Угледни час енглеског језика и историје

Датум: 05. Jun 2019 23:02 Категорија: Новости

У уторак 21.05.2019. у матичној школи у Мајуру одржан је угледни час енглеског језика у корелацији са историјом, а у оквиру школског пројекта "Живот и обичаји народа српског".

СЛОВЕНИЈАДА

Датум: 02. Jun 2019 10:27 Категорија: Новости

Тематски дан посвећен Дану словенске писмености који се сваке године обележава 24.05, реализован је, под називом ,,Словенијада” у матичној школи у Мајуру 25.05.2019.
У реализацију овог тематског дана укључено је 7 предмета (српски језик, историја, верска настава, музичка култура, ликовна култура, информатика и рачунарство, физичко васпитање), 8 наставника ( Јелена Гавриловић Миликић, Владимир Орбовић, Младен Ристановић, Сенка Томић, Горан Јовановић, Марина Димитријевић Дејковић, Топлица Андрејић и Душица Дојчиновић), локална црква ,,Свети Роман”; носиоци активности били су ученици 5/1, 6/1, 7/1, 8/1.
Кроз разнолик програмски садржај који је обухватао презентације посвећене постанку старословенског језика и примању хришћанства, развоју писма, Ћирилу и Методију, Мирослављевом јеванђељу, храмовима посвећеним Ћирилу и Методију, споменицима писаним на ћирилици и глагољици, начину исхране људи у средњем веку, радионице (израда иницијала, писање и читање на старословенском), црквено појање, физичка надметања (клис, скакање у џаковима, бацање камена с рамена, надвлачење конопца), квиз, израду паноа, присутну су, на један нестереотипан начин, упознати са начином живота и развојем Словена.
Припреме за реализацију тематског дана трајале су два месеца током којих су ученици спроводили истраживачке радове и правили презентације, а све у сарадњи са предметним наставницима.
Реализација овог тематског дана омогућила је и ојачала сарадњу на релацији ученик-ученик, ученик-наставник, наставник-наставник, школа-локална заједница. Осим међупредметне корелације 7 предмета, овакавим начином  рада остварено је 9 од 11 међупредметних компетенција (дигитална, естетичка, компетенција за учење, комуникација, рад са подацима, сарадња, здравље, одговорно учешће у демократском друштву, решавање проблема).
Овај тематски дан реализован је као део школског пројекта за 2018/2019. годину ,,Живот и обичаји народа српског”.

Обележавање Дана Ћирила и Методија

Датум: 24. Maj 2019 18:16 Категорија: Новости

24.мај Дан словенске писмености

У петак 24. маја одржана презентација поводом Дана словенске писмености о Ћирилу и Методију и њиховом животу и раду. Презентацију су одржали ученици 7. и 8. разреда у организацији наставнице српског језика и књижевности Васке Петровић. Присуствовали су сви ученици и наставници.

Фотографија корисника ОШ

Угледни час "Завичајна географија"

Датум: 24. Maj 2019 18:13 Категорија: Новости

Угледни час "Мој завичај"

У понедељак 13.5. одржан је угледни час са ученицима 8. разреда у Мајуру. Час су организовале и реализовале наставнице географије и информатике, Маријана Цветковић и Душица Дојчиновић.

Фотографија корисника ОШ "Радислав Никчевић"

Угледни час "Република Француска"

Датум: 18. Maj 2019 23:19 Категорија: Новости

У четвтак 9.маја у одељењу 6-2, у Колару, одржан је угледни час "Република Француска". Час је реализован кроз корелацију географије и француског језика. Организатори и реализатори су наставнице географије и француског језика, Ана Аиро и Биљана Ђокић.

Фотографија корисника ОШ Фотографија корисника ОШ

Фотографија корисника ОШ

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА - РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ

Датум: 16. Maj 2019 22:30 Категорија: Достигнућа

На Републичком такмичењу из књижевности - Књижевна олимпијада за ученике ОШ, одржаном 11. 05. 2019. у Сремским Карловцима, учествовала је ученица 7/1 Теодора Савић (наставница Јелена Гавриловић Миликић).
 Тиме је настављен низ успеха које ученици наше школе годинама уназад постижу на овом такмичењу.

Крос РТС-а

Датум: 15. Maj 2019 22:18 Категорија: Новости

У петак 10.5., ученици 5-8. разреда у Колару, учествовали су у традиционалном кросу РТС-а.

Micro:bit радионица

Датум: 08. Maj 2019 16:42 Категорија: Новости

У уторак 7.5.2019 године micro: bit радионица одржана је у истуреном одељењу у Главинцима. Ученици су се упознали са програмирањем на занимљив начин, уз помоћ малог комјутера micro:bit-a. Гости из народне библиотеке "Радислав Никчевић", кроз свој пројекат, дали су део ентузијазма и љубави ка програмирању нашим ученицима.

Micro:bit

Датум: 08. Maj 2019 13:03 Категорија: Новости

У среду 24.04.2019 године ученици петог и шестог разреда имали су мало другачији час технике и технологије.

ФАРБАЊЕ ЈАЈА

Датум: 01. Maj 2019 22:23 Категорија: Новости

Ученици од петог до осмог разреда свих основних школа у Јагодини су 24.априла 2019.фарбали јаја у ОШ "Рада Миљковић" на Стрелишту. Нашу школу су представљали ученици Матија Радосављевић 5/1, Лука Миловановић 6/1, Зорана Николић 7/1 и Милена Милићевић 8/1, са вероучитељем Младеном Ристановићем.