност у друштву.

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ТОЛЕРАНЦИЈЕ

Датум: 17. Novembar 2023 15:36 Категорија: Новости

6.11.2023. године ученици 1. и 3. разреда из Главинаца су са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић показали колико је важно бити толерантан, прихватити различитост и указати поштовање сваком људском бићу.

Различите културе спајају људе

Датум: 06. Novembar 2023 13:39 Категорија: Новости

Различите културе спајају људе.Језичка баријера нас раздваја, али зато многе друге ствари попут уметности, музике, плеса ...нас итекако спајају. У оквиру наставне теме Демократско друштво - култура и традиција из предмета Грађанско васпитање, ученици 4/1 разреда матичне школе у Мајуру са својом учитељицом Мајом Мићовић, спровели у дело пројектни део задатка.Ставили су се у улогу неких других народа и националности и представили њихове обичаје и културу.Певали смо и учили песме на француском,шпанском, немачком, словенском, енглеском и научили део црногорске химне, поздрављали се различитим поздравима, представили разним именима.Уживали смо и научили новине како о нашој, тако и о култури других народа.

Упознавање ученика са предметним наставницима

Датум: 18. Oktobar 2023 19:42 Категорија: Новости

У среду, 18. октобра 2023. ученици 4/1 разреда упознали су се са наставницама географије и биологије, као и са темама којима ће се бавити у петом разреду. Такође, су имали прилику да погледају и испробају нека од наставних средстава која се користе у овим предметима, што им је било нарочито интересантно.