Општинско такмичење за стране језике

Датум: 23. Mart 2015 22:19 Категорија: Достигнућа

28.02.2015.године
У Основној школи "Љубиша Уошевић" у селу Рибару одржано је Општинско такмичење за стране језике. Такмичари за француски језик биле су ученице: Кристина Стојановић 8/1, Виолета Спасић 8/2 и Александра Јевтић 8/2. У познавању енглеског језика такмичили су се следећи ученици: Кристина Митровић 8/1, Ђорђе Љубомировић 8/2 и Дарко Јовановић 8/2.

Општинско такмичење из географије

Датум: 22. Mart 2015 16:46 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из географије одржано је 22.03.2015.године у Основној школи "Љубиша Урошевић" у Рибару. На такмичењу је учествовала ученица седмог разреда Катарина Савић и освојила  III место.

Општинско такмичење из биологије

Датум: 18. Mart 2015 19:45 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из биологије одржано је 14.03.2015.године у Основној школи "17,октобар" у Јагодини. Ученици који су учествовали на такмичењу су : Милица Милетић 6/1, Ивана Милетић 8/1, Соња Станковић 8/1, Душан Пантић 5/2, Милановић Никола 5/2, Гајић Никола 7/2, Немања Глигоријевић 7/2. Ученица Милица Милетић освојила је друго место и пласман на Окружно такмичење, а ученица Ивана Милетић освојила је треће место.

Општинско такмичење из математике за ученике 3. и 4. разреда

Датум: 17. Mart 2015 22:20 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из математике за ученике 3. и 4. разреда одржано је 28.02.2015.године у ОШ ,,Милан Мијалковић“.
 Ученице, Анђела Пљеваљчић (IV1 разреда) и Катарина Мијајловић (IV2 разреда) заузеле су 3. место и пласирале се на окружно такмичење које ће се одржати 28.03.2015.године у Параћину.

Катарина Мијајловић

Час историје у IV-1 и IV-2

Датум: 17. Mart 2015 21:41 Категорија: Новости

Наставник историје Владимир Орбовић одржао је час упознавања у одељењима IV1 и IV2. Циљ часова био је представљање предмета историје ученицима кроз теме доласка Срба на Балканско полуострво, првих српских династија и живота у средњем веку.

Техничко и информатичко образовање

Датум: 15. Mart 2015 17:34 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из техничког и информатичког одржано је 15.3.2015 године у ОШ "Бошко Ђуричић". На такмичењу је учествовало пет ученика наше школе.
Милена Младеновић ученица петог разреда освојила је 3.место, и самим тим пласирала се на окружно такмичење.
Анђела Милановић ученица шестог разреда освојила је друго место и пласирала се на окружно такмичење.
Похвала и за остале ученике који су се трудили и показали солидно знање на овом такмичењу: Сандра Томић 5.разред, Миљана Младеновић 5.разред и Наталија Зафировић 6.разред.

МЕЂУНАРОДНИ ДАН БРОЈА ПИ

Датум: 14. Mart 2015 16:12 Категорија: Новости

Детаљније о овом занимљивом дану, прочитаајте на сајту испод:

Такмичење "Мислиша"

Датум: 14. Mart 2015 15:38 Категорија: Новости

У четвртак, 12.марта у одржано је математичко такмичење „Мислиша“ у нашој школи. Учешће у такмичењу имали су ученици и млађих и старијих разреда. Такмичење је организовала наставница математике, Марија Туцаковић у сарадњи са учитељима наше школе и МД „Архимедес“. Младим математичарима наше школе су након такмичења додељени сертификати и пригодни поклони захваљујући Математичком друштву „Архимедес“.

Трећи регионални сајам образовања "NOUFEST 2015"

Датум: 13. Mart 2015 14:57 Категорија: Новости

Трећи регионални сајам образовања "NOUFEST 2015"  посетили су ученици наше школе 7 и 8. разреда из Колара, 13.марта, у пратњи наставника: Топлице Андрејић, Младена Ристановића и Маријане Цветковић. Одлазак на сајам  био је организован и бесплатан захваљујући аутобуском превознику EUROLIN из Параћина.
Промоција средњих школа и факултета била је у згради Високе медицинске школе струковних студија у Ћуприји. Ово је била идеална прилика за све будуће средњошколце да, на једном месту, сазнају све оно што им може помоћи при одлучивању о свом предстојећем животном позиву. Осим тога, ученици су се дружили са роботима, учили како се програмирају видео игрице, сазнали све о ласерима, а поједини су искористили умешност ученика смера струковни козметичар естетичар да се нашминкају и улепшају.

Општинско такмичење из историје

Датум: 11. Mart 2015 18:46 Категорија: Новости

Општинско такмичење из историје одржано је 08.03.2015. године у ОШ "Рада Миљковић". Општинско такмичење из историје одржано је 07.03.2015. године у ОШ "Рада Миљковић". На такмичењу је учествовало седморо ученика наше школе. Наши ученици остварили су следеће резултате: Душан Пантић V/2 и Никола Миловановић V/2 заузели су 12. и 15. место у конкуренцији од 23 такмичара, Александра Вукадиновић VI/2 заузела је девето место у конкуренцији од 31 такмичара, Сандра Матејић VII/1 и Никола Јаћимовић VII/2 заузели су шесто и 14. место у конкуренцији од 29 такмичара, и Анђела Вукадиновић и Ђорђе Љубомировић заузели су 12. и 16. место у конкуренцији од 25 такмичара. Нажалост, наши ученици нису се пласирали на окружно такмичење.