ВАСКРШЊИ ЧАС

Датум: 01. Maj 2019 22:19 Категорија: Новости

На Велики уторак, 23.априла 2019. одржан је традиционални Васкршњи час, на Факултету педагошких наука у Јагодини. Са својим умећем и маштовитошћу, учествовали су и ученици трећег и четвртог разреда наше школе са вероучитељем Младеном Ристановићем. Пре одласка на час, ученици су посетили храм Св. Архангела Михаила и присуствовали Пређеосвећеној литургији где су се причестили.

Дан школе - полагање венца

Датум: 30. April 2019 09:50 Категорија: Новости

У четвратак 18. априла ученици и наставници су положили венац на бисту Радислава Никчевића. На тај начин је почело обележавање Дана школе а у поподневним часовима је одржана свечана академија у Дому културе.

СПОРТСКИ ДАН

Датум: 30. April 2019 09:45 Категорија: Новости

У оквиру обележавања Дана школе у среду 17. априла организован је спортски дан. Екипе родитеља и наставника такмичиле су се у фудбалу и одбојци.

Општинско такмичење рецитатора ,,Песниче народа мог”

Датум: 16. April 2019 22:30 Категорија: Достигнућа

На 51. Општинској смотри рецитатора ,,Песниче народа мог” одржаној 16.04.2019. у Културном центру у Јагодини, ученица 8/1 Марија Миленковић (наставница Јелена Гавриловић Миликић) казивала је песму ,,Забрањено је” Пабла Неруде и освојила похвалу. На овом такмичењу учешће су имале и ученице Бојана Ивановић 8/1 ( наставница Јелена Гавриловић Миликић), Елеонора Стојановић 3/1(учитељица Мирјана Мијушковић) и Мила Обрадовић 1/1(учитељица Весна Рупник).

Књижевно преподне у друштву Дејана Алексића

Датум: 16. April 2019 22:24 Категорија: Новости

Једна од пратећих активности приликом прославе Дана школе, традиционално, је и сусрет са писцем. Поводом 111 година ОШ ,,Радислав Никчевић”, у посети нам је био савремени српски песник и прозаиста Дејан Алексић чија су дела уврштена у основношколску лектиру. С писцем су се дружили ученици 1-8. разреда из матичне школе и из свих подручних одељења. Предивни стихови о дневнику једног вола, такмичење у изговарању брзалица, мали огласи бувице и бувца, загонетке, на духовит и поучан начин представили су део књижевног рада Дејана Алексића. Најуспешнији ученици у решавању загонетки били су Алекса Стојановић 8/1 и Анђела Пљеваљчић 8/1. Они су награђени књигом поезије ,, Шта сам оно хтео да кажем” коју им је писац поклонио. Чланови новинарске-фото секције интервјуисали су писца; тај интервју можете прочитати на страници секције (на сајту школе).

ЧЕП ЗА ХЕНДИКЕП

Датум: 15. April 2019 19:11 Категорија: Новости

Хуманитарна акција ,,Чеп за хендикеп” део је наше школске приче већ низ година. У недељи када прослављамо 111 година постојања ОШ,,Радислав Никчевић” ученици 1-8. разреда матичне школе још једном су потврдили праве вредности којима се уче у својој школи. Хуманост на делу показали су
у холу школе правећи разне облике од чепова које током целе школске године прикупљају како ученици, тако и запослени у школи.

Бронза сија у нашој школи

Датум: 09. April 2019 19:43 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из технике и технологије - "Шта знаш о саобраћају" одржано је у недељу 07.04.2019. у ОШ "Милан Мијалковић".
Наша екипа, која је била у следећем саставу саставу:
Јулија Маринковић  (пети разред)
Виктор Станковић (пети разред)
Исидора Гајић  (шести разред)
Јован Зафировић (шести разред)
Викторија Маринковић  (шести разред)
Лазар Јевремовић  (шести разред)
Стефан Рајковић  (шести разред),
ОСВОЈИЛА ЈЕ ТРЕЋЕ МЕСТО.
Наши ученици су показали да су прави тим, поред изузетне спрестности.
Лепо дружење и тимски дух!
Екипу је предводила наставница Андријана Стефановић.

Кутак за литерарни тренутак - новости

Датум: 08. April 2019 22:19 Категорија: Новости

У новом Кутку присећамо се великана Добрице Ерића и његових стихова, учимо да не будемо агресивни, већ да животу и људима приступамо добронамерно, играмо се палиндромима, слободни и пуни вере у себе и добро у другоме...

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У ПОЗНАВАЊУ ФРАНЦУСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 08. April 2019 21:28 Категорија: Достигнућа

У организацији Француске секције Поморавља, уз подршку ШУ Јагодине, у суботу 30. марта је у Основној школи  „Ђура Јакшић“ у Ћуприји одржано прво окружно такмичење у познавању француског језика за ученике 6. разреда. Нашу школу су представљале Викторија Маринковић и Милена Костић ученице 6-1 разреда.

Фотографија корисника ОШ "Радислав Никчевић"Фотографија корисника ОШ "Радислав Никчевић"

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 07. April 2019 13:42 Категорија: Достигнућа

На Oкружном такмичењу из српског језика и језичке културе одржаном 6.4.2019. године у ОШ "Деспот Стефан Високи" у Деспотовцу ученица Теодора Савић 7/1 ( наставница Јелена Гавриловић Миликић) освојила је 3. место (15 бодова).

Srodna slika