Наградни конкурс ,,Јара Лабуд"

Датум: 22. Decembar 2019 10:52 Категорија: Достигнућа

У среду, 11.12.2019. године, одржано је општинско литерарно такмичење посвећено Јари Лабуду. У препуној сали Народне библиотеке ,,Радислав Никчевић" у Јагодини, у конкуренцији 21-ог рада основношколског узраста, рад ученице Анђеле Соколовић 8/1 (наставница Јелена Гавриловић Миликић)  ,,Прича једне школске клупе" освојио је 1. место. Жири је у образложењу похвалио композицију рада, јасност реченица и прилагођеност рада узрасту ученика.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Датум: 13. Decembar 2019 21:33 Категорија: Достигнућа

7. децембра 2019. године одржано је Општинско такмичење из математике. Наши ученици су постигли следеће резултате:

Елеонора Стојановић 4/1 - 2. место
Михајло Крстић 4/1  -  3. место
Урош Костић 4/1  и Лука Пљеваљчић 4/1  – похвале
Андрија Пантић 6/2 – похвала

Фотографија корисника ОШ

САРАДНИЧКИ ЧАС: Појам и настанак првих насеља

Датум: 08. Decembar 2019 21:56 Категорија: Новости

У среду 4.12.2019. године, у одељењу 6-1, одржан је сараднички час ликовне културе, географије и српског језика и књижевности.

Фотографија корисника ОШ

1. Децембар – Светски дан борбе против ХИВ/АИДС-а

Датум: 03. Decembar 2019 22:32 Категорија: Новости

Светски дан борбе против ХИВ/АИДС-а ове године се обележава под слоганом „ПОПУНИМО ПРАЗНИНУ У ЗНАЊУ, ПРЕВЕНЦИЈИ И ПОДРШЦИ ОСОБАМА КОЈЕ ЖИВЕ СА ХИВ-ом”.
За ученике 7.и 8. разреда наше школе, педагог Марина Танасковић и библиотекар Маја Мићовић, припремиле су пригодан филм након кога је била интересантна дискусија.
Циљ обележавања овог дана је подизање свести ученика о овој болести, начинима преношења, важности тестирања и заштите од ХИВ вируса, као и правима и помоћи особама оболелих од СИДЕ.

РАЗВИЈАМО ЧИТАЛАЧКУ КУЛТУРУ КОД НАЈМЛАЂИХ

Датум: 28. Novembar 2019 20:32 Категорија: Новости

У библиотеци матичне школе 26.11.2019. организован је упис првака у библиотеку. Ученици I/1 у друштву учитеља Бојана Цветковића и библиотекарке Маје Мићовић уписани су у библиотеку при чему им је указано на важност читања, на неопходност развијања читалачке и говорне културе, а представљен им је и фонд библиотеке који се односи на њихов узраст. Овом приликом ученици су добили и пригодне поклоне.

ЈЕСЕН НАМ СЕ СМЕШИ, СА НАМА ЗАПЛЕШИ

Датум: 25. Novembar 2019 17:53 Категорија: Новости

У издвојеном одељењу у Главинцима 5.11.2019. године учитељице Ружица Стојановић Ђорђевић и Данијела Петковић реализовале су тематски дан под називом ,, Јесен нам се смеши, са нама заплеши". Тематски дан је обухватао наставне предмете: српски језик, математика, ликовна култура и физичко васпитање са ученицима од првог до четвртог разреда. Наставне јединице су се низале једна за другом, ученици су се нашли у неким новим улогама, а све је то протекло у најбољем реди под будним оком реализатора. Сам тематски да је обухватао и долазак колега, али и неизоставну улогу су у реализацијама активности имали и родитељи. Неке смо вратили у школске клупе, у ђачке дане, подсетили на игре које су можда и заборављене, а осмеси су говорили и више од речи. Хвала свима на подршци и помоћи за реализацију још једне од активности у овој школској години. Видимо се ускоро, неким новим поводом!

Реализатори тематског дана
Учитељице Ружица и Даца

Међународни дан толеранције – 16. новембар

Датум: 23. Novembar 2019 21:50 Категорија: Новости

„Толеранција представља прихватање различитости у најширем смислу и свест да свако људско биће заслужује поштовање. То није израз слабости, попустљивости нити је негативна особина. Толерантна особа је она која се држи својих уверења, али и прихвата чињеницу да и други имају право на своје мишљење као и право да буде оно што јесте. Толеранција се мора учити, као што морамо научити и како да сукобе мирно решавамо јер су они саставни део живота свакога од нас. Сви заједно треба да градимо културу мира, толеранције и разумевања, и да радимо на стварању отвореног и толерантног друштва које уважава различитост и свима пружа једнаке шансе и могућности“
Реализатори активности Маја Мићовић, библиотекар, Марина Танасковић, педагог, учитељи и ученици од првог до четвртог разреда.

Фотографија корисника ОШ Фотографија корисника ОШ Фотографија корисника ОШ

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У ПЛИВАЊУ

Датум: 23. Novembar 2019 20:18 Категорија: Достигнућа

Окружно такмичење у пливању одржано је 19.11.2019. године. Наше ученице Теодора и Елеонора освојиле су прво и друго место.

ДАН ВУКОВОГ РОЂЕЊА

Датум: 07. Novembar 2019 23:22 Категорија: Новости

6.11.2019. године ученици старијих разреда школе у Колару, обележили су Дан Вуковог рођења пригодном презентацијом.

Школско такмичење из математике

Датум: 07. Novembar 2019 23:03 Категорија: Новости

7.11.2019. одржано је школско такмичење из математике за млађе и старије ученике.